Prosječan hrvatski motorist se ne oblači po JUS-u.

ib said:
Gro nesreca dogadja se u gradovima na krizanjima, gro voznji koje su zavrsile padom bilo je krace od 5 km. Hurdova statistika (provjerit cu jesam li dobro napisao naziv statistike), jedina te vrste u svijetu do sada napravljena u Americi prije dosta godina.

Hurt Report.

Prije dvije godine Europsko udruženje proizvođača motocikala napravilo je izvještaj baziran na dubinskim obradama prometnih nesreća u pet zemalja EU ( dakle obradu koja se nije bazirala samo na policijskim izvješćima sa uviđaja ) koja je potvrdila da se gro nesreća dešava na gradskim prometnicama.
 
Ne, nego zbog gustoće prometa. Motorista po gradu ima k'o u priči, a i auta jasno.
 
ib said:
O takvima nema smisla lamentirati, odgovorio sam Riviju koji to nije (takav lik). Al zaboli me, svatko je kovac svoje srece. Samo sam odgovorio na glupost da se zakuha na suncu ako se ista od opreme stavi na sebe. To je slab izgovor za neodgovornost i valjda urodjenu lijenost.
Razmemo se druže!  :mrgreen:
(y)
 
Prosli tjedan smo Rivi i ja napravili djir po Splitu - on u majici, ja u jakni - skoro sam kolabirao na motoru, pa vodite racuna i o tome da se ljudi mogu onesvijestiti od vrucine, pa cak i tijekom voznje...

A sto se Mesha tice, pitanje je i cijene - da li si svi ljudi mogu priustiti i ljetnu i zimsku garderobu za motor...

:misli:
 
vlucic said:
A sto se Mesha tice, pitanje je i cijene - da li si svi ljudi mogu priustiti i ljetnu i zimsku garderobu za motor...
:misli:

Motocikizam je skup nacin ubijanja slobodnog vremena, jebiga... Ja prodajem MESH jaknu L velicine za pisljivih 350 kn i nema interesa. Jel 350 kuna puno? Sve su to izgovori.
 
Ljubo_01 said:
pet puta po pola strane i ... razmisli malo o onom oznacenom crveno..sam sebi skaces u usta.
Nemas poima koliko ste opasni upravo zbog toga. Nemate iskustva a mislite da ste najpametniji..ma znam i po sebi. Ali tek sada to vidim.
Vjeruj mi da ti nebi bilo lose malo poslusati te 'koji pametuju'' pa neka ti bar jedan dio ostane negdje u podsvjesti jer ti vecina ljudi tako nesto kaze jer ima iskustva i zeli ti dobro, a ne da te davi ili jer su ljubomorni sto ti vozis APN 6.

Evo i ovo je ''Dobronamjerni savjeti'' a ti ga uzmi kako ti mislis da je najpametnije pa ces mi reci za koju godinu ako se budes ovoga sjetio i ako se sretnemo.
Drzi se  (y)

P.S. I ja sam mislio da je za 10 godina prekasno, ali danas vidim da to bude 5 god. i projde jako brzo. Tako da i ja jos uvijek cekam nekih 5 god. za nesto jace i bolje i opet mislim za sebe kako sam vec jako pametan i iskusan a imam dvije curice od 2,5 god. i 6 mj. a i dalje cimam na zadnji i zaljecem se tu i tamo..tko zna sta cu misliti o sebi sad  za 5 god :wink:

Pazi sve ja to razumijem.. Ali sam isto tako svjestan da ja preuzimam odgovornost na sebe za sebe! Ne dao Bog da ikad ikog drugog sjebem, a uostalom tako nikada niti ne bi vozio.. Da imam nekoga na savjesti, neku curu, dijete, dedu, baku, covjeka, zenu.. Nikad niti nisam bio od nekih sminkercica da kao kupim curice i divljam i pravim se pametan a zapravo sam glup i balav i jadan.. Vozim za svoj gust i samo svoj.. U zabitom sam selu (relativno) gdje zbilja ima nenaseljenih cestica za vozit bez da ugrozim ikoga osim sebe.. I khm.. Imam ja josh pozadinsku pricu da ispricam, ali preintimno je da bi to ovako javno pricao.. I ja se nadam da cu jednoga dana imati svoju djecu i sigurno da cu se onda vishe paziti jer cu imati odgovornosti prema sebi, jer ce onda moja obitelj ovisiti o meni.. I nikako ne mislim da sam najpametniji.. Ima 100 puta pametnijih ljudi od mene i iskusnijih i zrelijih.. Ali isto tako ne potcjenjujem se jer smatram da sam prosjecan decko, a u nekim stvarima i iznadprosjecan..  :mrgreen: Tak da, puno hvala na savjetima i svemu!  (y)

A i tko bi bio ljubomoran na to sto ja vozim APN-a?  :misli: Cak ni klinci vishe na to nisu ljubomorni jer oni imaju skutere koji su vishe cool..  :LOL:

@ib: A jel ta MESH oprema skupa i ima li to gdje za kupit u Hrvatskoj, recimo u Osijeku???  :mrgreen:

E a ako ta jaketa sta valja, oces meni prodat? Ja bi bio interested..  :)
 
braco_s_kiflom said:
@ib: A jel ta MESH oprema skupa i ima li to gdje za kupit u Hrvatskoj, recimo u Osijeku???  :mrgreen:

E a ako ta jaketa sta valja, oces meni prodat? Ja bi bio interested..  :)

http://oglasnik.motori.hr/cgi-bin/trazi.cgi?RubId=1&Kljuc=jakna&Slika=&Rub=sve&Str=2

Zadnji oglas.

 
ib said:
Motocikizam je skup nacin ubijanja slobodnog vremena, jebiga... Ja prodajem MESH jaknu L velicine za pisljivih 350 kn i nema interesa. Jel 350 kuna puno? Sve su to izgovori.

To bi mi za zenu bilo idealno, ponesi kad dolazis srediti moj KLV...  :mrgreen:

Dvije muhe jednim udarcem, ok?
 
ib said:
Ja prodajem MESH jaknu L velicine za pisljivih 350 kn i nema interesa. Jel 350 kuna puno? Sve su to izgovori.

Nije puno, ali je L mala veličina. :wink:

Gledam ja jednu SPIDI-jevu. Odlična, ali 169E!
 
vlucic said:
To bi mi za zenu bilo idealno, ponesi kad dolazis srediti moj KLV...  :mrgreen:

Dvije muhe jednim udarcem, ok?

Jakna je u Zagrebu, kod Chimpe. Njemu se javi ako ti zena zeli isprobati jaknu.
 
Rivi said:
Gledam ja jednu SPIDI-jevu. Odlična, ali 169E!

To kupis jednom i koristis godinama. Tebi se osobito isplati jer zivis u Splitu  :mrgreen:
 
Ima svugdje, samo je izbor mali. u Eurorentu imaš ovu Spidijevu, Model Netline. Strašno dobra. Čim skupim lovu...
 
niksa said:
vruce je. Ja imam HG ljetnu jaketu s provjetravanjem, moguce se u njoj vozit, ali na otvorenoj cesti. Pri brzinama koje vladaju u gradu i stajanjima na semoforima medju autima kojim radi klima je vruce u svemu.

Potrosena tema. Jakne i hlace nisu propisane zakonom, moze se vozit i u tangicama. Meni je u HG mesh opremi sasvim podnosljivo na suncu i vrucinama. Nije isto kao u klimatiziranom autu, ali je podnosljivo. Vec mala brzina je dovoljna za osvjezenje. Isto tako,ne vidim smisao voziti motor u gradu kad se vise stoji na semaforu i u guzvetinama nego vozi.
 
braco_s_kiflom said:
I ja se nadam.. Ali u skorije vrijeme.. A ne za 10 godina ko sto mi se cini da ce biti..  :mrgreen:

Cujte ja ne znam, nisam nikad ni nosio kacigu niti jaknu niti bilo sta niti sam imao priliku nositi tako da nisam kompetentam mozda srackati, ali kad bi imao love, nosio bih definitivno i po vrucini i po svemu..  :)

to sam i ja reko da ču nosit kacvigu na skuteru i po vručini dok nisam probo kak je to. :wink:
 
braco_s_kiflom said:
E Miro sta ces.. Misle da su kul.. Svaki dan gledam takve "frajere" i patim.. Te ima atraktivan i super motor, te ima para.. A nece da nosi opremu, jer onda nece biti dovoljno macho i nece biti po nashki "jebach".. A ja bijedo nemam ni za posten motor, neg se patim i skupljam a opet me nije sramota dobro se obuc sa vishe slojeva odjece, zimske "ski" rukavice i kapu jer znam da bi me to zastitilo u slucaju pada, kol'ko tol'ko.. A tek da imam kakvu motorchinu i love za neku super opremu..  (y) A i sto se tice izgleda meni bolje uvijek izgleda netko u opremi neg bez.. Sta ja znam.. Da covjeku neku karizmu ta kaciga i oprema.. Barem se meni tako cini.. Ali eto, mozda dobijem na kladionici ili lotu.. Heheheheheheheh..  :mrgreen:  :? 

PS. A sto je to JUS? I kakav je to standard?

+1 (y)

Jugoslavenski standard...lol
 
penny_lane said:
shvacam ja to da si ti mozda...sve to...stagod..
ali smatram generalno da su bas ljudi u nasim godinama najkriticniji...nemoj shvatit kao uvredu..znam da postoje iznimke..ni ja sebe ne smatram nezrelom i tako to..ali mozda je bas u tome problem

hmm... :misli: da to si dobro rekla, ja sam zapeo negdje na 17, al se nekad sjetim da imam 21, pa se pokušavam ponašati odgovorno prema bitnim stvarima...