Prvi motor - MOLIM POMOC

Arihant

New member
Postovani... Od malih nogu sam više volio 2 kotača nego 4... Prvo bicikl, pa klasika TOMOS, pa honda skuter 50 ccm, pa Kymco 50ccm skuter... Sve motori od tate... Prošle godine sam si kupio prvi svoj motor.... Htio sam motor ali na nagovor šogora sam kupio maxi skuter. Beverly 500. Napravaio sam kojih 5 000 km i ovu godinu planiram početi malo ljepše... Prodao sam auto i kada prodam bewa idem po novi motor u dučan... Moj izbor se sveo na tri motora....

suzuki GSX 650 F - suzuki je suzuki :) Ima lijepo sportsku liniju, oklope od R-a,a a nije r... Navodno jebem sklop sportive i praktičnosti....

yamaha  FZ6 FAZER HG  - Meni osobno najljepša... i nju bi najradije i uzeo... Motor mi je PREDIVAN...

Kawasaki z750 - Meni osobno od ova tri bika zadnji po dizajnu... ALI je najslabiji, najajči, najbolji okretni moment, najviše konja. Najbolja ciklistra.... Barem koliko sam ja ''čuo'' i saznao...

Suzuki je suzuki, fazerica mi je najljepša, a zeko najjeftiniji a svi ga hvale na sve grane...

Sada me zanimaju osobna iskustva da mi pomognete da moj prvi motor bude ondaj pravi jer ga mislim ostaviti... Zato i uzimam novog... Pa me zanima održavanja, potrošnje, udobnost, ciklistike.... Opčenito sve o motorima, koliko ste zadovoljni....

Hvala vam svima unaprijed, jer ovo je jedan od najvažnijih trenutaka u mojem životu :) Konačno ču sjest na motor koj glasi na mene...

E i da, motor kupujem za gotovinu... Neznam kolike to veze ima i koliki se popusti i ako mogu dobiti...

  Hvala
 
Mislim da si već odabrao  (y) a sve ovo oko održavanja i slično...riješit ćeš to na bilo kojem od ovih tako da si na istom.
 
Kako bi bilo da netko napravi temu prvi motor i stavi ju kao sticky pa da se ima jednom zauvijek  :misli:
 
Icek said:
Kako bi bilo da netko napravi temu prvi motor i stavi ju kao sticky pa da se ima jednom zauvijek  :misli:

pojasni smisao i namjenu te teme? :misli:
 
Postoje topici o sva tri modela pa najbolje da u njima pročitaš sve što te interesira...pogledaj u podforum tehnička pitanja, a možeš i pogledati podforum serviseri i dealeri 8)
 
mraqi said:
Postoje topici o sva tri modela pa najbolje da u njima pročitaš sve što te interesira...pogledaj u podforum tehnička pitanja, a možeš i pogledati podforum serviseri i dealeri 8)

upravo to

iz tog razloga nema smisla ostavljati temu na vrhu imenom "prvi motor" budući da je nemoguće pokriti sve solucije

no moguće je složiti neki popis generalnih tema
 
Ja bi uzeo kawasaki jer mislim da je najbolji motor a za najmanje para... kaj se tiče motora... (y)

...a s druge strane bi uzeo suzuki jer ima puni oklop pa sad 2-3 mjesec na kawasakiju bi se smrzo ko pička a na suzukiju fino ok...čak i za koljena... (y) (y) :mrgreen:
 
Ja-mahu nebi u zima...a ni u ljetu  :jesus:
 
Arihant said:
Postovani... Od malih nogu sam više volio 2 kotača nego 4... Prvo bicikl, pa klasika TOMOS, pa honda skuter 50 ccm, pa Kymco 50ccm skuter... Sve motori od tate... Prošle godine sam si kupio prvi svoj motor.... Htio sam motor ali na nagovor šogora sam kupio maxi skuter. Beverly 500. Napravaio sam kojih 5 000 km i ovu godinu planiram početi malo ljepše... Prodao sam auto i kada prodam bewa idem po novi motor u dučan... Moj izbor se sveo na tri motora....

suzuki GSX 650 F - suzuki je suzuki :) Ima lijepo sportsku liniju, oklope od R-a,a a nije r... Navodno jebem sklop sportive i praktičnosti....

yamaha  FZ6 FAZER HG   - Meni osobno najljepša... i nju bi najradije i uzeo... Motor mi je PREDIVAN...

Kawasaki z750 - Meni osobno od ova tri bika zadnji po dizajnu... ALI je najslabiji, najajči, najbolji okretni moment, najviše konja. Najbolja ciklistra.... Barem koliko sam ja ''čuo'' i saznao...

Suzuki je suzuki, fazerica mi je najljepša, a zeko najjeftiniji a svi ga hvale na sve grane...

Sada me zanimaju osobna iskustva da mi pomognete da moj prvi motor bude ondaj pravi jer ga mislim ostaviti... Zato i uzimam novog... Pa me zanima održavanja, potrošnje, udobnost, ciklistike.... Opčenito sve o motorima, koliko ste zadovoljni....

Hvala vam svima unaprijed, jer ovo je jedan od najvažnijih trenutaka u mojem životu :) Konačno ču sjest na motor koj glasi na mene...

E i da, motor kupujem za gotovinu... Neznam kolike to veze ima i koliki se popusti i ako mogu dobiti...

  Hvala

Imao si 500, sad bi htjeo 650/750, za godinu-dvije ćeš htjeti 1000...
Kupi odma ili novog V-Maxa ili novu Hayabusu ili B-King-a .... i to si onda "ostavi"  (y) :D
E onda ćeš biti zadovoljan i zadovoljen  :mrgreen:
A održavanje....gle ak to voliš, održavat ćeš ga bez obzira koji bio i koliko god trošio. Ko žena....dok god uživaš u "vožnji"....ne brineš previše koliko troši  :LOL:
 
Ma potrošnja me jebe jer fakat na motoru provodim dobar dio dana... Svaki dan minimum 50km ako je lijepo vrijeme... Tako da mi je dosta velika stavka :) A i neznam koliko se ''lagano'' s njima probijat kroz grad, pošto sam iz zagreba nažalost :S A soma neću uzimati zbog cijene, potrošnje, davanja i održavanja... Nemogu si ga priuštiti... Možda za 4-5 godina kada ovaj ode ča... Do tada samo klasa 600-750(zec)....
 
Ja nisam vozio sva tri motora već samo zeca koji mi je i prvi motor.
Za ostale ti ne bi znao reci, ali zec je za mene nakon skutera bio pravi preporod  (y). On ti za najmanje love daje najviše.
Za po gradu nije ko skuter, ali se i s njim praktički može isto dobro vozit kroz kolone i sl...
Ako ga kupiš, pamet u glavu i pažljivo s gasom.
 
Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti i za prvi motor sam uzeo fazera. Bio je u salonu, čujem da su ljudi u servisu dobri, sjeo sam 2 minute na njega, otišao doma i uplatio.
Ne znam otkud si, ali vrlo je bitno da imaš dobar servis u blizini, svi su ti motori slični pa onda odlučuje i dostupnost servisa.
Za sada mi je fazer odličan i nemam problema (da kucnem u drvo  :mrgreen: ). Odlično je što ima poluoklop tako da imaš relativno poštenu zaštitu od vjetra. Možeš ga voziti svakako, do 7500 okretaja je miran, a poslije se oslobodi. E da, čini mi se da troši malo više nego što sam očekivao, ali ima tek 1700 km, kad se još malo razradi će valjda potrošnja pasti, a ako i ne padne, nema veze  (y)
I, koliko znam, fazer je najlakši od ova tri.
 
Taj Diversion nije uopće puno jeftiniji od fazera, tako da je fazer bolji izbor. Fazer je jači što će mu kasnije dobro doći jer kaže da planira zadržati motor neko vrijeme. I fazer je ljepši  :D
 
zec750 said:
Ja nisam vozio sva tri motora već samo zeca koji mi je i prvi motor.
Za ostale ti ne bi znao reci, ali zec je za mene nakon skutera bio pravi preporod  (y). On ti za najmanje love daje najviše.
Za po gradu nije ko skuter, ali se i s njim praktički može isto dobro vozit kroz kolone i sl...
Ako ga kupiš, pamet u glavu i pažljivo s gasom.
nebi da je f 16  :mrgreen:
nikad mi nisu bile jasne ove teme ali eto....
ja kad bi uzima od ova tri uze bi z......
kad sednem iza tuona na njega isto ko da sam na bicikli :mrgreen:
ovo je kompliment  :mrgreen:
 
Uzmi tuona, pusti ovo što si nabrojao! (y)
Tuono je najbolji.



Zvali su me objektivni.

I jesam, u najmanju ruku kao i svi drugi u ovoj temi
 
zec750 said:
Ja nisam vozio sva tri motora već samo zeca koji mi je i prvi motor.
Za ostale ti ne bi znao reci, ali zec je za mene nakon skutera bio pravi preporod  (y). On ti za najmanje love daje najviše.
Za po gradu nije ko skuter, ali se i s njim praktički može isto dobro vozit kroz kolone i sl...
Ako ga kupiš, pamet u glavu i pažljivo s gasom.
svaki bi mu bio preporod nakon skutera (pa i maxi skutera) :mrgreen:

dejvid said:
Ja sam bio u istoj situaciji kao i ti i za prvi motor sam uzeo fazera. Bio je u salonu, čujem da su ljudi u servisu dobri, sjeo sam 2 minute na njega, otišao doma i uplatio.
Ne znam otkud si, ali vrlo je bitno da imaš dobar servis u blizini, svi su ti motori slični pa onda odlučuje i dostupnost servisa.
Za sada mi je fazer odličan i nemam problema (da kucnem u drvo  :mrgreen: ). Odlično je što ima poluoklop tako da imaš relativno poštenu zaštitu od vjetra. Možeš ga voziti svakako, do 7500 okretaja je miran, a poslije se oslobodi. E da, čini mi se da troši malo više nego što sam očekivao, ali ima tek 1700 km, kad se još malo razradi će valjda potrošnja pasti, a ako i ne padne, nema veze  (y)
I, koliko znam, fazer je najlakši od ova tri.
potpisujem, lako se probijat kroz grad, a tebi se ionako najvise svidja
 
Moj skuter ima  500ccm tako da ono ) hehe

Ma sada sam bio u kawasakiu... Zeko je 60 000, Poskupio je :(
A bio sam sada i u Aprilii... Shiver (2008) 61000kn... Mislim da je onda shiver bolji izbor... U yamahu i suzuki tek moram ići... Da vidim jel daju kakav popust na gotovovinu-...
 
Arihant said:
Moj skuter ima  500ccm tako da ono ) hehe

Ma sada sam bio u kawasakiu... Zeko je 60 000, Poskupio je :(
A bio sam sada i u Aprilii... Shiver (2008) 61000kn... Mislim da je onda shiver bolji izbor... U yamahu i suzuki tek moram ići... Da vidim jel daju kakav popust na gotovovinu-...

ma di si to bio u kawasakiu??
da ti nije to sa ABS-om?
koliko ja vidim jos uvijek je sluzbena cijena 57t kn...