Prvi motor - MOLIM POMOC

ako ciljaš na ekonomičnost onda ti je ovaj suzuki najisplativiji

Arihant said:
Moj skuter ima  500ccm tako da ono ) hehe

Ma sada sam bio u kawasakiu... Zeko je 60 000, Poskupio je :(
A bio sam sada i u Aprilii... Shiver (2008) 61000kn... Mislim da je onda shiver bolji izbor...
njega ti nebih preporučio, a zašto nebih ćeš saznat iz teme o istom motoru koja ti se nalazi u tehničkim pitanjima, a ako ti ni onda nebude jasno jadnostavno pitaj Hrvoja :mrgreen:
Kawasakija nemoj kupovat u Kaptol cargu jer ti je tam skuplji kolko ja vidim, probaj recimo sa kms-om ili nekim drugim dilerom
Arihant said:
U yamahu i suzuki tek moram ići... Da vidim jel daju kakav popust na gotovovinu-...
popust na gotovinu ti najvjerojatnije nitko neće dat
 
Arihant said:
Moj skuter ima  500ccm tako da ono ) hehe

Ma sada sam bio u kawasakiu... Zeko je 60 000, Poskupio je :(
A bio sam sada i u Aprilii... Shiver (2008) 61000kn... Mislim da je onda shiver bolji izbor... U yamahu i suzuki tek moram ići... Da vidim jel daju kakav popust na gotovovinu-...
:mrgreen: zašto misliš tako?
 
pronadji na forumu teme za sva 3 motora...cisto ako te zanima kakvi je koji tehnicki...vjerujem da ces naci sve
nakon toga valjda znas koji ti najvise odgovara...
izgled je opet tvoj osobni odabir...
uostalom sve je tvoj vlastiti odabir
a posto i sam kazes "da moj prvi motor bude ondaj pravi jer ga mislim ostaviti."
onda ti nevrijedi trazit neciji savjet jer 'svaki cigo svog konja hvali'
znaci sve podatke imas...ostaje ti izabrat..a to radis sam :wink:

(y)
 
pK said:
pronadji na forumu teme za sva 3 motora...cisto ako te zanima kakvi je koji tehnicki...vjerujem da ces naci sve
nakon toga valjda znas koji ti najvise odgovara...
izgled je opet tvoj osobni odabir...
uostalom sve je tvoj vlastiti odabir
a posto i sam kazes "da moj prvi motor bude ondaj pravi jer ga mislim ostaviti."
onda ti nevrijedi trazit neciji savjet jer 'svaki cigo svog konja hvali'
znaci sve podatke imas...ostaje ti izabrat..a to radis sam :wink:

(y)

:misli:

To je sad isto ko da si rekel da usporedni testovi u Moto pulsu nemaju smisla jerbo su tak itak već testirali svaki motor posebno... :palacdolje:
 
z-1000mk said:
:misli:

To je sad isto ko da si rekel da usporedni testovi u Moto pulsu nemaju smisla jerbo su tak itak već testirali svaki motor posebno... :palacdolje:

pa podrazumjevao sam usporedbu motora  :wink:
al ako znas za kaj ti treba nebi trebalo bit dvojbe...

osim ak ti je odjednom puklo da ides kupit motor pa se nemres odlucit...i cim ti netko ubaci neki novi vec razmisljas
 
znam da svaki cigo svoga konja hvali, ali baci oko na suzuki bandita 650s k8, nije ni najljepši, ni najbrži, al je trenutno najpovoljniji, dobiješ stvarno puno motora za relativno malo novaca - 49200 kn, ja sam užicario i oko 2000 kn popusta na opremu!  (y)

najveći problem sa suzukijem je servisna podrška pa to dobro pogledaj, al valjda si već pogledao kad je gsx u igri!  (y)
 
Vozio sam Z-a i normalno da je snažniji od fazera, ali zato yamaha ima bolji ovjes i bolje leži u zavojima. Prema tome yamaha dabome..
 
Incredible said:
Shiver ti nebih preporučio, a zašto nebih ćeš saznat iz teme o istom motoru koja ti se nalazi u tehničkim pitanjima, a ako ti ni onda nebude jasno jadnostavno pitaj Hrvoja :mrgreen:

Hrvoje ima TUONO , a to je debela razlika .
 
flugo said:
ma di si to bio u kawasakiu??
da ti nije to sa ABS-om?
koliko ja vidim jos uvijek je sluzbena cijena 57t kn...

DKS
01.02.2009

CJENIK 2009

Z 750 - 57.627,89
Z 750 ABS - 61.660,71

Cargo
      Z 750                59.990,00 kn
Z 750 ABS          64.430,00 kn

...mislim da bu svi dizali cijene, a da je Cargo najskuplji je
 
Br@da said:
DKS
01.02.2009

CJENIK 2009

Z 750 - 57.627,89
Z 750 ABS - 61.660,71

Cargo
        Z 750                59.990,00 kn
Z 750 ABS          64.430,00 kn

...mislim da bu svi dizali cijene, a da je Cargo najskuplji je

Dignut će se cijene sigurno, ja sam za svog Z-a s ABS-om 12.1 uplatio 60 000 kn ravno..sada je već 600 i nešto kuna gore otišla cijena..tako je i ninja 6-ica otišla gore..
Neznam zašto itko kupuje u Cargu..Karlovac je blizu i ima najbolji servis..bili vi iz Zagreba ili Rijeke.. 3000kn je plaća..

Prvi motor..Fazer ako misliš ić na dulje staze a Z ako želiš guštati..no opet to je čisto o kupcu..oba su motora odlična.
 
Conte said:
Vozio sam Z-a i normalno da je snažniji od fazera, ali zato yamaha ima bolji ovjes i bolje leži u zavojima. Prema tome yamaha dabome..

Nema fuckin šanse... :jesus:

Da si reko da je stabilnija ajde, al da leži bolje... :rofl:
 
Arihant said:
Ma potrošnja me jebe jer fakat na motoru provodim dobar dio dana... Svaki dan minimum 50km ako je lijepo vrijeme... Tako da mi je dosta velika stavka :) A i neznam koliko se ''lagano'' s njima probijat kroz grad, pošto sam iz zagreba nažalost :S A soma neću uzimati zbog cijene, potrošnje, davanja i održavanja... Nemogu si ga priuštiti... Možda za 4-5 godina kada ovaj ode ča... Do tada samo klasa 600-750(zec)....

ak si do sada imao bev 500, a on ti je cuclao prosječno oko 5L, onda te neće valjda prosjećne pola litre više dirat na motoru od 600 ccm-a i stotinjak konja.
meni prosječna potrošnja na fazeru oko 5,5l (vožnja zg i okolica)
 
ako ti ikako mogu pomoci...
meni je prvi motor Fazer, kupio sam ga prosle godine i odlican je. kada sam sjeo prvi put na njega znao sam da je to to. Po meni je nesto veci od Z750 pa je nesto teze s njime po gradu (iako nije veliki problem). to su definitivno dva motora koja su i meni bila u finalu. FAzer je pobjedio zbog meni boljeg polozaja sjedenja i cini mi se udobniji i naravno ima bolju zastitu od vjetra.
postavi si pitanja: na kojim ces se rutama najvise voziti, koliko ti je bitan ta zastita od vjetra,provjeri koliki su servisni intervali. Sjedni na svaki motor (ako vec ne mozes voziti) jer to puno znaci, mozda ti ne pase niti jedan ... (nemoguce ali ipak)
zeko je malo vise sportiva
kako bilo, nadam se da ces dobro izabrati i uzivati pametno u voznji (y) (y)
 
CroKick said:
upravo to

iz tog razloga nema smisla ostavljati temu na vrhu imenom "prvi motor" budući da je nemoguće pokriti sve solucije

no moguće je složiti neki popis generalnih tema

Ma da netko napiše neki kvalitetan tekst, malo o 125icama i 250 icama i polovnim 500icama i puno bi se mapravilo  (y)
 
I ja sam bio u sličnoj nedoumici. Na kraju je prevagnuo Fazer i nisam pogriješio.Iako sam probao voziti sve navedene. Motor me služio ovih četiri godine, nevjerojatno pouzdano. Prihvatljiva potrošnja. Ak si zainteresiran prodajem ga ali samo zato što mi treba jači motor za dulja putovanja. (y)
 
Icek said:
Ma da netko napiše neki kvalitetan tekst, malo o 125icama i 250 icama i polovnim 500icama i puno bi se mapravilo  (y)

o tome je dosta pisano po forumu,
na kraju se sve svodi (u klasi 500) na Suzuki gs 500 F (sa oklopima, GS 500 (naked), Kawasaki ER5 (naked) i KLE 500 (enduro) i naravno svako svoga konja hvali (eto ja naprimjer svog 500F kojeg prodajem  :mrgreen:)

tebe vjerojatno zanima razlika 500 i 600-750

snaga, ovisi kaj gleddas, GS je 48KS, ER 5 je 50 (cini mi se) GS zrakom hladjen, 2 ventila po cilindru, straga disk
ER vodom hladjen (mislim da su 4 ventila ali nisam ziher) straga bubanj

u biti iduca velika razlika su troskovi, do 500ccm registracija sa 50% popusta u Zgb je oko 1100 kn (osiguranje tehnicki i ostala davanja, za klasu od 500-750 je to otprilike duplo.

Gume, komplet guma za GS-a 110/17 pr. i 130/17 straznja dobijes za cca 1500 kn, ali si ogranicen na Pilot Activ, BT 45, i Arrowmax, i nesto od Metzelera,

adkle opet znas malo, ako ti je do ganjanja polijeganaj i slicno onda nije 500 i moras racunati na vece troskove,
ako ti je do opustenije voznje, nisi lik koji struze uhom po asfaltu, 500 ti je OK a troskovi su prihvatljivi.

sve je to jednostavno dok ti srce ne veli kaj ono hoce (znam iz 1. ruke :mrgreen: )

Eto

 
Arihant said:
yamaha  FZ6 FAZER HG   - Meni osobno najljepša... i nju bi najradije i uzeo... Motor mi je PREDIVAN...
i kaj onda cekas? da ti netko kaze da je TEBI nesto drugo ljepse/bolje?

a vi tu kaj pricate o ovjesima i kaj ti ja znam kaj dajte se odite umit...
a mozda i koji djir nabacit, ma kakav ovjes imali
 
prvo i osnovno sjedni na svakog,pa češ već shvatiti koji ti leži a koji ne

ako uzimaš kavu idi preko kms u karlovcu,puno bolji izbor od kaplol karga...i po stručnosti i uslužnosti

suza????...bez uvrede,izgleda da eurorent jako klimavo stoji....pitanje je kolko će oni još funkcionirati

ajmo na motore.....suza....vjerojatno najteža od svih,odlično izgleda,mislim da joj je maksimalni moment niže nego na drugoj dvojici,što pridonosi ugodnijoj vožnji....udobna,lijepi oklopi i urice....pravi sport tourer

fazer...auspusi ispod dupeta su estetski ok,ali ipak griju guzu,pogotovo suvozačice....da bi dobro išao treba ga derati jer mu je maksimalni moment mislim oko 10 000okr....potrošnja na serijali uglavnom mala 5,5...dobar ovjes,dobar poluoklop u s izvedbi i aluminijska rama jedina od ova tri....mislim da je ipak manje udoban od suze...klasa,naravno sport tourer

zed....kažu sportiva bez oklopa....veča kubikaža ipak donosi svoje prednosti nad drugom dvojicom...kratak motor...ne djeluje pretjerano udobno (prvenstvano mislim na sic).....samo naked se proizvodi...ponavljam ako se odlučiš za njega..pravac karlovac kms