puckanje iz spuha prilikom oduzimanja gasa

sven54

New member
Kod oduzimanja gasa (abgasa) recimo kad se priblizavam na semaforu pucka mi iz auspuha. Koji je uzrok tome?

Radi se o VXR-u 4T

Valjalo bi spomenuti da je gore veci cilindar (209) , sportska bregasta i federi fentila.

Ne smeta me to i cini mi se da nije nista opasno samo me  zanima zbog cega dolazi to te pojave...

 
Ako se ne varam,dok držiš gas on ga konstantno zaljeva bengom i motor normalno tu bengu sagorijeva i vozi,međutim kad pustiš gas benza se nataloži u ispuhu tj. ne sagori  i onda se odjednom taj višak benze zapali i dobiješ taj pucanj  :wink:
često pojava na trkama i svugdje di su tunirani motori  :wink:
sad uzrok tome može bit i višak benze u odnosu na zrak,ali znam da si štelao pa sumnjam  :misli:
edit:i straško je napomenuo dok sam pisao  (y)
 
naštelaj si karburator i bude sve ok. (y)
 
@alen-nekako mi spuh baca puno dalje nego prije...

prije se niej osjetilo nista vise od 25-30 cm a sad puno vise..
 
Brat na vxru 200 ima serijski spuh novi...

i stavio ej stari auspuh(ima vecu izlaznu rupu) i auspuh ej s vxra 2002 godina...i na tom auspuhu je izgoren katalizator i puca dosta jako na oduzimanju gasa jer ostane benzina koji poslje izgori... kao sto je naveo kolega gore..a drugi razlog je izgoren katalizator...no nedostatak katalizatora ima pozitivan ucinak na performanse  (y)
 
karb ili preotvoren spuh...  :misli:
nego kako da nisi na SS postavio ovo misteriozno pitanje....  8)
 
a sto da ga tamo postavljam kad tamo ljudi (čitaj djeca) neznaju ni kako radi 4T agregat a ne zasto je nesto tako kako je
 
sven54 said:
a sto da ga tamo postavljam kad tamo ljudi (čitaj djeca) neznaju ni kako radi 4T agregat a ne zasto je nesto tako kako je
a ocekiva sam ovaki odgovor, najstariji tamo su od 20 god....
SS je jedino za trgovinu dobar...
 
Zildjian said:
a ocekiva sam ovaki odgovor, najstariji tamo su od 20 god....
SS je jedino za trgovinu dobar...

Ooo varaš se...itekako se varaš...
 
Probaj mu gorivo jos smanjiti(maki zuti saraf).Stisni ga do kraja,pa otpusti za cetvrtinu kruga..
 
bmw m 5 said:
Probaj mu gorivo jos smanjiti(maki zuti saraf).Stisni ga do kraja,pa otpusti za cetvrtinu kruga..

saraf na frgicu je otpusten tocno onoliko koliko treba..a i mijenjanjem toga ostaje puckanje također


imao sam slucaj na proslom motoru isti takav i dosta njih mi je reklo da je to zbog katalizatora..sad tko ce ga znati

cesto se zna desiti kad se duze vrijeme vozim (nekih 50-60km) bez stajanja i usporavanja i kad prvi put pustim gas onako malo jace pukne iz spuha..
 
pa ono...ak stvarno jako gruva može ti prilikom ekspanzije otvarat ispušne ventile, može ti otepsti top...itd...
uglavnom se to događa zbog preotvorenog spuha...
men cijelo vrijeme gruva kad pustim gas na velkim okretajima...
 
Imaju li skuteri onu PAIR pizdariju što ubacuje svježi zrak u auspuh?  :misli:
 
aurellie said:
Imaju li skuteri onu PAIR pizdariju što ubacuje svježi zrak u auspuh?  :misli:
ako se ne varam imaju samo 2t 50 ccm (piaggio hyper-2-pro mašine),jer je to dio euro norme,pa tako smjesa plinova i svježeg zraka koja izlazi iz auspuha je ekološki prihvatljiva  :wink:
 
Na svim er-5 icama ti pucketa iz auspuha i to ti nije niš čudno, a niti štetno tak da se nemoraš bojat...
 
Jednocilindricni  motori rokaju ko VEBERI  :LOL: dvocilindricni malo manje a ostali su za curice  :mrgreen:
Kod mene plamen jedno 30cm skoro svaki put kad pustim gas a ako je nizbrdo onda je avijacija na djelu  (y)
Samo kod mene je sve otvoreno usis a i izpuh plus i taj ispuh je supalj gdje ne treba i povlaci zrak u granu i lonac o onda dolazi u dodir sa nesagorjelim benzinom i dolazi do detonacija  :wink: