Putopis-Route 69, 30.09.2007.

miha_vg

New member
Ponukan brojnim putopisima naših avanturista, odlučih se i ja za, meni, prilično zanimljiv izazov...  :wink:
Sredinom tjedna čitao sam kako su neki forumaši prošli vikend pičili po Route 69, pa me zagolicalo da pođem i ja. Tako ja krenem skupljat ekipu, dvoje-troje se javi da bi išlo, ali sve nekako bi ne bi... Možda zato kaj sam ja prespor za njih, a možda zato kaj nemaju vremena. Whatever...    :misli:
Subota popodne, vraćam se sa cjelodnevnog treninga, umoran ko pas, palim forum, vidim, fakat nitko neće ići.  :? Nema veze, reko, idem ja solo, pa kud puklo da puklo... Paola ne može, jer nema putovnicu...
No, danas je i roštilj Weekend Monstersa, u Velikoj Gorici, pa, ipak sam ja _vg.  :biker:  Čujem se s kolegom, majstorom Darkovskym, ajmo na cugu, ajde. Nađemo se, posjetimo Monsterse, zahvalno odbijamo rakijicu na ulazu, ipak vozimo... Pogledamo motore, ispijamo cugu i pičimo prema Zaprešiću. Probao sam njegovog Bandita 650 S, ma mrak je... Ide ko od šale. 
Rastajemo se mi na benzinskoj u Zaprešiću, tankam full YBR-a (12 l) i jurim mojoj Paoli, koja me čeka s večerom...
Naklopamo se i u krpe... Nisam mogao zaspati od uzbuđenja, pa sutra ipak idem sam, po prvi puta, kroz dvije države, u planine i to na 125ici... Ma neka...  8)
Jutro je, alarm zvoni u pola 7h, budim se, ispijam kavicu, spremam se za veliku pustolovinu...
Nakrcam motor, palim, kad-neće. Neće na struju. Marš, reko. Dva puta kurblu i evo ga. Brutalan urlik monocilindrika u kombinaciji s Kucelj Exhaust System-om budi Trg Mladosti...  :eek:pakoljut:  Grije se, ipak je mrzlečki. E, a fakat je hladno.
U 7:50h sam krenuo put Macelja. Moram naglasiti da sam promašio put, pa sam na kraju išao preko Bednje do Trakošćana i tek onda na granicu.  :misli: Putem sam promrzao.
Ulazim bez problema u ''EU'' i nastavljam laganim tempom 80-90 km/h put Maribora. Krajolik ništa posebno, moram priznati.
Eto me u Mariboru, skrećem prema Šentilju. Izvan grada stajem na piš pauzu, susrećem prve bajkere, F 650 GS i ER6-n (prepoznajte se)...
Nastavljam dalje.
Evo Austrije. Ljubazna policajka na granici ni ne traži dokumente, kaže, samo naprijed.
E, ovdje bogme nisam bio motorom. Dobar osjećaj, budi se nešto u meni...  :roll:
Dolazim do rotora  :rotor:  , vozim lijevo prema Eibiswaldu. Evo je. Route 69 cesta. Ma to, reko, nisam se izgubio.  :mrgreen:  Sav sretan lagano krstarim prilično doborm cestom.
Evo ga, tu je! Kultni bajkerski restač Route 69! Skrećem unutra, parkiram među doslovce deset puta veće motore i duplo veće motocikle. Ma happy sam.  :wink:
Sjedam na terasu, naručujem Kaffe mit kalten Milch, danke schön! Ispijam kavicu, nije baš nešto, vadim svoj sendvič, klopam, ne smeta nikome. Kupujem majicu kao suvenir, fotkam birc i ajmo dalje.
Vozim se, uživam u vožnjici, već je i toplo, pa je i gušt veći.
Počinju usponi. Moja bebica se počinje naprezati  :( , ali vidi se da hoće,ide i  daje sve od sebe da i ona vidi svijeta. Nije me nikada iznevjerila. Putem svaki čas stajem, jer ne želim propustiti nijednu fotku ovog prekrasnog, gorskog krajolika.
Cesta je stvarno izvanredna, motora ko u priči, svi se vozikaju, ljudi žele iskoristiti ovaj lijepi dan. Uglavnom su to Autrijanci i Slovenci. Od naših sam uspio primjetiti jedino tamno plavog Varadera sa SK regama... Uspon lagano prestaje, skrećem na odmoriše i vidikovac... Parkiram pilu opet među duplo veće motocikle i fotkam... E, imam pogled na Alpe! E! Miki!  :letim:
Vozim se, vozim, putem susrećem bikera Mirka iz Slovenije, na KLE 500, s kojim se fotkam i dogovaram da ću stavit slike tu na forum, on ga inače zna posjetiti. Pozdrav Mirku iz Slovenije na KLE 500!
Stižem do Lavamünda, zadnjeg gradića moje vožnjice po Austriji...
Ulazim u Sloveniju, opet bez problema i nastavljam dalje u pravcu Velenja i Celja... Također, opet je sve lijepo. Vrijeme fantastično. Čak sam imao i vjetar u leđa, pa sam mjestimice jurio i 110 km/h...  :shock:
Prolazim Velenje, prolazim Celje, stajem na Agipu, reko da vidim kak će ići kad ovo natankam... mogu vam reć da ide bolje. Vuče i iz vrlo niskih okretaja...a možda je to samo moj osobni doživljaj...
Odmaram se, klopam i vozim dalje... Već su i table Zagreb ovdje...nekako mi je sve brzo prošlo... ni guzica mi nije utrnula kak inače zna... ja bi još vožnje... idem prema Kumrovcu...
Evo me u Zaprešiću, 16:30h, dolazim kod Paole, gledamo fotke, a Paola ljubomorna kaj nije išla...  :mrgreen:  Ma budemo mi sljedeće godine u Norvešku  :mrgreen:  Spremam se i umoran od cjelodnevnog uživanja jurim doma u VG... I bilo mi je super, jedino, bilo bi bolje da je sa mnom bila Paola... (ovo sam morao napisati  :inlove: )

Eto. Ukratko.

Ukupno VG-Zaprešić-Route 69-Zaprešić-VG me ispalo cca 500 km. Nije ni loše. Prosječna potrošnja je ispala točno 3 litre/100 km. Ni to nije loše s obzirom da je bilo dosta uzbrdica i da sam ga tu i tamo malo stisnuo...
Ako ne računam benzin, potrošio sam 2 eura za kavu i 17 eura za majicu suvenir na Route 69. ukupno 19 Eura. Ma sve 5!

Ljudi, pozdrav!

:peace:

 
I to je to. Nadam se da nisam nikog ugušio fotkama  :mrgreen:

Ma može se sve solo.  (y)
 
Miha svaka čast na hrabrosti,jednoj lucidnosti i nevjerojatnoj odlučnosti!!!
Slike su mrak,izvještaj je za 5 (y)!!!!
 
Kiling me softly with this.... vožnjama na sve strane. Tak si sve lijepo opisal tak da ko da sam bil s tobom.
(y)
 
miha_vg said:
I bilo mi je super, jedino, bilo bi bolje da je sa mnom bila Paola... (ovo sam morao napisati  :inlove: )

:dobar: hehe...nego da bi ti bilo bolje i ne laži!!!  :mrgreen:
Ali stvarno sam bila ljubomorna što nisam mogla ići...grrr...
Ima da me vodiš drugi put, sutra čim se probudim trk po putovnicu! 
 
Miha, fakt si jebena faca  (y)

Mi smo se mimoisli za par sati i u suprotnom smjeru  8)
 
svaka cast stari... :mrgreen:

steta kaj se nisi javio kad si dosao u krapinu...aha, vis da...ja sam tek u 9 i 15 s posla dosao :(
uzas... :(

ugl, svaka cast... mislim da cu si i ja uskoro ici po putovnicu...
hehe...a sljedece godine na sjever... ;)