Rally Albanija 2016 - ajd' da ne možeš

Jeli trebate paramedica ili hocete med. sestricu  :mrgreen: samo naprijed jedva čekam daljne updateove  (y)
 
samo da se predbilježim za  :paper:

i ako treba kakva pomoć cloxu oko struje, bilježim se...
 
zlogi said:
Jeli trebate paramedica ili hocete med. sestricu  :mrgreen: samo naprijed jedva čekam daljne updateove  (y)

Vidiš vidiš, sad si me podsjetio, nisam još ništa pisao o medical kitu kojeg trebamo. Uglavnom, ovo nam je potrebno, pa ako možeš kakaF popust srediti:

a. EPO
b. hormon rasta
c. testosteron
d. kortizol
e. xanax
f.  luđačka košulja (ovo je za flendriksa)
g. efedrin
h. Rondo C
 
EnduroLab said:
Gotovo je. Što ste drljali drljali ste.  8)

Ploča se kači na toranj koji se radi od aluminijske prečke 10x10mm.
Ploča je najmanji problem.
Ploča ne može biti od alu lima debljine od 1 do 3 mm.
Prihvatljivo je od 3 do 5 mm.

950Adv ima snažnu konstrukciju prednjeg kraja gdje će se naći način da se prečka i eventualno potporanj mehanički (šarafima) uhvati.

Spoj tornja i ploče mora biti mehanički sa mogućnošću podešavanja nagiba.

Ploča mora biti dovoljno velika da prihvati sve ranije nabrojane komponente.

Slika 1 - zasad najjednostavniji način koji sam našao za izradu tornja. Pozitivno je da je jednostavan, a negativno da zaklanja original instrumente gotovo u cijelosti.

Prema Lukinim željama pokušat ćemo olakšat prednji kraj motora, to ćemo izvesti na način da akumulator premjestimo ispod sica, podignemo pumpu giriva više, kao i regler. Vilice ćemo malo spustit u trokutima, a uštedu na težini ćemo dobiti i drugim kotačem napred - ako dođe do izmjene kotača.

Druga najveća pojedinačna ušteda na težini biti će 2 u 1 auspuh gdje se nadamo skinuti 5 kg.

Od drugih priprema motora planira se opširni servis, izmjena prijenosa, svježe gume, provjera cijele instalacije struje, antifriza i ostale uobičajene stvari.

Privitak 2 - način oživljavanja jedne mrtve pumpe goriva koju se nadam da Luka ima i da ćemo je revitalizirati i ponjeti za rezervu.

Od ostalih zanimljivih stvari mogu navesti jači i pouzdaniji donji cilindar kvačila, kratke poluge kočnice i kvačila, podignut prednji blatobran i bez obzira dođe li do izmjene kotača - preradu lajtunga prednje kočnice.


A ako nam to sve propadne, onda ćemo kupiti ovo iz privitaka od 3 do 5....

Premjestanje akumulatora po meni nikako. On je tamo s razlogom, a to je nisko teziste. I podizanje bilo cega prema gore je katastrofa po meni. Vozio sam SuperTenere 750 koja ima visoko teziste i kod nje ti je jasno kada je dizes s nogara da je tako. Za razliku od Africe Twin750 koja je slicne tezine s puno nizim tezistem.
Upustanje vilica u trokutima ce proizvesti suprotni ucinak od zeljenog. Otezat ce prednji kraj. Nikada se nisam sljubio sa supermoto kotacima jer mi otezaju prednji kraj bas zbog tog spustanja motora napred zbog razlike u colazi kotaca. Imam nesto iskustva s motorima za utrke ubrzanja i tamo je to obavezan zahvat. Tako se motor teze propinje upravo zbog mase koja opterecuje vise prednji kotac. Ako im je i to malo, onda skrate prednju vilicu iz istog razloga. Uostalom uzmi komad cijevi u ruke pa podigni jedan kraj u vis. Na kojem kraju ti je veca tezina? Na onom koji je nize.  :wink:
Da zakljucim: Sto prije drugi kotac, ili bar izbaci jedan disk i kljesta. Mislim da ce mu to biti dosta za ono cemu stremi. Osjecaj na volanu ce biti puno laksi.
...bar dok ne doda napred sve te djidje-midje od instrumenata i dok mu clox ne uredi struju s par kila bakra.  :mrgreen:
 
6a11bb85778b5e117025f97c5124171d.jpg


 
lb said:
Vidiš vidiš, sad si me podsjetio, nisam još ništa pisao o medical kitu kojeg trebamo. Uglavnom, ovo nam je potrebno, pa ako možeš kakaF popust srediti:

a. EPO
b. hormon rasta
c. testosteron
d. kortizol
e. xanax
f.  luđačka košulja (ovo je za flendriksa)
g. efedrin
h. Rondo C
Imam sve + jedna ekstra ampula za svaki dobiveni proizvod  :mrgreen:
 
Rekao mi je fejsfrendić M. da postoji ova tema, pa ... kad se mora ...

P(oslije) S(esjetio):
lb, ne vidiš dokle je sve uznapredovalo. Nije razvoj vožnje stao na asfaltu, nego ovi mlađi sve imaju složeno tako da se ne mora uopće ni silaziti s tepiha. Ono, tko bi vozio, to je neudobno, postoji aplikacija i furaš po ekranu. :)
A ove još mlađe cure su mi rekle da se više ni to ne trebaš truditi, da kakva mehanika radi nekog zadovoljstva i doživljaja, kao, samo se nekih gljiva najedeš i to je to.
 
EnduroLab said:
Gotovo je. Što ste drljali drljali ste.  8)

Ploča se kači na toranj koji se radi od aluminijske prečke 10x10mm.
Ploča je najmanji problem.
Ploča ne može biti od alu lima debljine od 1 do 3 mm.
Prihvatljivo je od 3 do 5 mm.

950Adv ima snažnu konstrukciju prednjeg kraja gdje će se naći način da se prečka i eventualno potporanj mehanički (šarafima) uhvati.

Spoj tornja i ploče mora biti mehanički sa mogućnošću podešavanja nagiba.

Ploča mora biti dovoljno velika da prihvati sve ranije nabrojane komponente.

Slika 1 - zasad najjednostavniji način koji sam našao za izradu tornja. Pozitivno je da je jednostavan, a negativno da zaklanja original instrumente gotovo u cijelosti.

Prema Lukinim željama pokušat ćemo olakšat prednji kraj motora, to ćemo izvesti na način da akumulator premjestimo ispod sica, podignemo pumpu giriva više, kao i regler. Vilice ćemo malo spustit u trokutima, a uštedu na težini ćemo dobiti i drugim kotačem napred - ako dođe do izmjene kotača.

Druga najveća pojedinačna ušteda na težini biti će 2 u 1 auspuh gdje se nadamo skinuti 5 kg.

Od drugih priprema motora planira se opširni servis, izmjena prijenosa, svježe gume, provjera cijele instalacije struje, antifriza i ostale uobičajene stvari.

Privitak 2 - način oživljavanja jedne mrtve pumpe goriva koju se nadam da Luka ima i da ćemo je revitalizirati i ponjeti za rezervu.

Od ostalih zanimljivih stvari mogu navesti jači i pouzdaniji donji cilindar kvačila, kratke poluge kočnice i kvačila, podignut prednji blatobran i bez obzira dođe li do izmjene kotača - preradu lajtunga prednje kočnice.


A ako nam to sve propadne, onda ćemo kupiti ovo iz privitaka od 3 do 5....

vid što sam našao
http://www.ktm-parts.com/mm5/graphics/00000001/60012073044.pdf
trebam prekopirat raspored rupa s originalnog nosača na ADV, a onda "lako" napravit model i prototip (y)
 
jolly the roger said:
vid što sam našao
http://www.ktm-parts.com/mm5/graphics/00000001/60012073044.pdf
trebam prekopirat raspored rupa s originalnog nosača na ADV, a onda "lako" napravit model i prototip (y)

Ovo je odlično!
 
EnduroLab said:
U realizaciji ovog projekta trebati ćemo pomoć, prije svega za varenje aluminija i za slaganje struje.

@danijel.....jesli li u mogućnosti uzeti aparaturu i doći do lokacije izvedbe ili isključivo radiš u svojem prostoru?

@clox.......ma niš, sve ti je jasno......
Zvrcni me, se je moguce!
098.9828499
 
Danijel 23 said:
Zvrcni me, se je moguce!
098.9828499

Dobio poruku, hvala! Zvat ću kada ću točno znati što trebamo, da ti ne trošim vrijeme.

BTW Imaš neku preporuku za nabavu materijala - aluminijske ploče i prečke, osim Strojoprometa?
 
jolly the roger said:
zar si sumnjao u mene  :jesus:

Hm...da.  :mrgreen:

Poslao sam mail Špici jel dobavljiva samo ploča i dio instalacije i koja je cijena, pa ko zna.....možda bi se to isplatilo kupiti gotovo ako baš ne traži miljon kuna.

Čak i ako se kupi ova ploča, u manualu koji si zalijepio kaže da ne ide obrtomjer ako se koristi ta ploča, nije kraj svijeta ali ako možemo napravio bi da ide i obrtomjer, a svakako će biti potrebno još izmisliti (nadodati komad ploče) kako bi stao ICO i Gramin.

Ručni sat nek si instalira u guzicu. Kakve su sad to gay spike?!?  :mrgreen:
 
sta se mene tice, mogu nadodati prihvate za ICO, garmin i obrtaljku. ma i cikobernicu mu postavim tamo negdje, i to s poklopcem, da ne baca opuske po albaniji :mrgreen:

Samo mi treba raspored rupa
 
EnduroLab said:
Hm...da.  :mrgreen:

Poslao sam mail Špici jel dobavljiva samo ploča i dio instalacije i koja je cijena, pa ko zna.....možda bi se to isplatilo kupiti gotovo ako baš ne traži miljon kuna.

Čak i ako se kupi ova ploča, u manualu koji si zalijepio kaže da ne ide obrtomjer ako se koristi ta ploča, nije kraj svijeta ali ako možemo napravio bi da ide i obrtomjer, a svakako će biti potrebno još izmisliti (nadodati komad ploče) kako bi stao ICO i Gramin.

Ručni sat nek si instalira u guzicu. Kakve su sad to gay spike?!?  :mrgreen:
negdi mu vekericu zašvasajte :mrgreen:
 
EnduroLab said:
Dobio poruku, hvala! Zvat ću kada ću točno znati što trebamo, da ti ne trošim vrijeme.

BTW Imaš neku preporuku za nabavu materijala - aluminijske ploče i prečke, osim Strojoprometa?
Oni imaju najvecu ponudu. Ne uzimajte cisti al, pre gnjecav je, vec legirana bar sa Mg3il 5% koji je zilaviji, imam adekvatnog dodatnog materijala i kvaltetni se zavariva.
 
Danijel 23 said:
Oni imaju najvecu ponudu. Ne uzimajte cisti al, pre gnjecav je, vec legirana bar sa Mg3il 5% koji je zilaviji, imam adekvatnog dodatnog materijala i kvaltetni se zavariva.

o ovom sam ti pričao danas