Rat Bike - kategorija za sebe

merlin68 said:
Na kaj ti motori liče na hrpu gov.... :palacdolje:

a slusaj kako kome meni se ovaj stil svida imaju nekakvi posebni stih i podsjecaju me na mad max  (y) .

Cak sam ja ozbiljno zabrija za opiturat svoj u mat crnu rezervoar i plastike jer mi je crvena pomalo peskasta  :mrgreen: .

Prat mi ga se ionako nikad neda, a da ne govorim o svakakvom lickanju, poliranju grana, i sta jos sve ljudi rade  :LOL: tako da ako se odvazim i puknem ga u crno, par godina voznje u svim uvjetima bez pranja i eto potencijala za rat bike (y)

samo je problem sto me svi odgovaraju i doma govore da sam popizdia sta ocu od "novog" motora da napravim
 
Itekako  (y)


Tko ne kuži rat bike filozofiju jebiga nije moj problem.

Ali po meni postoje 2 vrste rat bike:
1. Survival stil, to je recimo ovo gore. Mat crna boja i neki materijali ali bez pretjerivanja
2. Sranje stil gdje se na motor trpaju sve šta se nađe tipa limenke stare i sl.
 
ja sam kao i Sip isto zaprepašten ovim "stilom".... ti motori izgledaju kao da su zreli za otpad   :palacdolje: ... razumijem kad netko kupuje skroz crni motor ali kad vidim ove motore gdje je sve polufarbano, pošpricano raznim sprejevima...to je sve samo ne crna boja već puno nijansa crne... gdje je tu umjetnost? pošpricat motor sprejem,nabacat limenke na njega i ići se vozit... sorry svima koji to vole ali neznam dal bi se smijao ili plakao kako su unakazili motore  :lolcry: :eek:hne:

jedini koji izgleda okej je ovaj na prvoj str kojeg je oldboy stavio..
 
primo said:
ja sam kao i Sip isto zaprepašten ovim "stilom".... ti motori izgledaju kao da su zreli za otpad   :palacdolje: ... razumijem kad netko kupuje skroz crni motor ali kad vidim ove motore gdje je sve polufarbano, pošpricano raznim sprejevima...to je sve samo ne crna boja već puno nijansa crne... gdje je tu umjetnost? pošpricat motor sprejem,nabacat limenke na njega i ići se vozit... sorry svima koji to vole ali neznam dal bi se smijao ili plakao kako su unakazili motore  :lolcry: :eek:hne:

jedini koji izgleda okej je ovaj na prvoj str kojeg je oldboy stavio..

postoje razliciti stilovi proguglaj malo  :wink: . Ni meni nisu napete limenke i slicne beskorisne gluposti, ali mat crni motor tu i tamo kvrcnut kad uvati patine i sporkice svugdi pomalo  8) to je to pogotovo zato jer iako izgleda tako zapusteno potpuno je ispravan i mozez s njim di oces.

to je motor za vozit, a ne za sminku i lickanje  :jesus:
 
primo said:
  ...jedini koji izgleda okej je ovaj na prvoj str kojeg je oldboy stavio..

      ...i koji nemre bit rat bike jer je da je crn i spiljen iz nekog originala, ali čovjek koji se u to kuži veli 0 bodova, vidi se da je održavan. Dakle lickanje zabranjeno. Slijedeći koji sam predložio (Miletova legendarna Katana par postova niže) dobio je prolaznu ocjenu. Kada razmislim čini mi se da kužim logiku. Rat bike nastaje polako, vremenom i upotrebom kao zdrapani i izlizani jeans. Ako takvog kupiš u dućanu onda si papak...
 
kaj fali tome da mi motor izgleda pic pic, da se sjaji da je bez ogrebotine, da je ko iz salona? dali ja manje volim motore od ovih llikova koji voze ratove? dali to kaj motor izgleda tak istroseno je pokazatelj da vlasnici istih rade milijone kilometara godisnje? ili upravo suprotno? ili to uopce nema veze?

:misli:
 
OldBoy said:
      ...i koji nemre bit rat bike jer je da je crn i spiljen iz nekog originala, ali čovjek koji se u to kuži veli 0 bodova, vidi se da je održavan. Dakle lickanje zabranjeno. Slijedeći koji sam predložio (Miletova legendarna Katana par postova niže) dobio je prolaznu ocjenu. Kada razmislim čini mi se da kužim logiku. Rat bike nastaje polako, vremenom i upotrebom kao zdrapani i izlizani jeans. Ako takvog kupiš u dućanu onda si papak...

upravo ove riječi sam pročitao kao definiciju rat motora uz dodatak da proces traje godinama  (y)
 
Fanatic said:
kaj fali tome da mi motor izgleda pic pic, da se sjaji da je bez ogrebotine, da je ko iz salona? dali ja manje volim motore od ovih llikova koji voze ratove? dali to kaj motor izgleda tak istroseno je pokazatelj da vlasnici istih rade milijone kilometara godisnje? ili upravo suprotno? ili to uopce nema veze?

:misli:

Pa nefali nista al onda ovakav stil motora nije za tebe. Ne znaci ako je ulickan da se nevozi  :wink:
 
OldBoy said:
      ...i koji nemre bit rat bike jer je da je crn i spiljen iz nekog originala, ali čovjek koji se u to kuži veli 0 bodova, vidi se da je održavan. Dakle lickanje zabranjeno. Slijedeći koji sam predložio (Miletova legendarna Katana par postova niže) dobio je prolaznu ocjenu. Kada razmislim čini mi se da kužim logiku. Rat bike nastaje polako, vremenom i upotrebom kao zdrapani i izlizani jeans. Ako takvog kupiš u dućanu onda si papak...

E vidis to ne razumijem i na njega sam i mislio. Mileta ne poznam, ali ono je krs od motora :shock: Koji nije za nista i predstavlja opasnos na cesti, a ne neki stil, furku ili slicno :? Kocnice neme, gume, boze sacuvaj, pola desne strane ima lijeve nema :?
Meni to zgleda ko da nadjem klosara na ulici i on posto se kuzi u to, mi objasnjava ko je dobar klosar, a ko ne :?

Oni cafe raceri su mrak, ali ovo :palacdolje:
 
ti uspoređuješ slikarstvo sa rat bikeom... :LOL:

rat bike po meni nije nikakva umjetnost...zašto? zato što tu nema nikakvog napredovanja i razvijanja...ovdje se radi o čistom nemaru i nebrizi za motore...što je bike lošiji i u gorem stanju po rat filozofiji to je bolji..ma come on ...

iluvatar said:
to je motor za vozit, a ne za sminku i lickanje  :jesus:

ne, to su motori za one koji nemaju para,dobrog ukusa i svijesti za održavanjem motora



 
primo said:
ti uspoređuješ slikarstvo sa rat bikeom... :LOL:

rat bike po meni nije nikakva umjetnost...zašto? zato što tu nema nikakvog napredovanja i razvijanja...ovdje se radi o čistom nemaru i nebrizi za motore...što je bike lošiji i u gorem stanju po rat filozofiji to je bolji..ma come on ...

ne, to su motori za one koji nemaju para,dobrog ukusa i svijesti za održavanjem motora

ma nemoj. i ko si ti da to tvrdiš ? Kolega od merlina koji je par postova gore jako slikovito opisao svoj stav ?

rat bike je institucija za sebe, van vaših ograničenih kategorija.
a pljuvati po nečemu samo zato što to u vašim glavama nema smisla, po meni je pokazatelj intelektualne ograničenosti, vi bi vjerojatno i Dalija proglasili maloumnim luđakom.

 
Iwa said:
ma nemoj. i ko si ti da to tvrdiš ? Kolega od merlina koji je par postova gore jako slikovito opisao svoj stav ?

rat bike je institucija za sebe, van vaših ograničenih kategorija.
a pljuvati po nečemu samo zato što to u vašim glavama nema smisla, po meni je pokazatelj intelektualne ograničenosti, vi bi vjerojatno i Dalija proglasili maloumnim luđakom.

da je bio normalan, nije  :mrgreen:
s ovim postom se slažem 100%, iako ne vozim rat

kad smo kod slikarstva, Picasso mi je u kurcu, ali ljudi vele da je super, pa neka bude, ja ne moram gledati...

naravno da ovo ima poantu  :wink:




koliko god da su im rat motori gadni, svi gledali Maxa 1000 puta. valjda im je Gibson sexi  :mrgreen:
 
Iwa said:
ma nemoj. i ko si ti da to tvrdiš ? Kolega od merlina koji je par postova gore jako slikovito opisao svoj stav ?

rat bike je institucija za sebe, van vaših ograničenih kategorija.
a pljuvati po nečemu samo zato što to u vašim glavama nema smisla, po meni je pokazatelj intelektualne ograničenosti, vi bi vjerojatno i Dalija proglasili maloumnim luđakom.

tko sam ja? forumaš isto kao i ti i koji ima pravo na svoje mišljenje...
zar je pljuvanje logičko zaključivanje i konstatiranje činjenica a to su da nema napredovanja i razvijanja, da se radi o nebrizi za motore i neimanjem svijesti za održavanjem motora? nisam nikoga proglasio maloumnim a još manje luđakom...čitaj malo pažljivije što sam napisao....a glede toga tko je ograničen-nemam se namjeru spuštat na tu razinu i uzvratit ti tim načinom..

poštujem bilo koju preradu ako je u nju uložen barem minimalan trud,rad,napredovanje i razvijanje ...a nemam razumjevanja za filozofiju "što više vozi i minimalno ulaži u motor" jer to dovodi u pitanje samu ispravnost,sigurnost tog motora a također i sigurnost okoline...
 
James1100 said:
da je bio normalan, nije  :mrgreen:
s ovim postom se slažem 100%, iako ne vozim rat

kad smo kod slikarstva, Picasso mi je u kurcu, ali ljudi vele da je super, pa neka bude, ja ne moram gledati...
naravno da ovo ima poantu  :wink:
koliko god da su im rat motori gadni, svi gledali Maxa 1000 puta. valjda im je Gibson sexi  :mrgreen:

     Rat bike meni nisu gadni. Hodam po motorijadama i fotkam motore. Pored novih R-ova prođem da ih ne primjetim, a na neke krame potrošim desetak slika i nisam siguran da sam tim slikama uspio uhvatiti svu njihovu starost. Svaki je potpuno neusporediv (osim po stupnju neispravnosti) sa bilo kojim drugim, svaki priča za sebe. Povjest padova, neodržavanja, dokaz nevjerojatne kvalitete materijala u njih ugrađenog kada su uz svu nebrigu još uvijek u stanju prevesti nekoga. Ni ja ne vozim takav motor ali su mi definitivno zanimljivi kao vrsta.
 
OldBoy said:
     Rat bike meni nisu gadni. Hodam po motorijadama i fotkam motore. Pored novih R-ova prođem da ih ne primjetim, a na neke krame potrošim desetak slika i nisam siguran da sam tim slikama uspio uhvatiti svu njihovu starost. Svaki je potpuno neusporediv (osim po stupnju neispravnosti) sa bilo kojim drugim, svaki priča za sebe. Povjest padova, neodržavanja, dokaz nevjerojatne kvalitete materijala u njih ugrađenog kada su uz svu nebrigu još uvijek u stanju prevesti nekoga. Ni ja ne vozim takav motor ali su mi definitivno zanimljivi kao vrsta.

motor priča svoju priču  (y)
 
mislim da su neki u ovoj temi pobrkali pojmove neodržavanje motora i nepranje motora. ako je motor zmazan i neuredan ne znači da je i neispravan, da su kočnice loše, da se ulje ili gume ne mijenjaju itd, mada ima i takvih. za mene je rat pravi macho motor koji se vraća njegovoj prvotnoj esenciji a to je - vožnja.
 
ajde društvo nemojte biti isključivi a i o ukusima se ne raspravlja.
na motoru čije slike sam poslal na prethodnoj stranici uloženo je puno rada i novca da bi se doveo u to stanje, a potpuno je ispravan jer u suprotnom nebi prošao strogi njemački tehnički.
mislim da je rat(štakorska) filozofija druga strana exstremizma u uređivanju motora nasuprot kromu, resicama, metalik bojama....
ako zumirate prvu fotografiju budete vidjeli da je na bočnom nogaru pričvršćena kokošja noga  :shock: , preko svih lakiranih dijelova navučena je mreža, ukaširana poliesterom i sve skupa neuredno pofarbano, uglavnom puno truda da bi se dobio zaista unikatan motor  (y)
e sad da li će se to svima sviđati, naravno da neće, ja smatram da je osebujnog izgleda  i cijenim uloženi trud i svaka čast za ideju...
 
      Nije sasvim predmet teme ali moglo bi poslužiti za razumjevanje pojma istrošenosti i trajnosti.
      Gledao sam, valjda na Discoveryu reportažu o starim Mercedesovim kamionima sa početka '70 koji se i danas koriste u Sudanu. Ima prizor kada tri takva praše solidnom brzinom pustinjom, a svaki od njih jedva da se nazire od nakrcanog tereta, ljudi, i sitne stoke. Dakle 40 godina starim vozilom kojeg održava nepismeni crnja juri se kroz vrućinu i pijesak, najteže uvjete na Zemlji, nakrcan ljudima koji vjeruju stroju na koji su se popeli. Jača reklama za Mercedes teško da bi se mogla smisliti. Neki Rat Bikeovi koje sam vidio na sličan način govore o svojoj besmrtnosti. 
 
OldBoy said:
        A jel ovo bliže rat bikeu?
Miletu je prije 7-8 god u Puli izbilo svjecicu od pucanja na ovom sharku i ode kod tipa da mu ureze drugi navoj, kaze mu covijek da mora skinuti masinu jer ne moze prici od rame...
Mile ga trazi brusilicu i odreze komad rame...  :shock:

Zavario tek prije dvije godine!  :shock: