Rat Bike - kategorija za sebe

OldBoy said:
      Rasprava se razvila iznad očekivanja. Mišljenja su različita. Prilažu se mnoge slike, ali ne one za koje sam rekao da bi bile najvrijednije: slike VLASTITIH motora. Da li to znači da vlasnike takvih motora boli qrac za internet pa samim time ne sudjeluju u diskusiji, ili im je neugodno i osjećaju se prozvani zbog izgleda motora koji odudara od uobičajenoga, ili neki treći razlog?
      I još jedno pitanje. Kada na ovom forumu istaknem fotografiju NEČIJEG motora koju sam osobno snimio, da li time kršim neka pisana ili nepisana pravila privatnosti? Jer primjetio sam da se odmah po objavljivanju raspravlja čiji je motor iako nije u pitanju nikakva potraga. Kako bi vi reagirali da je u pitanju vaš motor?

prvo boldano: vjerojatno

dalje: jedna od bolesti ovog foruma
 
Uhu,hu,uf samo da uvatim vrimena sutra da stavim nešto slika od ljudi kojima je drago da im se vide TI motori ali su većina u godinama pa se moraju mučiti sa kompjuterom jer ih ima stvarno dosta koji prije rastavi i sastavi mašinu a muči se da prebaci slike na primjerice ovu temu a nije im zamjerit jer neki slažu po 4 motora u garažici a ako se neko srami svog motora ne triba ga ni voziti a još su mi najdraži ono koji dođu na piće ili na susret i samo slikaju svoj u prvom redu i još vuku njih desetak da slikaju taj motor koji je običan nov serijski motor kojih ima bar još 5 malo dalje,dok drugi "lovaši" nakvakaju po motoru đinđurija ka da si vidija reklamu "prodaja bižuterije na veliko" i priča o ciframa tipa 1000 do 2000 eura ulaganja a ne znam i ne vidim smisao toga kad to blještavilo nestane iza slikanja i prve pisme grupe koja svira(ka i sinoć na susretu na koji sam iša bez svog dragog "krša") dok drugi koji su po onom jugu došli iz daljih krajeva i puno više jahanja parkirali svoje poluproizvode,prerade,oldtajmere,par Ratova (iz Slavonije i Istre i susjeda iz Bosne koji uz obalu - Interesantno Ispravni i idu u Makedoniju Bez Problema ) dva dana bezbrižno družili i sili na svoje ljubimce iza kave i peri dalje,na žalost ženi mi je pala kamera po drugi put pa slika teško što izvučem ali skinuću ih sa susreta jer danas još ljudi raspremaju drugi odmaraju pa nisu još stavljene na forum susreta a sad pozdrav svima i neka neki vide malo dublje što stvarno znači Rat-Bike i ko ga vozi i da li može biti ispravan i regan i normalno prilaziti državne granice.  
 
Icek said:
Itekako  (y)


Tko ne kuži rat bike filozofiju jebiga nije moj problem.

Ali po meni postoje 2 vrste rat bike:
1. Survival stil, to je recimo ovo gore. Mat crna boja i neki materijali ali bez pretjerivanja
2. Sranje stil gdje se na motor trpaju sve šta se nađe tipa limenke stare i sl.

Složio bi se sa kategorizacijom.
Prva grupa je ona za koju OldBoy kaže da nastaje s vremenom kao stare traperice, ali bez želje da privlači pažnju na sebe. Takav motor uopće ne mora biti nefunkcionalan i opasan. Ova kategorija se na neki način opire potrošačkom mentalitetu u stilu kupujem samo novo, jer samo novo je najbolje.
Drugu grupu bih ja nazvao šund-stil i ima za cilj privlačenje pažnje, ali ružnoćom. Šund bike može nastati i za vrlo kratko vrijeme, ono kupiš staru kramu, nabacaš na nju raznih neupotrebljivih gluposti i glavni si šund biker u selu.
Ono što razlikuje ove dvije kategorije je funkcionalnost i želja za privlačenjem pažnje. Dakle šund bikerima je potrebna publika :mrgreen:
Opet nije svaka krama rat-bike, jer krame su totalno zapuštene, a rat bike je održavan ali minimalno i na svoj način. Sigurno ne u ovlaštenom servisu.
 
tenere said:
Miletu je prije 7-8 god u Puli izbilo svjecicu od pucanja na ovom sharku i ode kod tipa da mu ureze drugi navoj, kaze mu covijek da mora skinuti masinu jer ne moze prici od rame...
Mile ga trazi brusilicu i odreze komad rame...   :shock:

Zavario tek prije dvije godine!  :shock:

Eto prave definicije Rat-bikea, sječam se situacije, pošto se sve odigralo vikendom na cesti i nije bilo alata za vađenje mašine, bila je opcija šlep služba do siska ili čekanje ponedjeljka. U oba slučaja Mile bi bil pješak u puli, ali Mile ko Mile ne ostavlja motor nigdje, uhvatil se flekserice i još istu večer se napil, pucal a u nedjelju za Sisak, naravno sa svojim šarkom...  8)

To vjerojatno nebi niko "normalan" napravil, osim rat-mileta i zato... rišpekt...  (y)  :mrgreen:
 
http://en.wikipedia.org/wiki/Rat_bike  

http://www.rataplan-ratbikeclub.nl/

(y)
 
Postapokaliptična motoskulptura ili istinski rat bike? U svakom slučaju - domaći uradak by Djubre...
 
nije ovo rat bike.

 
dannyghost said:
nije ovo rat bike.

Evo ga na, opet pocinjemo :mrgreen:

Ukljucio sam se u ovu temu, kako bi probao shvatiti i druge ljude i druge poglede na motor. Ono sto sam dobro shvatio je; da i oni koji znaju sto je Rat ne slazu se izmedju sebe.
 
Rat Bike - Bike made from several machines and kept on the road using as cheap as possible and painted matt black. Now has a class of its own and defined as any thing Mad Max would shoot at.

Rat Bike (#3) - The bike you use in foul weather or when you are going into a questionable neighborhood. A cheap reliable bike, but if lost or stolen is no big deal. This bike never gets washed.

http://www.ratbike.org/docs/254.php

neznam , ali umjetno napraviti da motocikl liči na rat bike, nije to.
 
dannyghost said:
 ...ali umjetno napraviti da motocikl liči na rat bike, nije to.

      Naravno da nije. Kada se snima film i scenograf u studiju pokuša napraviti recimo cigansko dvorište, onda je to smiješno. Ili od normalne obleke raditi klošarsku. Jednostavnije je potražiti "original". Te stvari nastaju vremenom a ne u par dana nekim usmjerenim djelovanjem onoga tko bi to htio imati.
 
kc000kc said:
Evo jedan fzr Rat bike
10dh6d2.jpg

ou42v9.jpg
. :wink:
spremno za prvu crtu  (y)
 
to meni izgleda na motore koje su uređivala dijeca 1 eventualno 2 razreda osnovne skole čast izuzecima dok malo bolje se pogleda na slikama ispod svakog motora je crna mrlja od ulja  :jesus:
 
poanta je da motocikl mora biti mehanički uredan, a sve ostalo je ostavljeno majci prirodi da održava...
 
I majka priroda bi ga bolje uredila, čast izuzecima     :LOL:
 
Je...na ajkula na slici, iznad pod broj 1, a pod 2 sam pročitao cijelu temu i ide mi na živce što ekipa kojoj je motor koji otplačuju sve na svijetu, kojeg maze i pickaju, koji ne smije biti stariji od šta ja znam godinu, dvije, pet ili ne znam koliko, koji se pere svaku nedjelju sere po ljudima kojima se sviđa istinski stil old school bikera odnosno odmetnika. Meni osobno se taj rat stil sviđa i sve prolazi osim ovih upicanjenih novih motora i opet ne upadam ekipi u teme o novom R1 i ne govorim da je motor govno ili ih vrijeđam.

Rat bike nastaje godinama ne pranja i ne popravljanja nekih etetskih djelova tipa nekih plastikica i slično koje su slomljene prilikom padova itd. Dakle to je ionako višak, bitno je da je ispravan i to je to, a kako izgleda, vlasniku je potpuno svejedno. Rat bike se ne stigne oprat, takav motor većinom voze ljudi koji se non stop voze, putuju po svim vremenskim uvjetima i ne isplati ga im se prat.
 
Meni nije Rat bike ako nije hrđav. Znači i motori na kojima ima šta zahrđati (tank, blatobrani...)

Nekak mi nije dovoljno da je motor uredno pofarban u mat crnu.

(... moje mišljenje)
 
super mi je ova ideja rat bike......

iako ga nikad nebi vozio super mi je hehehe