Ravnaje vilice???

DULF

New member
prije par dana imao sam nezgodicu i spigala mi se vilica. dajte mi molim vas recite ko i gdje ravna vilice??? radi se o RS 250...
 
bole said:
rs 250 ima USD vilice!??

USD vilice nemozes ravnat!!

Jel!!! Si siguran :misli: ja mislin da se ipak moze, nemoj me strasit....
 
Ma mogu se ravnat, kako san onda vidija u mog mestra kad je ispravija vilice na hondi cbr 900 iz 2000 godiste. On ima USD vilicu  :misli:
 
Hornet_Fan said:
Ma mogu se ravnat, kako san onda vidija u mog mestra kad je ispravija vilice na hondi cbr 900 iz 2000 godiste. On ima USD vilicu  :misli:

kad se iskrive vilice (normalne) onda se stapovi vilica krive obicno odmah ispod trokuta,jer je tu moment naj jaci,obicno su od nekog poboljsanog celika,i njega se da ispravljat!
kod USD su stapovi doli a gore su obicno duraluminij ili neki poboljsani aluminij tubovi,i mislim da se jaaaako tesko mogu ispravljat!

mislim da nemoze,volio bi da grijesim,pa da popravak prode puno jeftinije!!

koji ti je to mestar u splitu!??
 
vecina u ST kod njega ravna vilice,disove,radi trokute za nove vilice......... uglavnom vrhunski meštar i ljudina
Meni je radio offset zubcanik

Uglavnom što zaželiš on može napraviti
 
STobulj said:
vecina u ST kod njega ravna vilice,disove,radi trokute za nove vilice......... uglavnom vrhunski meštar i ljudina
Meni je radio offset zubcanik

Uglavnom što zaželiš on može napraviti

cuja san za jednoga sta radi trokute,to je onda taj!!

pa jeli stvarno ravna USD,malo mi je to cudno!!???
 
ne znam jer nisam nikada isao za tim da se ne mogu one ravnati, par puta kad sam isao kod njega bilo je vilica ali nisam obracao pozornost

Meni je ravnao obicne vilice i posao uredno i jeftino napravljen
Drugi su tražiliu bogatstvo(cesto kod njega donose) a on je uzeo 200kn  :misli: 250kn za oba tuba
 
STobulj said:
ne znam jer nisam nikada isao za tim da se ne mogu one ravnati, par puta kad sam isao kod njega bilo je vilica ali nisam obracao pozornost

Meni je ravnao obicne vilice i posao uredno i jeftino napravljen
Drugi su tražiliu bogatstvo(cesto kod njega donose) a on je uzeo 200kn  :misli: 250kn za oba tuba

ja sam isto nosia jedne,samo u kastile,i isto je bilo 250 kuna,ali obicne,ne USD!

di on ima radionu??
 
uglavnom u radioni je oko 18h nadalje,nalazi se kraj osnovne skole tj. igrališta od Siromasne
Ako ti bude trebalo što cut ce mo se pa cu ti pokazati jer sam u blizini
 
STobulj said:
uglavnom u radioni je oko 18h nadalje,nalazi se kraj osnovne skole tj. igrališta od Siromasne
Ako ti bude trebalo što cut ce mo se pa cu ti pokazati jer sam u blizini

odlicno,cut cemo se svakako ka dojen doma!! Sigma!!!

Aj nazovi ga,pa ga pitaj jeli ravna USD,pa da napisemo ovome za rs250,tocno,moze li se i koliko kosta!!

(kad smo vec ovoliko off-ali,da nesto konkretno izade iz toga  :mrgreen: )
 
Nek se ljuti tko god hoče.....VILICE I NJENI DIJELOVI SE NE ISPRAVLJAJU  -prvenstveno iz sigurnosnih razloga ali i zato što se to nemože ni napraviti drugačije negoli max. približno dobro!! Naprimjer:uzmite jedan "odlično"ispravljen štap pa ga stavite u tokarski stroj i zavrtite pa čete vidjeti o čemu vam pričam...na isti način možete provjerit i stanje mostova tj.trokutova !!
 
nije USD nek je UPS-dwn
 
zvonko situm said:
Nek se ljuti tko god hoče.....VILICE I NJENI DIJELOVI SE NE ISPRAVLJAJU  -prvenstveno iz sigurnosnih razloga ali i zato što se to nemože ni napraviti drugačije negoli max. približno dobro!! Naprimjer:uzmite jedan "odlično"ispravljen štap pa ga stavite u tokarski stroj i zavrtite pa čete vidjeti o čemu vam pričam...na isti način možete provjerit i stanje mostova tj.trokutova !!

Ja sam svijestan da to nije po zanatu a javlja se možda i zamor materijala (to vi meštri znate bolje  što,kako....)
Ja sam npr. odnio  cijeli prednji kraj tj tubove sa trokutima jer se i trokuti zasucu pri udarcu, ako je sve to dovedeno u neku prihvatljivu tolerancu onda ja kao amater to necu primjetiti a trošak je mizeran naspram novih vilica
Mišljenja sam kako vecina ljudi nece to primjetiti ako je sve napravljeno kako treba a da je dobro puhati i na hladno je

Inace svakom savjetujem da obavezno kad se ravnaju tubovi da  nosi i trokute jer npr. poznaniku se nisu tubovi uopce iskrivili a trokuti su se zasukali,to oko ne može primjetiti
 
zvonko situm said:
Nek se ljuti tko god hoče.....VILICE I NJENI DIJELOVI SE NE ISPRAVLJAJU  -prvenstveno iz sigurnosnih razloga ali i zato što se to nemože ni napraviti drugačije negoli max. približno dobro!! Naprimjer:uzmite jedan "odlično"ispravljen štap pa ga stavite u tokarski stroj i zavrtite pa čete vidjeti o čemu vam pričam...na isti način možete provjerit i stanje mostova tj.trokutova !!

tocno!!
vrtio sam na tokarskom,ne moze se nikad dobit ni blizu 100%,ali nekome je skupo uzet nove,pa ce ici na soluciju ravnanja,sta je prihvatljivo ako su vilice jaaaaako malo deformirane,da se na oko skoro ne vidi dok je ne izvadis iz trokuta,i pogledas u pravac,ako je vise,i vidljivo na oko,onda to nema smisla!!

zdravlje je ipak najskuplje!!
 
ljudi sve je to meni jasno da se vilice nebi trebale ravnat al me nova košta 11 000 kuna a tko zna hoće li mi osiguranje uopće dat tolko love. di nabavit polovnu? pošto je motor jako rijedak uopće ne znam kaj da radim...dajte nek neko veli koju pametnu!!!