Rupa na klipu !!! 125 2t aprilia tuareg

antraks

New member
kao prvo radi se o aprilii tuareg 125 1988.g mašina je rotax 127 ,neznam stavio sam novi klip i nakon nekoliko kilometara motor je poceo gubit snagu te se odjednom culo kako je naglo ispustio kompresiju!!! otvorio sam mašinu a ono rupa nasred klipa ,klipa nije prosao ni 10 kilometara :( :( na motoru je radena reparatura mašine i sve ostalo brušen cilindar.  8) strah me da stavljanjem novog klipa ne dođe do iste pojave  :? Tako da me zanimaju vasa misljenja o čemu bi ovdje mogla biti rijeć :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
jesi siguran da ti mašina nije rotax 127?

kako si karike stavio... jesi podmaza cilindar prije malo...
koliko si puta dosad to radio?
 
Zildjian said:
jesi siguran da ti mašina nije rotax 127?

kako si karike stavio... jesi podmaza cilindar prije malo...
koliko si puta dosad to radio?


ja mislim da je to 123  :misli: :misli: :misli:.. to je zapravo radeno u gilera servisu al oni govore kako nemogu naci uzrok i odkud ta rupa pa me zanima sta vi mislite o tome .jer mi je motor to bio  zbloko kad sam bio 30 km od kuce pa sam ga ostavio u radioni toj tako da neznam jucer sam to iso vidit i ono rupa na novom klipu sta sam uredno platio.naci mehanicar mi sad govori da nezna u cemu je kvaka i da nije to napravljeno njihovom greskom i da treba nabavit novi klip te da neznaju uzrok tome svemu!!!i da btw da cu trebat sve opet platit !!!! :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
antraks said:
ja mislim da je to 123  :misli: :misli: :misli:.. to je zapravo radeno u gilera servisu al oni govore kako nemogu naci uzrok i odkud ta rupa pa me zanima sta vi mislite o tome .jer mi je motor to bio  zbloko kad sam bio 30 km od kuce pa sam ga ostavio u radioni toj tako da neznam jucer sam to iso vidit i ono rupa na novom klipu sta sam uredno platio.naci mehanicar mi sad govori da nezna u cemu je kvaka i da nije to napravljeno njihovom greskom i da treba nabavit novi klip te da neznaju uzrok tome svemu!!!i da btw da cu trebat sve opet platit !!!! :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

To se zna dogodit ako je kriva svjecica u motru, ili u slucaju ako je smjesa goriva presiromasna.
 
mislim da je nemoguce da nesto probije klip odozgo nakon 30 km... ipak mislim da je bila neka greska na klipu... neovisno koji je model masine....
 
Pegas_ said:
To se zna dogodit ako je kriva svjecica u motru, ili u slucaju ako je smjesa goriva presiromasna.

Potpisujem
 
M900 said:
Potpisujem
Pegas_ said:
To se zna dogodit ako je kriva svjecica u motru, ili u slucaju ako je smjesa goriva presiromasna.

ipak nevjerujem da bi se napravila rupa na klipu nakon 30 kilometara... mislim da bi se to ipak trebalo uzet u obzir...

frend daj slikaj taj klip....
 
Kriva ti je svica tu nema sta drugo, bilo je slucajeva di bi ljudi odblokirali RSa (isto 125 2T) i ostavili stari tip svjecice pa bi in napravilo rupu u klipu....

Ako je ROTAX 123 onda provaj stavit NGK Racing Spark Plug BR10EG ili NGK IRIDIUM Spark Plug BR10EIX (ova druga iridium ti je trajnija i bolja).
 
Jedna NSR 125 prijateljeva stala isto tako, a ono rupa.Pitam malog šta si radio a on stavio svjećicu od kosilice da bolje ide.POSLIKAJ ČELO KLIPA I SVE ČE BITI JASNO.
 
pošaljem slike kada dodem doma jer sam sad trenutačno u rijecu do petka.  :palacdolje: :palacdolje:btw to je ona aprilija sa youtubea . i da najvjerovatnije je do svijecice to to sam i ja razmisljao . ali ja sam dosao u zg kupit nove svijecice jer mi je stara probila i oni su mi dali kao iste takve svijecice istu toplinsku vrijednost tako da neam pojma  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: i da zanima me da li je to sta je probilo klip moj greška ili greška majstora jer mi nije svejedno dat 2800 kn sta mi je uzeo za ruke a ja mu dao nove dijelove  :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
evo rupa je slićna ovoj  na ovom videu samo je moja malo vise prem prednjoj gumi i oko nje je udebljenje neko :wink: :wink:

http://youtube.com/watch?v=n8ibqRvTpnI
 
majstor je kriv,ako je stavio neodgovarajuću svječicu,to mu lijepo reci i neka ti kupi novi klip.....

kakav je majstor,ako nezna kakva svječica ide u takav motor.......strašno!!
 
zeto said:
majstor je kriv,ako je stavio neodgovarajuću svječicu,to mu lijepo reci i neka ti kupi novi klip.....

kakav je majstor,ako nezna kakva svječica ide u takav motor.......strašno!!
(y)  (y) RESPECT CARE (y) (y)
Kao ono ovlašteni serviser za talijane!!! ma zemljak a naplatio je pun k..... ma zemljak to ću mu i reć
 
antraks said:
(y)  (y) RESPECT CARE (y) (y)
Kao ono ovlašteni serviser za talijane!!! ma zemljak a naplatio je pun k..... ma zemljak to ću mu i reć
2800kn ti je uzeo za mijenjanje klipa :shock: :shock:
da je cijelu masinu rastavio do zadnjeg sarafa i opet sastavio nebi ti toliko smio uzet a i ti isto vozis motor u servis za skutere i to najmoguci skuplji servis koji znam.. :palacdolje:,tebi se ocito bacaju pare :LOL:
 
jedan jelen je platio 700kn za mjenjanje svjecica...
sad sam mu ja reka za 300 iduci put. oduševio se  :LOL:
 
MARINO said:
2800kn ti je uzeo za mijenjanje klipa :shock: :shock:
da je cijelu masinu rastavio do zadnjeg sarafa i opet sastavio nebi ti toliko smio uzet a i ti isto vozis motor u servis za skutere i to najmoguci skuplji servis koji znam.. :palacdolje:,tebi se ocito bacaju pare :LOL:

pa za 2800kn sve napraviš.....

klip 700
klipnjača 600
semerinzi i brtve oko 550
uprešavanje klipnjače i centriranje 100-150
ležaj radilice od 100-150 x 2

cjene su okvirne,pa računaj......

prije sam radio za cagivu i sa ubacivanjem čahure u cilindar i još mjenjan zupčanik uljne pumpe bilo je oko 2000kn......
 
Majko isuova 2700kn za servis...

joooj! Taj majstor trlja ruke kad mu nemoj se uvrijediti budale poput tebe daju na servismašinu pa im naplati ko da je rastavljal 2 motora s jednom rukom...