Rupa na klipu !!! 125 2t aprilia tuareg

to se takoder zna desiti ako nemas filtera zraka u airbox-u.....znaci premalo goriva i vece temperature u samom kompresionom prostoru...a naravno da i svjecica moze biti uzrok....koliko se ja sjecam na rotax 123 ide nkg b10eg ili nesto u tom rangu toplinske vrijednosti....Ova je vrlo visoka vrijednost....znaci hladna svjecica..... :mrgreen: I kako ti kazes...da je brusen cilindar onda se vjerovatno radi o rotaxu 122...crni blokovi...tamo se cilindar mogao brusiti..koliko se sjecam...jer nije bio nikalsiran....A 2800 kuna za ruke...nebi komentirao....Ja uzmem 2000 soma kuna za otvoriti masinu od fireblade-a....900..... 8) Definitivno je njihova greska...pocevsi od svjecice...pa do karburatora...i glavne dizne....te filtera zraka....Ja mu nebi nis platio...jos on tebi treba platiti....koji bezobrazluk... :LOL:
 
stone said:
Majko isuova 2700kn za servis...

joooj! Taj majstor trlja ruke kad mu nemoj se uvrijediti budale poput tebe daju na servismašinu pa im naplati ko da je rastavljal 2 motora s jednom rukom...

Ako se neko u nesto nerazumi to ge ne cini nuzno budalon...
 
MARINO said:
2800kn ti je uzeo za mijenjanje klipa :shock: :shock:
da je cijelu masinu rastavio do zadnjeg sarafa i opet sastavio nebi ti toliko smio uzet a i ti isto vozis motor u servis za skutere i to najmoguci skuplji servis koji znam.. :palacdolje:,tebi se ocito bacaju pare :LOL:

..inače nebi mogao reč da je uložio puno truda/novaca u preradu :mrgreen: ..ak se radi o apriliji koju imaš za avatar mašina je rotax 127, bila je crna prije nego ju je netko ispolirao :jesus:
 
VypeRS said:
Ako se neko u nesto nerazumi to ge ne cini nuzno budalon...
ne,nego je odpeljo motor u piaggio/gilera servis  Krku koji cim svijecicu zamjeni i ocisti filter odmah napuca 700kn..a 125 2t im dodje jedanput na godinu,a klip ako nezna sam zamijenit mogo je bilo kome dat ko se imalo kuzi,a za ovu rupu stvarno neznam sta je...booo,vidio sam svakakvih klipova al ovo s rupom jos ne..
I 2700kn je itekako previse za to sta su mu radili..
 
Pa za 25 min maximalno se moze promjenit klip i slozit sve nazad...
Za taj posal se ruke nemogu preko 200 kn naplatit :misli:
 
E jebi ga sad ...za 25 min taman skineš plastike sa motora i ispustiš vodu.A možda se i može, pa motor bude ka tvoj :mrgreen:.
H@k said:
Pa za 25 min maximalno se moze promjenit klip i slozit sve nazad...
Za taj posal se ruke nemogu preko 200 kn naplatit :misli:
 
H@k said:
Pa za 25 min maximalno se moze promjenit klip i slozit sve nazad...
Za taj posal se ruke nemogu preko 200 kn naplatit :misli:

Ako ti na RSu (neznan kako je s tuaregon) promineš klip za 25 minuti ja ti ga poklonin (skupa s klipon :mrgreen: )

Oni ti u servisu naplaćuju sat rada, iako šta on bude gotov u 30 minuta za neke poslove svejedno ti naplati ka da je radija uru vrimena, a za promjenu klipa ti sigurno napiše da je radija 2 ure...
 
Ma RS je sranje  :mrgreen: :mrgreen:  :LOL:

Ja na Tomosu zamjenim klip za 10 minuta i to ak mi osigurač klipa opadne u travu pa ga nemrem najti 8 minuta...
 
VypeRS said:
Ako ti na RSu (neznan kako je s tuaregon) promineš klip za 25 minuti ja ti ga poklonin (skupa s klipon :mrgreen: )

Oni ti u servisu naplaćuju sat rada, iako šta on bude gotov u 30 minuta za neke poslove svejedno ti naplati ka da je radija uru vrimena, a za promjenu klipa ti sigurno napiše da je radija 2 ure...

Dopelaj se do mene i uzmi štopericu i uzmi si 150kn za vlak kaj buš doma mogel  :mrgreen: :mrgreen:
 
MARINO said:
2800kn ti je uzeo za mijenjanje klipa :shock: :shock:
da je cijelu masinu rastavio do zadnjeg sarafa i opet sastavio nebi ti toliko smio uzet a i ti isto vozis motor u servis za skutere i to najmoguci skuplji servis koji znam.. :palacdolje:,tebi se ocito bacaju pare :LOL:

Marino kuzis stao mi je motor u krku sta cu ga gurat do baške ne kuzim  :LOL: :LOL: :LOL:
 
ova rupa na klipu je jos jedan dokaz da su strucni i posteni majstori rijetki..
ako ti je stvarno stavio krivu svjecicu trazi pare nazad i jos nek ti kupi novi klip iako se bojim da ti to i nece uspjet..
a novi klip nek ti H@k stavi...cas posla :mrgreen: :mrgreen:,jos ce ti usput i gume izbalansirat :mrgreen:
 
ponavljam motor mi nije stao ispred kuce da sam mjenjam nego 30 km od moje kuće :LOL: :LOL: ,i ja nisam na krku ja taj motor vidim 2 dana u tjednu i nemam vremena za zajebanciju oko njega kao i neki!! zanimala su me samo misljenja do cega je moglo doc.a za servis znam da je pljačka i sve al kako cu kad je abi zemljak  bio i osto .
 
Ma ja san racuna vrime na svome koliko mi je trebalo...50ccm (neko je spomenio skidanje plastika... :mrgreen:,ja netriban skinit plastike... :jesus:)
Neznan koliko je teze na 125cc ,ali pretpostavljam da je sve isto samo sta je sve veće...
 
Bob Rock said:
E jebi ga sad ...za 25 min taman skineš plastike sa motora i ispustiš vodu.A možda se i može, pa motor bude ka tvoj :mrgreen:.

Evo ovako, meni je motor bio zariba 400km poslije nego ga je ""majstor sastavio""(naplatio 300kn)... :palacdolje:
Kad je zariba vise mi dopiz..lo trosit pare na motor i sam ga slozio...(vozin ga vec misec dana bez problema...)
Majstor to na brzinu sklepa,i boli ga briga...a kad sam sastavljas bar lipo pazis i radis sa zanimanjen za to...(čast iznimkama)
 
Biker14 said:
da ti radilica nije malo veca ili klip duži pa je tukao???

hm,pretpostavljam da je do toga,da motor nebi ni upalio(kako ce upalit ako je duzi klip...),a i ako bi upalio ili bi izbio glavu cilindra(u najboljemu slucaju),ili bi se polomila radilica i klipnjaca unutra... :misli:
To su samo moje pretpostavke :mrgreen:
 
Biker14 said:
da ti radilica nije malo veca ili klip duži pa je tukao???

I prvim udarcem deformirao svječicu, a dalje je iskra teleportirana u cilindar da sviječica projede rupu u klipu  :LOL: :LOL: :LOL:
 
antraks said:
nebi ti ni upalio kad bi udario klip u svicu  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Nego sta je sa tih 2800kn... jesi ti siguran da je samo klip promjenio ili ti je generalku napravio...
Uzeo ti je točno 9 puta vise para od normalne cijene takvog popravka... :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Sry,al ja jednostavno ne vjerujem :LOL: :LOL: :LOL: