Rupa na klipu !!! 125 2t aprilia tuareg

H@k said:
Nego sta je sa tih 2800kn... jesi ti siguran da je samo klip promjenio ili ti je generalku napravio...
Uzeo ti je točno 9 puta vise para od normalne cijene takvog popravka... :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
Sry,al ja jednostavno ne vjerujem :LOL: :LOL: :LOL:

ispravak napravljena je reparatura motora ili ti ga generalno al opet ja sam dao mu dijelove jer ih kao nije mogo nabavit  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
antraks said:
ispravak napravljena je reparatura motora ili ti ga generalno al opet ja sam dao mu dijelove jer ih kao nije mogo nabavit  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

Pa ljudi moji oko cecga se onda svadjaju cilu proslu stranicu,jesi moga rec da je generalna... :palacdolje:
A i tako te je opeljušio,mislin da ti za generalnu nebi smio uzet za ruke preko 1200kn
 
To se isto i meni dogodilo na apriliji 125 sp 94 god.
Samo što se meni to desilo nakon 12 000 km.
Definitivno je kriva svijećića jer je klip "pojeden" točno
na tom mjestu gdje dođe svijeća. ( Bar u mom slučaju).
Jedino što sam ja bolje prošao jer sam se vozio dvije sezone
pa je tek onda stala. Al te 125-tice obično i odlaze svake dvije godine,
pa onda opet generalka i tak stalno.Ha da :LOL:
Živio. Pozdrav  (y)
 
Damac said:
To se isto i meni dogodilo na apriliji 125 sp 94 god.
Samo što se meni to desilo nakon 12 000 km.
Definitivno je kriva svijećića jer je klip "pojeden" točno
na tom mjestu gdje dođe svijeća. ( Bar u mom slučaju).
Jedino što sam ja bolje prošao jer sam se vozio dvije sezone
pa je tek onda stala. Al te 125-tice obično i odlaze svake dvije godine,
pa onda opet generalka i tak stalno.Ha da :LOL:
Živio. Pozdrav  (y)

bas kao sto si rekao svake dvije godine...

i jos uvjek nevjerujem da se mogla napravit rupetina nakon 30 kilometara....

klip je ziher bio sa greskom...

moja radilica je bila mrtva totalno pa je izdrzala 500 kilometara ubijanja motora... sa novim klipom i brusenim cilindrom... tako da.... ipak mislim da je greska bila na klipu ....

a za cijenu neam komentara... makar na zalost nemaju svi bikeri ili ti koji se smatraju bikerima sarafciger i kljuc u malom prstu pa se zato desavaju ovakve stvari... inace se raspitaj kod vise ljudi kolko kaj kosta, ovaj te odero ko zadnjeg m....   :palacdolje:
 
Damac said:
To se isto i meni dogodilo na apriliji 125 sp 94 god.
Samo što se meni to desilo nakon 12 000 km.
Definitivno je kriva svijećića jer je klip "pojeden" točno
na tom mjestu gdje dođe svijeća. ( Bar u mom slučaju).
Jedino što sam ja bolje prošao jer sam se vozio dvije sezone
pa je tek onda stala. Al te 125-tice obično i odlaze svake dvije godine,
pa onda opet generalka i tak stalno.Ha da :LOL:
Živio. Pozdrav  (y)
sječam se toga,a je ta aprillia odlazla,non-stop,hebala majku svoju talijansku.
 
matej said:
sječam se toga,a je ta aprillia odlazla,non-stop,hebala majku svoju talijansku.


a što je za očekivati,kada taj motor (tako sam negdje vidio) ima 37ks......e sada da li je tako nemam pojma.....al njegov mi je stvarno dobro izgledao....... (y)
 
matej said:
sječam se toga,a je ta aprillia odlazla,non-stop,hebala majku svoju talijansku.

Svake 2 godine generalka. Tak to valda mora bit.
Ove sitne kvarove tipa bobina, magnet, itd.. sam mjenja samo jednom.
Al nije mi žao, navozio sam se na njoj i bila mi je super.
Premda su mi ruke stalno bile masne voli sam taj motor.
Prvi motor i mora bit takav.
 
zeto said:
a što je za očekivati,kada taj motor (tako sam negdje vidio) ima 37ks......e sada da li je tako nemam pojma.....al njegov mi je stvarno dobro izgledao....... (y)

To je istina. Moj nije imao 37 ks al je bio oko 31-32 ks. A mogao je bit i više jer sam imo karb od 28 mm.
Znači da sam stavio krab od 34 mm sigurno bi nešto dobio. Motor je stvarno dobro išao dok je bio složen
kako treba. A imao sam jedno vrijeme i polini i onda je bio sigurno 37 ks al sam se brzo vratio na serijalu.
I taj motor je za to godište stvarno dobro izgledao. I sad mi super izgleda.
 
antraks said:
evo koristio sam ovu svijećicu ngk racing competition b10eS :wink: :wink:

To je od proizvođača propisana svijećića za taj motor.
Bar je za moju apriliju bila. Al ja sam imao neku drugu gore.
Neku Denso, neznam točno koju. Ove Ngk su mi brzo odlazile.
Ova Denso je super bila i motor je super išo dok mi nije na kraju probila klip.
Zato kažem da je vjerovatno svijećića.:wink:
 
Damac said:
To je od proizvođača propisana svijećića za taj motor.
Bar je za moju apriliju bila. Al ja sam imao neku drugu gore.
Neku Denso, neznam točno koju. Ove Ngk su mi brzo odlazile.
Ova Denso je super bila i motor je super išo dok mi nije na kraju probila klip.
Zato kažem da je vjerovatno svijećića.:wink:

koju svijećicu da stavim na rotax 127 ????  :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :misli: :misli:
 
Ja mislim da nije tu problem samo u svječici nego i u tome da ima previše zraka u smijesi i samim tim pre pre veliko zagrijavanje. Pa na onom klipu gore na slikama se točno vidi kak je rastaljeni. A sad zakaj je rupa baš na mjestu gdje je svečica, neznam sigurno ali pretpostavljam dok svječica zapali smjesu onda je tam največa temperatura.  (y)
Uzmi motor od tog (ne)majstora i traži povrat barem djela novca jer te stvarno opelješil stravično. I nedaj mu da ti više slaže mašinu!

Pa kaj nemaš baš nikoga da ti složi mašinu ako ti neznaš? Ako ne živiš na Krku onda uzmi mašinu dok ideš doma i tam daj nekom pouzdanom i jeftinom.
 
antraks said:
Marino kuzis stao mi je motor u krku sta cu ga gurat do baške ne kuzim  :LOL: :LOL: :LOL:
Jbg,i meni je bio puko remen 10km od kuce,nazico frenda koji ima kombi i isli po njega..valjda poznajes nekoga tko ima kombi,platis mu bengu i cugu i gotovo
 
MARINO said:
Jbg,i meni je bio puko remen 10km od kuce,nazico frenda koji ima kombi i isli po njega..valjda poznajes nekoga tko ima kombi,platis mu bengu i cugu i gotovo

da da kuzim al nema mi niko kombi ovdje tako da je sranje  :jesus: :jesus: :jesus:
 
Biker14 said:
da ti radilica nije malo veca ili klip duži pa je tukao???
  :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:

Cin ti klip prvi put udre u svicu savije je pa se svica spoji (onaj nosic se nasloni na elektrodu ili sta vec) i vise ne baca iskru  :mrgreen:
 
H@k said:
hm,pretpostavljam da je do toga,da motor nebi ni upalio(kako ce upalit ako je duzi klip...),a i ako bi upalio ili bi izbio glavu cilindra(u najboljemu slucaju),ili bi se polomila radilica i klipnjaca unutra... :misli:
To su samo moje pretpostavke :mrgreen:
aaaaaahahahahahahahahah :LOL: :LOL:
 
tl1000 said:
a jesi ima kakvih problema sa strujom na motoru :misli: :misli:


kontaš da bi to moglo bit zbog preranog paljenja???? :misli: