S1000XR

Odličan, jedva čekam probati!

Jedino mi za suvozača ne izgleda niti mrvicu udoban.
 
TIS said:
Odličan, jedva čekam probati!

Jedino mi za suvozača ne izgleda niti mrvicu udoban.
To je i meni prvi dojam. I izgleda manji (kraći).

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

 
... sviđa mi se sad kad je proporcionalan...  :mrgreen: ... dobro su ga sredili...
 
GT said:
To je i meni prvi dojam. I izgleda manji (kraći).

Poslano sa mog ANE-LX1 koristeći Tapatalk

Prema specifikacijama, novi je duži od starog modela za cca 150mm, odnosno 15 cm, ali isto tako ima malo kraći međuosovinski razmak. Što se tiče širine, novi je uži od starog.
Evo brojke koje sam uspio posložiti

Wheelbase (stari) 1,548 mm
Wheelbase (novi) 1.522 mm

Lenght (stari) 2,183 mm
Lenght (novi) 2.333 mm

Width (stari - sa retrovizorima) 940 mm
Width (novi, ne piše je li sa retrovizorima) 850 mm, odnosno 917 mm sa štitnicima za ruke

Nosivost novog je također veća - 226kg vs 216kg nosivosti starog

Što se tiče suvozača na slikama stvarno izgleda da sjedi sklupčanije u odnosu na stari model. Izgleda da su oslonci za noge postavljeni visočije na novom, vjerovatno zbog podignutijeg auspuha. Ali sjedište sa druge strane izgleda udobnije za oboje na novom, deblje podstavljeno  :misli: Poređenja radi, stari vs novi model sa suvozačem, ugao koljena izgleda opušteniji na starom
2018-bmw-s-1000-xr-26.jpg

P90372216_highRes.jpg


 
Na novom mi suvozač izgleda kao na RR motoru izuzev što je uspravniji. Oslonci za noge su definitivno višlji - ali treba vidjeti i probati pa onda donijeti konačan sud!
 
Evo ovdje PDF sa full informacijama. Izgleda da ipak nema shiftcam mehanizam

https://www.press.bmwgroup.com/global/article/attachment/T0302052EN/441159
 
Liteville said:
Nema shiftcam, objavili su.

MOzda je i bolje - manje stvari za pokvariti se.
U ovom PDF-u sto sam ranije postavio ima i krivulja snage, vec od 4500 Rpm ima skoro 100 Nm momenta, sto je i vise nego solidno  (y)
 
sad sam vidio 900 xr i pročitao podatke za njega - mislim da bi to mogao biti bestseler. to bih volio probati. (y)
 
1000 xr je dugo očekivani novitet i samo poboljšani stari xr
ali pravi novitet i pozitivno iznenađenje sajma je 900 xr , povećani motor i mehanika od 850 gs u odijelu xr-a  (y)
Za nekakav umjereni turing u dvoje cak mislim da je primjereniji motor od 1000, a i cijena će mu biti  primjerenija :D
 
neven said:

Ako mislis na koncice, naprijed su BMW brandirane, pretpostavljam Hayes kao i na GS-u.

roby5 said:
1000 xr je dugo očekivani novitet i samo poboljšani stari xr

Ne bi se bas slozio da je samo poboljsan. Kompletan motor je redizajniran, od rama, masine, zadnje vilice do estetike i elektronike. Jedino sto ima zajednicko sa starim je izgled, sto je i logicno
 
esso, napokon si dočekao novi XR - hoće li bit na neviđeno ili ćeš ga prije probati?  :D
 
neven said:
esso, napokon si dočekao novi XR - hoće li bit na neviđeno ili ćeš ga prije probati?  :D

Pa bilo bi lijepo provozati, naravno, nisu male pare u pitanju... Ali posto do danas nisam uspio provozati ni “starog”, pitanje je hocu li i novog. Tomic ovdje ne planira uvesti test voznje, a cujem da je odlucio i da dodatno digne cijene (vjerovatno ce i za XR)... A nismo u EU pa da mogu otici negdje drugo kupiti motor, tako da je sve to prilicno bezveze.... Ako ne ulovim da ga provozam, lako bi moglo biti na nevidjeno  :mrgreen: Ili namjenski skoknuti do Zagreba ako ga tamo nabave za test.... Treba se prvo rijesiti trenutnog motora, pa tek onda idu ostali “problemi”, ali mislim da je ovaj novi XR ono sto trazim, odnosno “ta” djevojka :)
 
Zanimljiv detalj na 9:35 - gumeni volan  :mrgreen: Ovo bi moglo biti cudno u voznji...

https://m.youtube.com/watch?v=8YKP9eyxB2g
 
Na S1000R to već funkcionira neko vrijeme. Nema neke razlike osim što smanjuje vibracije... (y)
 

Attachments

  • IMG_20190808_165726.jpg
    IMG_20190808_165726.jpg
    780.5 KB · Views: 152
Ma divno. Tako velika firma rješava vibracije gumenom podloškom! :LOL: :shock: :palacdolje:
Ja sam mislio da na novim modelima nema vibri koje iritiraju, a oni stave komad gume.