S1000XR

On kaze da  Loncin samo masinu radi....
Trazija san malo po wikiju i evo sta pise.... ovo su osvjezili suradnju  :mrgreen:
In 2005, Loncin entered into an agreement to make G650GS motorcycle engines for German-based BMW Motorrad. The partnership has produced over 35,000 engines for BMW, and significant and technical benefits for Loncin, which Loncin uses to power their LX650 (also known as the CR9). This model is available only in markets specified by BMW under the agreement.
 
Fala lepa. Dobro tam neko kaže kineska mašina i njemačka cijena? Nebu išlo. Ne ulazeći u kvalitetu koja možda nije upitna, čisto iz principa kad već kupuješ kakti premium i tako ga plaćaš nemam razumijevanja za njihove uštede pri proizvodnji, jedino ako će koštati manje od trejsera, a neće.
 
Cekaj sad, je li kineski 900XR ili 1000 ?
Ja koliko sam skontao iz ovih par zadnjih postova, ispada da je 900XR kinez, a 1000 i dalje ostao swabo ? Ali to se onda ne uklapa sa kvalitetom koju je Tibor vidio na EICMA, jer je covjek jasno napisao da i 1000XR izgleda prilicno jeftino  :misli:
Na kraju ce ispasti da je bolje kupiti Multistradu jer ima bolju zavrsnu obradu  :mrgreen:
 
esso_sa said:
Cekaj sad, je li kineski 900XR ili 1000 ?
Ja koliko sam skontao iz ovih par zadnjih postova, ispada da je 900XR kinez, a 1000 i dalje ostao swabo ? Ali to se onda ne uklapa sa kvalitetom koju je Tibor vidio na EICMA, jer je covjek jasno napisao da i 1000XR izgleda prilicno jeftino  :misli:
Na kraju ce ispasti da je bolje kupiti Multistradu jer ima bolju zavrsnu obradu  :mrgreen:
izgleda ce vrijeme pokazati [emoji6]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 
BM0021 said:
Fala lepa. Dobro tam neko kaže kineska mašina i njemačka cijena? Nebu išlo. Ne ulazeći u kvalitetu koja možda nije upitna, čisto iz principa kad već kupuješ kakti premium i tako ga plaćaš nemam razumijevanja za njihove uštede pri proizvodnji, jedino ako će koštati manje od trejsera, a neće.

Slažem se u cijelosti, ako se igra na kartu premium proizvoda onda tu kineska mašina nema što tražiti. Ipak, najbitniji faktor će biti cijena, vjerujem da ako cijena bude korektna puno kupaca će zanemariti kinesku mašinu, osobito obzirom da manje više svi proizvođači koketiraju sa kinezima.

Što se tiče 1000 XR-a, i na starom su prvi modeli znali imati izgledom "nedovršene" komponente pa je moguće da se isto dešava i na novom modelu! I ponovo govorimo o nečemu što si BMW ne bi smio dopustiti!!!
 
Koketiranje s kinezima je ok.
Otvaranje vlastite tvornice u indiji, kini, indoneziji, wherever, isto ok.
Outsourcing kompletne proizvodnje agrageta, e to je već poprilično cinično.
Nije da već nisu napravili istu stvar sa skuterom, a nije jeftin bio koliko me sjećanje služi. Muda pod bubrege.
 
gvo said:
Koketiranje s kinezima je ok.
Otvaranje vlastite tvornice u indiji, kini, indoneziji, wherever, isto ok.
Outsourcing kompletne proizvodnje agrageta, e to je već poprilično cinično.
Nije da već nisu napravili istu stvar sa skuterom, a nije jeftin bio koliko me sjećanje služi. Muda pod bubrege.

Kao što napisah, slažem se!
Ali za konačni sud (muda pod bubrege) treba sačekati cijenu!
 
TIS said:
Kao što napisah, slažem se!
Ali za konačni sud (muda pod bubrege) treba sačekati cijenu!

Zna li se je li Tomić u HR dobio cjenike za 2020 ili se još čeka ?
 
esso_sa said:
Zna li se je li Tomić u HR dobio cjenike za 2020 ili se još čeka ?

Prije par dana nisu imali formiran cjenik za 2020!

Evo sad provjerio i još uvijek nemaju cijene.
 
cijena
 

Attachments

  • cijena DE.JPG
    cijena DE.JPG
    85.6 KB · Views: 292
900 xr je čak 500 evra jeftiniji od 850 GS , koji je kod Tomića 100 kkn, tako da ispada da bi 900 xr bio ispod 100 kkn :D
I sve bi bilo bajkovito, ali kočija se pretvorila u bundevu bog tog kineskog agregata :mrgreen:
 
neven said:

Da, osnovni model, napucaš ga opremom i dođe na 13. 850 €!!!

Zanimljivo da je i novi 1000 xr u startu skuplji za 1300 € od starog modela.
 
gastajbarter said:
vruca roba , jeleni se namnozili..udri dok more :mrgreen:..valjda ovaj novi model nece zveckat ko stari :mrgreen:

Zveckao vise ili manje, opet ce biti tisi od bilo kojeg boxera  :mrgreen: