S1000XR

BM0021 said:
Moguće, 2016 je euro3 pa je viša stopa. Km nisu bitni, tj samo da je preko 6.000 da spada pod rabljeno.

Da, zbog euro 3 je veće davanje, mislim da i kilometri imaju veze :misli:
 
Rudar said:
Hi
Super stvar,
Ma važem se već neko vrijeme. Pa gledam malo cijene novih, pa ponudu polovnih kod nas, i tako.
Ovo je ok, okvirno soma€ možda malo više s odlaskom po motor,
A do 15k km se može naći po DE  za oko 11-12k€ pa to je i dalje povoljnije od ponude u našim oglasnicima.
Hm hm ajde, budemo vidjeli

Velika razlika je u cijene 2016 ili 2017 sa 121kw euro4, em što je mala promjena u motoru em su manja davanja.Ima ih dosta kojima piše 2017 a stari model sa euro3 i 118kw. Jer ne znam koliko si pratio 2015-2016 je jedan model a od 2017 je mala promjena u kw i navodno smanjene vibracije u odnosu na model prije.
 
Nemaju, samo da je preko 6.000 da nije novi. Eventualno ako ne ideš na katalog nego na fizičku procjenu onda ima smisla ako ima puno km da ti više umanje davanja.
 
BM0021 said:
Nemaju, samo da je preko 6.000 da nije novi. Eventualno ako ne ideš na katalog nego na fizičku procjenu onda ima smisla ako ima puno km da ti više umanje davanja.

Nisam u tome tako da stvarno ne znam detalje  (y)
 
BM0021 said:
Za 300-500€ dobiješ transport iz De, ovisno iz kojeg dijela. Ja sam obično išao sam gore, sad neću zbog ove situacije i granica ali realno ništa manje ne ispadne kad zbrojiš gorivo, vinjete, klopu, spavanje ako je na sjeveru...

Po mojoj računici kad zbrojim motor, transport i davanja izađe 1.500-2.000€ manje nego da sam tu uzeo takvog.
2019, 7.500km, svi paketi...

Koga je strah papirologije, carine i svega dodaš nekih 200€ špediteru i preuzmeš kad je registriran na tvoje ime.
Susjed, puno te deru ti špediteri, ja sam za aute davao 200 kn špediteru da se ne borim s papirologijom. Imam ti ja špeditera na Jankomiru, nisam neko vrijeme uvozio ništa al ne vjerujem da su istu brojku ostavili a promijenili valutu. Ako budeš trebao ubuduće javi se!  :wink:
 
Rudar said:
:misli:  možda se ja javim, za špeditera, ako padne odluka (y)
Špediteri ti rade po mjestu stanovanja/carine kojoj pripadaš. Obzirom da vidim da si Bjelovar tu ti oni ne mogu puno pomoć i moraš tražit špediciju na carini na koju si dužan otić, obzirom da oni umjesto tebe sve odrađuju s carinikom. Ovo sam napisao susjedu za carinu na Jankomiru jer po mjestu stanovanja pripada carini Jankomir.



 
Vedran_ZG said:
Susjed, puno te deru ti špediteri, ja sam za aute davao 200 kn špediteru da se ne borim s papirologijom. Imam ti ja špeditera na Jankomiru, nisam neko vrijeme uvozio ništa al ne vjerujem da su istu brojku ostavili a promijenili valutu. Ako budeš trebao ubuduće javi se!  :wink:
Dva puta sam uvozio motor i oba puta 200 kn usluge spedicije i kao 200 na ruke da bude odmah gotovo. Svi oapiri gotovi za cca sat i pol. Carina na Zitnjaku.

Poslano sa mog BLA-L09 koristeći Tapatalk

 
Kao što sam rekao da napišem par riječi nakon prve ozbiljnije vožnje. Zamjenio sam gume i stavio Diablo Rosso III koje vozim već godinama i XR-u odgovaraju odlično jer puno lakše "pada u zavoju" nego sa starim koje su bile Bridgestone T30.Zamjenio serijski vjetrobran za MRA vario touring i razlika je velika.Trebam se priviknuti jer je drugačije strujanje zraka nego do sad ali vjerujem da če to uskoro postati neprimjetno.Preko vikenda sam napravio oko 900km sa tri kofera i suvozačicom i motor me oduševio. Ovjes je čudo, doslovno jede zavoje.Osječaj koji daje u vožnji je da se jednostavno smiješ ispod kacige koliko je dobar.I u ovakvom putnom opterećenju se može voziti stvarno jako brzo sa minimalnim umorom u odnosu na prijašnje motore koje sam vozio.Jedva čekam da ga isprobam na ovoj istoj cesti (D8) sam bez ikakvog opterećenja :D :D Za samu mašinu se nema kaj reći snage koliko hoćeš, naravno da voli visoke okretaje i samo zove na otvaranje gasa, a u kombinacija sa quickshifterom vožnju pretvara u stvarno nešto posebno_Oduševljen sam sa motorom, jer je točno ono što sam i tražio, snaga R-a udobnost putnog motora  :D :D :D :D
 
Bojan said:
Kao što sam rekao da napišem par riječi nakon prve ozbiljnije vožnje. Zamjenio sam gume i stavio Diablo Rosso III koje vozim već godinama i XR-u odgovaraju odlično jer puno lakše "pada u zavoju" nego sa starim koje su bile Bridgestone T30.Zamjenio serijski vjetrobran za MRA vario touring i razlika je velika.Trebam se priviknuti jer je drugačije strujanje zraka nego do sad ali vjerujem da če to uskoro postati neprimjetno.Preko vikenda sam napravio oko 900km sa tri kofera i suvozačicom i motor me oduševio. Ovjes je čudo, doslovno jede zavoje.Osječaj koji daje u vožnji je da se jednostavno smiješ ispod kacige koliko je dobar.I u ovakvom putnom opterećenju se može voziti stvarno jako brzo sa minimalnim umorom u odnosu na prijašnje motore koje sam vozio.Jedva čekam da ga isprobam na ovoj istoj cesti (D8) sam bez ikakvog opterećenja :D :D Za samu mašinu se nema kaj reći snage koliko hoćeš, naravno da voli visoke okretaje i samo zove na otvaranje gasa, a u kombinacija sa quickshifterom vožnju pretvara u stvarno nešto posebno_Oduševljen sam sa motorom, jer je točno ono što sam i tražio, snaga R-a udobnost putnog motora  :D :D :D :D

jes al snaga Ra starog 15g i udobnost putnog motora starog 25g :mrgreen:..al za nas sirotinju koji nemozemo imat dva motora dobar :mrgreen: :mrgreen:
 
gastajbarter said:
jes al snaga Ra starog 15g i udobnost putnog motora starog 25g :mrgreen:..al za nas sirotinju koji nemozemo imat dva motora dobar :mrgreen: :mrgreen:

točno to  :jesus: :LOL: :LOL:
 
Drago mi je da si zadovaljan motorom i da si dobio to sto si trazio.Znaci korak dalje naspram SX-a?Samo ti uzivaj ,znamo da se uvek nadze neko ko se pravi "pametan"-koga bih usput pitao koja dva motora bi mi preporucio umjesto XR-a?
 
viktor79 said:
Drago mi je da si zadovaljan motorom i da si dobio to sto si trazio.Znaci korak dalje naspram SX-a?Samo ti uzivaj ,znamo da se uvek nadze neko ko se pravi "pametan"-koga bih usput pitao koja dva motora bi mi preporucio umjesto XR-a?

Hvala  :D (y)

Velika je razlika od SX u svemu ali i u cijeni tako da po meni niti nisu za usporedbu.SX je odličan motor u svojoj klasi.
 
Evo dva videa (možda su već bili :blahblah: :blahblah: u temi) koji će bolje opisati XR-a od mene jer mi pisanje baš i nije jača strana :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=iKLCDOIQi5o

https://www.youtube.com/watch?v=gtz09Q59uk0
 
Bojan said:
Hvala  :D (y)

Velika je razlika od SX u svemu ali i u cijeni tako da po meni niti nisu za usporedbu.SX je odličan motor u svojoj klasi.

Super je motor. Nego reci jel puno grije, i ima li vibracije. To su neke od cecsih zamjerki, samo svatko na svoj nacin percipira i grijanje i vibriranje.
 
Ma samo ignorišite Gastarbajtera.  On je veliki benve hejter, iako bi rado smjestio guzu na jednog kada bi mu se pružila prilika  :mrgreen:

Nike11 said:
Super je motor. Nego reci jel puno grije, i ima li vibracije. To su neke od cecsih zamjerki, samo svatko na svoj nacin percipira i grijanje i vibriranje.

A sada kada si spomenuo vibracije, izgleda da vibrira i ovaj novi model, ali na noznim osloncima vozaca.
Kolega ovdje sto se docepao novog mi se pozalio da je nov prilicno vibrirao na osloncima (trnuli mu nozni prsti), ali dobra vijest je sto su nakon 1500km te vibracije skoro nestale.
Nisam ga pitao na kojem opsegu obrtaja vibrira, pretpostavljam da cu to ja da istrazim kada stigne moj
 
esso_sa said:
Ma samo ignorišite Gastarbajtera.  On je veliki benve hejter, iako bi rado smjestio guzu na jednog kada bi mu se pružila prilika  :mrgreen:

Jel tvoj 2020 dosa ili ces dobit 2021 hahaha. Jesi sve platio, ili samo kaparu.
 
Nike11 said:
Super je motor. Nego reci jel puno grije, i ima li vibracije. To su neke od cecsih zamjerki, samo svatko na svoj nacin percipira i grijanje i vibriranje.

Moj je model 2017 na kojem su te navodne vibracije riješili umetanjem kao nekog gumenog podloška na volanu, na ovih 900km šta sam do sad napravio nisam osjetio vibracije a niti da pretjerano grije ali nije vani niti bila neka velika vrućina.