S1000XR

Besmisleno je raspravljati o premiumu, usporedbama i tko bi sto. Ovo je tema o XR kao proizvodu. Sudjelovanjem u temi, pitanje cijene je odrađeno.
 
Danes... Na kultnoj dionici Senj - Baric Draga - Karlobag potrošnja ispala 10,5. Zgleda da tam nešto ne valja :mrgreen:

20201004-121859754-i-OSe.jpg
 
Jučer sam ga dio rute vozio tak kak mislim da je predviđeno, od 9k rpm do blokade :mrgreen: Fora je što u 3.oko 10 uredno diže na zadnji, nuspojava je što troši preko 10l i što u 500km od čega 400 ipak normalnije guma dođe od još je super do u jbt kak sam drugi vikend mislio s tim na put :mrgreen:

IMG-2832.jpg
 
  • Like
  • Wow
Reactions: hondimir and bojan
Gumica pri kraju. Gledam onu mrak sliku iznad i onda skužim da su motori kao iz praonice. Glancate vi to putem ili vam se mušice ne lijepe pri tim brzinama ?:mrgreen:
 
Fora je što u 3.oko 10 uredno diže na zadnji

Kakvo je ovo iznenadjenje bilo za mene kada se prvi put desilo... Nisam ocekivao uopste, obicno takva iznenadjenja zavrse sa 2. brzinom. Uglavnom, smijesak od uha do uha :love:
A keramika zakon. Motor kompletan oblijepljen musicama saperes obicnim slaufom; bude cist kao da si ga ribao samponom pola sata (y)
 
  • Like
Reactions: BM0021
Kakvo je ovo iznenadjenje bilo za mene kada se prvi put desilo... Nisam ocekivao uopste, obicno takva iznenadjenja zavrse sa 2. brzinom. Uglavnom, smijesak od uha do uha :love:
A keramika zakon. Motor kompletan oblijepljen musicama saperes obicnim slaufom; bude cist kao da si ga ribao samponom pola sata (y)
Koliko si platia keramiku
Jel to ide na sve......
 
Koliko si platia keramiku
Jel to ide na sve......

Nisam ništa platio. Dobar prijatelj se bavi sa tim detailingom, odradio mi onako od sebe. Ide na sve, moze i po masini, jer bar ova keramika sto je meni radio (Carpro Quartz ili tako nesto) trpi temperature do 800 stepeni. Sto se tice trajnosti, do 3 godine ako se fino odrzava
 
Last edited:
Sviđa mi se šta nemaš skelu oko motora. (y)
Da, nisam baš pristaša tih cijevi osim na gsa :mrgreen:
Našao sam od sw motecha slidere koji se jedva primjete a dosta su pametno osmišljeni, mislim da bi donekle zaštitili, nadam se da necu isprobati o_O
 
Nisam ništa platio. Dobar prijatelj se bavi sa tim detailingom, odradio mi onako od sebe. Ide na sve, moze i po masini, jer bar ova keramika sto je meni radio (Carpro Quartz ili tako nesto) trpi temperature do 800 stepeni. Sto se tice trajnosti, do 3 godine ako se fino odrzava

To mi zvuci interesantno, bas smo nedavno pricali u kontekstu auta. Nije jeftino.
 
Nije, a da valja. Ima i jeftinih ali to ode ko vosak pa nisi nista napravio. Ta industrija je strašno napredovala, postoje i polimer premazi na kojima ogrebotine rjesavas grijanjem fenom da se sloj opet poravna, ima danas svakakvih čuda.
 
Koja je pouzdano dobra, i za motor i auto? Baš danas sam gledao neku za 370 kn pa se nisam usudio kupiti.
 
To je vec fina cijena za bocicu ali kod keramike je jako bitna priprema podloge, jednom kad je gore ako lak nije bio savršeno čist nema popravka. Meni se neda s tim baviti, za motor cijena kod profica stvarno nije puno, za aute kod ovog mog ima vec od 1.000kn pa do kud hoces haha. Ja na auto jos uvijek nisam stavio jer nisam bas vjerovao u to moram priznati ali sad na motoru vidim da nije bezveze samo priča
 
To je vec fina cijena za bocicu ali kod keramike je jako bitna priprema podloge, jednom kad je gore ako lak nije bio savršeno čist nema popravka. Meni se neda s tim baviti, za motor cijena kod profica stvarno nije puno, za aute kod ovog mog ima vec od 1.000kn pa do kud hoces haha. Ja na auto jos uvijek nisam stavio jer nisam bas vjerovao u to moram priznati ali sad na motoru vidim da nije bezveze samo priča
Može li se i na mat kacigu stavit' keramika?
Pretpostavljam da može.
 
Može li se i na mat kacigu stavit' keramika?
Pretpostavljam da može.

Može.
Meni je mat plastične, neofarbane dijelove na motoru premazao sa drugom keramikom. Daje istu zaštitu, ali ne kvari mat finiš.
Evo ova: https://carpro.global/catalog/cquartz-skin/
A za providnu/sjajnu kojom je premazao lakirane dijelove kaže da može i na vizir

Koja je pouzdano dobra, i za motor i auto? Baš danas sam gledao neku za 370 kn pa se nisam usudio kupiti.

Ovaj prijatelj što mi je radio koristi Carpro proizvode, čiji je i zastupnik. Prije je koristio Sonax, 3m i slične poznate brendove, ali se kune u ovaj Carpro. Valjda neka Japanska firma. Nije nikada imao primjedbi mušterija, a redovno radi luksuzna auta. Ove je konkretno za moj motor koristio:

Za premaz lakiranih površina, ram, viljuška itd: https://carpro.global/catalog/cquartz-finest-reserve/
Za premaz neofarbanih i mat plastičnih dijelova: https://carpro.global/catalog/cquartz-skin/
 
Last edited:
  • Like
Reactions: TIS and maRRin 06
Nedavno je to bila tema na kavi i pričalo se o nekoliko tisuća kuna za auto. Nisam baš pažljivo slušao jer me zanima samo u kontekstu motora a tu me opet frka jer imam sve u karbonu koji ne ljubi nikakve kemije. Općenito je ta tematika nano tehnologije vrlo interesantna i mislim da je jedini problem vremensko trajanje nanosa.


Koja je pouzdano dobra, i za motor i auto? Baš danas sam gledao neku za 370 kn pa se nisam usudio kupiti.

U tom istom razgovoru je spomenuto da je problematika u načinu i brzini nanošenja materijala. Ako nemaš strpljenja i preciznu ruku.... :p