Sa 300cc na put preko 4000 km jeli izvodivo...?

Davorst89 said:
E sad vi sto ste u svabiji osiguranje sta, koliko zasto sta da i zasto sta ne?

Na ovo pitanje je gotovo nemoguće odgovoriti jer osiguranja uzimaju sve u obzir; koliko godina imaš, dali ćeš ti jedini voziti motor, dali ti je to prvi motor, prvo osiguranje kod te osiguravajuće kuće, dali je motor polovan ili novi, ako je polovan koliko je star, koliko je prešao kilometara, koliko ti planiraš godišnje sa njim prelaziti, koliko ima kilowata i KS, koja si pokrajina ...

sve ćeš to imati na papirima pred sobom za ispuniti pa sretno  :mrgreen:  (y)

Možeš pokušati sa primjerom "kao" da imas motor pa probno si izracunati, upisi u Google motorrad versicherung rechner i odaberi gdje zelis probno osiguranje izracunati...
 
Djoni_ said:
Za put od 3000 do 6000 km ipak trebaš malo više dodatne opreme, recimo poželjna je osnovna kamp oprema kako ne bi ovisio o tome da li nađeš sobu ili ne (u kampu uvijek ima mjesta za motor i mali šator) dalje bolja tank torba, navigacija, a poželjno je i neko malo plinsko ili špiritno kuhalo te lagana posuda za kuhanje. Kako si napisao da nemaš baš puno love preporučio bih da malo uložiš u sve navedeno, riješit će ti puno manjih problema (jedna juha iz vrećice paše jako dobro ako si par dana na suhoj hrani roštilju pizza i sl.). Inače ja već dosta dugo putujem sa Kawasaki 500 ccm/50 KS i to je dovoljno za većinu putovanja ali ako imaš pustolovni duh preporučio bih ti obvezno putni enduro (ma koji od pouzdanih, a ima ih više) s tim da se ne opterećuješ da li je 2 ili 5 godina star, za dobro održavan motor to nije puno, a nakon dobrog pregleda i ozbiljnog servisa može biti jednako pouzdan kao novi.  Zanima me što ćeš na kraju kupiti  :misli:

Hondu NC750X cu uzeti a koje godiste to cu vidjeti sl.godine.

Prvu godinu planiram ici Njemacka - Austrija  - Slovenija  - Hrvatska - BiH - Hrvatska i nazad i u svim tim drzavama osim Slovenije imam smjestaj besplatan jer sam mislio po 1/2dana obic porodicu. Ali imat cu u glavi to za opremu sator, plin itd.
Hvala
 
Author said:
Na ovo pitanje je gotovo nemoguće odgovoriti jer osiguranja uzimaju sve u obzir; koliko godina imaš, dali ćeš ti jedini voziti motor, dali ti je to prvi motor, prvo osiguranje kod te osiguravajuće kuće, dali je motor polovan ili novi, ako je polovan koliko je star, koliko je prešao kilometara, koliko ti planiraš godišnje sa njim prelaziti, koliko ima kilowata i KS, koja si pokrajina ...

sve ćeš to imati na papirima pred sobom za ispuniti pa sretno  :mrgreen:  (y)

Možeš pokušati sa primjerom "kao" da imas motor pa probno si izracunati, upisi u Google motorrad versicherung rechner i odaberi gdje zelis probno osiguranje izracunati...

Sto znaci u mom slucaju da ce me prvu godinu oderati hahaha :D
 
Davorst89 said:
Hondu NC750X cu uzeti a koje godiste to cu vidjeti sl.godine.

Prvu godinu planiram ici Njemacka - Austrija  - Slovenija  - Hrvatska - BiH - Hrvatska i nazad i u svim tim drzavama osim Slovenije imam smjestaj besplatan jer sam mislio po 1/2dana obic porodicu. Ali imat cu u glavi to za opremu sator, plin itd.
Hvala

Bez obzira što god kupio, prvo odvozi nekoliko tisuća km u poludnevnim / dnevnim vožnjama pa onda kreni na daleki put. Daj si vremena da uhvatiš ruku, kondiciju, da se navikneš na opremu, upoznaš mogućnosti samog motora ...

Izaći iz auto - škole, sjesti na motor i krenuti potpuno nepripremljen na put od nekoliko tisuća km bi ti moglo biti (blago rečeno) neugodno iskustvo.

Kad počmeš voziti, vidit ćeš koliko u ovom filmu ima zlata vrijednih savjeta:

https://www.youtube.com/watch?v=20Wx4YrZ55I&t=562s

Sretno!  (y)
 
Bobetko said:
Bez obzira što god kupio, prvo odvozi nekoliko tisuća km u poludnevnim / dnevnim vožnjama pa onda kreni na daleki put. Daj si vremena da uhvatiš ruku, kondiciju, da se navikneš na opremu, upoznaš mogućnosti samog motora ...

Izaći iz auto - škole, sjesti na motor i krenuti potpuno nepripremljen na put od nekoliko tisuća km bi ti moglo biti (blago rečeno) neugodno iskustvo.

Kad počmeš voziti, vidit ćeš koliko u ovom filmu ima zlata vrijednih savjeta:

Sretno!  (y)

Hvala care  (y) (y)
 
Cager je inače također ponosni vlasnik starije verzije Honde NC pa često sve motore koje testira uspoređuje baš sa svojim motorom...

https://www.youtube.com/watch?v=3wJebn63rz0
 
Bobetko said:
Bez obzira što god kupio, prvo odvozi nekoliko tisuća km u poludnevnim / dnevnim vožnjama pa onda kreni na daleki put.

zaposlenom obiteljskom čovjeku za to treba (osim godišnjeg odmora) nekoliko godina ako bi računao samo male dnevne vožnjice...

tisuću kilometara je sasvim dovoljno, obavi se prvi servis i polako, to je bitno... polako!  (y)

također radi ugođaja u navigaciju ubaciš da izbjegne sve autoceste, trajekte i sl gluposti i da ideš lokalnom cestom i vidjet ćeš predivne pejzaže  8)
 
Author said:
također radi ugođaja u navigaciju ubaciš da izbjegne sve autoceste, trajekte i sl gluposti i da ideš lokalnom cestom i vidjet ćeš predivne pejzaže  8)

Auto put jest brzi ali nista se tu ne moze vidjeti, to znam i sam bi ih izbjegavao maksimalno.
Hondica se uzima ❤ a sinoc mi drug javlja da bi i on da polaze pa da idemo zajedno polagati  hihihihi. Hvala ti puno za savjete  (y) (y)
 
11kw spada u A1 kategoriju i moze se polagati sa 16 godina, a 35kw u A2 kategoriju sa 18 godina, A se ne moze polagati bez 24 godine, jedino ako prethodno nemas 2godine iskustva polozeno sa A2 u Hr onda se moze polagati A
 
Čovik ima 28g.
znači može A


Poslano sa Crkvenog Zvonika