SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

U temi unos iz Italie ima opis "nabianja" kilometara bez pomicanja vozila
 
Odradio uvoz, na firmu, prodavatelj mi je dostavio motor, uz njega račun i CoC, te dostavni list (to im je bitno da se vidi kada je motor ušao u HR). Elektronski sam popunio poreznu prijavu za izračun PPMV-a, isprintao i zajedno s računom, CoC, prometnom odnio u Poreznu na Jankomir. Prethodno na račun je trebalo u mojoj poreznoj udariti žig za potvrdu o stjecanju. Sljedeći dan su s Jankomira javili kolika je cifra PPMV-a (kod njih kada sam nosio dokumentaciju poslikao sam izgled uplatnice) i napravio uplatu iznosa kojega su rekli. Dan kasnije su javili da im je uplata sjela da i da dođem po potvrdu i dokumentaciju.
Sljedeći dan na stanici za tehnički odrađena homologacija i odmah i registracija.
Obračun PDV-a radilo je moje knjigovodstvo, ono ovisi o namjeni vozila, u mom slučaju pola od punog iznosa 25% PDV-a.
 
Odradio uvoz, na firmu, prodavatelj mi je dostavio motor, uz njega račun i CoC, te dostavni list (to im je bitno da se vidi kada je motor ušao u HR). Elektronski sam popunio poreznu prijavu za izračun PPMV-a, isprintao i zajedno s računom, CoC, prometnom odnio u Poreznu na Jankomir. Prethodno na račun je trebalo u mojoj poreznoj udariti žig za potvrdu o stjecanju. Sljedeći dan su s Jankomira javili kolika je cifra PPMV-a (kod njih kada sam nosio dokumentaciju poslikao sam izgled uplatnice) i napravio uplatu iznosa kojega su rekli. Dan kasnije su javili da im je uplata sjela da i da dođem po potvrdu i dokumentaciju.
Sljedeći dan na stanici za tehnički odrađena homologacija i odmah i registracija.
Obračun PDV-a radilo je moje knjigovodstvo, ono ovisi o namjeni vozila, u mom slučaju pola od punog iznosa 25% PDV-a.
Oprosti na pitanju, jesi li iz Italije uvozio ili.Zanima me kakva je u njih procedura za prijenos
 
Pozdrav, zanima me kolika je razlika u ukupnoj cijeni uvoza ako motor ima manje od 6000 km i uvozi se kao nov. Za primjer gledam motor od 800 kubika od 10000 eura sa preko 6000 km i manje od 6000 km razlika po ppmv kalkulatoru je 200 eura što i nije puno za takav motor. Jeli za uvoz "novog" motora sa manje od 6000 ima nekih drugih dodatnih troškova u usporedbi sa polovnim sa preko 6000?
 
Da li je netko skoro uvozio kakvu litru staru oko 2 godine i malo preko 6000 km?. Koliko se onaj izracun davanja razlikuje od stvarne cifre koju su na kraju platili?
Da li kao za aute do 3 godine starosti obracun vrše prema cijeni koju dobiju od generalnog uvoznika?
 
Da li je netko skoro uvozio kakvu litru staru oko 2 godine i malo preko 6000 km?. Koliko se onaj izracun davanja razlikuje od stvarne cifre koju su na kraju platili?
Da li kao za aute do 3 godine starosti obracun vrše prema cijeni koju dobiju od generalnog uvoznika?
africa twin 1000 uvoz je ispao malo manje od 1000 eura. malo više od 6000 km je imala. Mene zanima koliko bi bio veći uvoz da je motor imao manje od 6000 km?
 
  • Like
Reactions: piljun
Što se tiče razlike između novog i polovnog motora, da li se baš svaki motocikl koji ima manje od 6000 tretira kao novi motocikl? Recimo ako je polovan i ima manje od 6000 km a stariji je od pola godine i registriran u SLO, da li ću za njega pri uvozu u HR isto morati platiti PDV kao za novi motor?

Hvala
 
Što se tiče razlike između novog i polovnog motora, da li se baš svaki motocikl koji ima manje od 6000 tretira kao novi motocikl? Recimo ako je polovan i ima manje od 6000 km a stariji je od pola godine i registriran u SLO, da li ću za njega pri uvozu u HR isto morati platiti PDV kao za novi motor?

Hvala
Bas me ta situacija zanima. Razlika u ppmv nije prevelika, mozda 200 eura. Ne razumijem kako platiti PDV kao za novi motor kad je vec plačen slovenski DDV. Mozda treba platit samo razliku u PDVu? Jeli nas kače još neki troškovi osim toga?
 
Vidim da se na PPMV još treba platit i cijeli PDV tako da nije isplativo. Ima li neko savjet kako nabit 2000 km? Brzina se obično mjeri na prednjem kotaču tako da dizanje motora u zrak i davanje gasa neće proć.
 
Prednji štender, električni romobil posudi od susjeda, kotač na kotač i nek vrti, opcija 2 nađi nekog tko se može prištekati na komp i upisati kilometražu koju želiš za određeni iznos eura
 
Sigurno nema kilometraža prije prodaje negdje upisana u službenim dokumentima prodavatelja, osobito ako je pravna osoba, mislim u papirima koje vide institucije u procesu unosa?
 
Vidim da se na PPMV još treba platit i cijeli PDV tako da nije isplativo. Ima li neko savjet kako nabit 2000 km? Brzina se obično mjeri na prednjem kotaču tako da dizanje motora u zrak i davanje gasa neće proć.
Na znam koji je motor u pitanju, ali u pravilu je senzor brzine na prednjem lančaniku.
 
Bas me ta situacija zanima. Razlika u ppmv nije prevelika, mozda 200 eura. Ne razumijem kako platiti PDV kao za novi motor kad je vec plačen slovenski DDV. Mozda treba platit samo razliku u PDVu? Jeli nas kače još neki troškovi osim toga?
Prema poreznom zakonu nebi trebali naplatiti kompletan iznos pdv a ako je vec placen u njemackoj ili gdje vec.
I mene bi zanimalo kolika bi davanja bila za nov motor sa 5 km na satu.
 
Ekipa našao sam motor u Austriji koji je tamo regan do 7/24( Pickerl geht bis 7.2024) . Da li ja mogu s tim tablicama se dovesti u HR ili ga moram ja ili prodavač ipak odjavit u Austriji ?
 
Ekipa našao sam motor u Austriji koji je tamo regan do 7/24( Pickerl geht bis 7.2024) . Da li ja mogu s tim tablicama se dovesti u HR ili ga moram ja ili prodavač ipak odjavit u Austriji ?
Legalno ne možeš voziti vozilo registrirano u drugoj zemlji jer činiš carinski prekršaj, (kazna do 50.000 ili 100.000 kn i moguće oduzimanje vozila plus prekršajna prijava..).
Postoji opcija prijave, prije odlaska po motor, Carinskoj upravi uz zahtjev za odobrenjem vožnje točno određenog vozila s točno navedenom registracijom. Ako dozvole imaš 15 dana pravo voziti vozilo registrirano u drugoj državi. Nakon dovoza, plaćanja PPMV, homologacije i registracije potrebno je da ga prodavatelj odjavi u svojoj zemlji.
 
  • Like
Reactions: drakaric
Pozdrav, imam upit, motor 2022. sa cca 1500km, prodaje pravna osoba za cca 3 tisuce eura manju cijenu nego kod nas npr novi model iz 2023, izracunao sam ppmv od nekih 650e plus reg hom i to sve, nek bude i 1000e, znaci da je jos uvijek 2 milje manje nego nov kod nas, ako nisam krivo racunao.. porez je uracunat u konacnu cijenu u slo, nadam se da se ne placa dupli i kod nas..
 
Ima li koji pouzdani prijevoznik koji bi dovezao skuter 350cc do Dubrovnika...svi voze iz Njemacke,nemogu nac nikoga tko vozi iz Italije