SAMOSTALNI UNOS RABLJENOG MOTOCIKLA IZ EU (HOW TO/KAKO TO)

Ima takvo plaćanje, zovu se kartice ili gotovinski kredit.
Ako nisi financijski sposoban za jedno ili drugo zašto bih ja kao prodavatelje ulazio sa tobom u takav rizik, gdje možeš takoreći sutra nestati sa motorom.
neki nemaju mogućnost provući veći iznos na kartice ili su već u kreditu.. prodavatelj ima svako pravo tražit od kupca isplatne liste, potpis zadužnice, izjavu o suglasnosti za ustegu primanja itd., tim putem se možeš osigurat da ćeš ti isplatu dobit ako se ugovor ne ispoštuje, a kupac ako hoće s motorom u more skočit, neka skoči, ti ćeš dogovoreni iznos potraživat..
ja osobno, mogu dić kredit i kupit motor, ali ne želim banci davat novce.. radije bi nekom dao više za motor tko omogući takav način kupnje, a ne banci jer će meni posudit tvoje novce!
 
A tko bi plaćao kazne i razna sranja koja bi se dogodila s vozilom?

BTW, neki auto saloni nude odplatu u tri puta, možda će i neki moto saloni počet nuditi, a možda toga ima u EU, probaj naći !
 
A tko bi plaćao kazne i razna sranja koja bi se dogodila s vozilom?

BTW, neki auto saloni nude odplatu u tri puta, možda će i neki moto saloni počet nuditi, a možda toga ima u EU, probaj naći !
onaj tko koristi vozilo.. zna se kada se vozilo preuzelo i tko je 'korisnik' vozila.. došao bi ti OPN doma ili na firmu (ovisi tko je prodavatelj) i ti bi naveo tko je korisnik vozila..
 
Ako baš ne želiš ništa imati sa bankom, probaj kod lokalnog kamatara. Ne trebaš zadužnice ni platne liste, sam si sebi kasko, ako pogineš platiti će familija kusur, ostalo jamčiš svojim mesom i kostima. Ako nisi kreditno sposoban, nemoj se zaduživati za stvari bez kojih se može u životu ili se malo strpi i uštedi lovu. U fazi štednje možda te i prođe volja za motorom i interes se prebaci na nešto sasvim treće.
 
Ako baš ne želiš ništa imati sa bankom, probaj kod lokalnog kamatara. Ne trebaš zadužnice ni platne liste, sam si sebi kasko, ako pogineš platiti će familija kusur, ostalo jamčiš svojim mesom i kostima. Ako nisi kreditno sposoban, nemoj se zaduživati za stvari bez kojih se može u životu ili se malo strpi i uštedi lovu. U fazi štednje možda te i prođe volja za motorom i interes se prebaci na nešto sasvim treće.
:D :D ima i u tom nekaj, ali zaboravljaš da lokalnom kamataru ti opet trebaš u nekom trenutku platit cijeli iznos glavnice uz kamatu koju mu mjesečno plaćaš.. tako da više smisla onda ima otić u banku, i kamatu i glavnicu plaćaš u obrocima..
mislim da se poanta mog posta (ideje) pogubila malo.. meni nije problem dić kredit, imam dobru kreditnu sposobnost, nije mi ni problem posudit novce od mame, bake, frenda itd., nego sam samo izlanuo 'bed time' misli koje su mi prošle kroz glavu..
 
Summa summarum....ideja ti je pomalo glupa...svijet ne funkcionira tako...ako mislis da si poseban i da je tvoja zadaca mijenjati svijet,ustipni se i probudi...mozes onda i nekome od nas prodati svoj laptop/ps5 na rate da nam pomognes jer sta bi placali Diners clanstvo...ako si se probudio i vratio u realnost i zelis motor onda digni kredu i kupi,ako ne zelis davat lovu banci posudi od babe...svi mi imamo revolucionarne ideje ali ne trolamo po moto forumu...mislim da bi na nekom ekonomskom forumu imao bolji support 🤣
 
Summa summarum....ideja ti je pomalo glupa...svijet ne funkcionira tako...ako mislis da si poseban i da je tvoja zadaca mijenjati svijet,ustipni se i probudi...mozes onda i nekome od nas prodati svoj laptop/ps5 na rate da nam pomognes jer sta bi placali Diners clanstvo...ako si se probudio i vratio u realnost i zelis motor onda digni kredu i kupi,ako ne zelis davat lovu banci posudi od babe...svi mi imamo revolucionarne ideje ali ne trolamo po moto forumu...mislim da bi na nekom ekonomskom forumu imao bolji support 🤣
Nekom glupa nekom zanimljiva, ovisi kakav mentalni sklop imas.. jesi procitao ostatak ili si samo htio skupit 2-3 lajka misljenjem kak bus ispal pametan s ovim? Procitaj kaj sam napisal dalje.. pa cak i mislim da sam poseban, da, ali mijenjati svijet pun ljudi kao sto si ti, nazalost nema smisla :)
Izvadi muda iz torbice i pljuni svoju revolucionarnu ideju, nemoj se bojat kaj bu ko mislio o tebi, nije to tak bitno :)
 
  • Like
Reactions: bianconero
Vjerujte mi da i sam znam kakvo je pitanje, ali jučer legnem u krevet i razmišljam si; zašto niti jedna moto-kuća ne nudi takvu mogućnost, vjerujem da bi im to veću zaradu donijelo.. ali to bi se na neki način iskoristilo i išlo zajebat prodavača jer živimo di živimo, ali ja uvijek mislim da su ljudi dobri i pošteni pa ostanem pokakan :D

Ideja u mojoj glavi je bila ova;
Omogući se ljudima plaćanje na rate(virmanski), ali ljudi nisu vlasnici motora do trenutka kada motor ne isplate nego je vlasnik prodavač.. Potpiše se ugovor gdje sebe osiguraju da ukoliko se preskoči mjesečna rata, oni su slobodni uzet motor u svoje vlasništvo, a sve uplate koje su do tad nastale se ne vraćaju jer nije ispunjena obveza iz ugovora. ukoliko imaju svoj servis ili surađuju s nekim servisom, obvezuju kupca na servise kod njihovog servisera tako da mogu pratit u kakvom je stanju motor (a mogu i tu neku proviziju zaradit).. prodavač može bit onda i fizička osoba koja ostaje vlasnik motora do ispunjenja ugovora.. znam da sam opisao leasing princip, ali ovo gledam u smislu motora do 5k€ ili slično.. bolje platit prodavaču koji euro više nego potpisivat ugovor s vragom kak @Nino777 veli
Sto ako se razbijes s tim motorom ? Kako bi dao garanciju otplate do kraja ...?
 
  • Like
Reactions: small rider
Sto ako se razbijes s tim motorom ? Kako bi dao garanciju otplate do kraja ...?

Zaduznica, izjava o suglasnosti zapljene primanja.. postoje razni nacini osiguranja naplate ugovora
 
Vidim najteze je tebi kad ostanes sam sa sobom,strasne se ideje radjaju... e i znas kak se veli....ceg se pametan srami budala se ponosi...bas si nasao mjesto za gurati ideje svaka ti cast 🤣...al ajmo sad ozbiljno..da li ti shvacas sta predlazes/zelis? Da te privatna osoba kreditira kako bi ti kupio motor? Neznam kako si kupio recimo auto...na koji nacin primas placu? Kako si u toj situaciji izbjegao banci dati novac? Daj nas malo prosvjetli?Da li koristis karticu kad ides kupiti hranu? Zasto ti tu bankovna provizija ne stvara problem? Podrzavam tvoju ideju ali ajmo od pocetka krenuti,mozda cak i naucim kako da ne dam banci novac..mozda na taj nacim steknes kojeg followera ovdje..mozda te cak i zapratimo za vise ekonomskih savjeta 🤣😉 za kraj evo jedna revolucionarna ideja: svaki mjesec od place maknes 500 eura i eto motora do ljeta (prije se ionako neces moci voziti jbg snijeg hladnoca) uz pretpostavku da imas neku opremu...
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Anticitizen419
Vidim najteze je tebi kad ostanes sam sa sobom,strasne se ideje radjaju... e i znas kak se veli....ceg se pametan srami budala se ponosi...bas si nasao mjesto za gurati ideje svaka ti cast 🤣...al ajmo sad ozbiljno..da li ti shvacas sta predlazes/zelis? Da te privatna osoba kreditira kako bi ti kupio motor? Neznam kako si kupio recimo auto...na koji nacin primas placu? Kako si u toj situaciji izbjegao banci dati novac? Daj nas malo prosvjetli? Podrzavam tvoju ideju ali ajmo od pocetka krenuti,mozda cak i naucim kako da ne dam banci novac..mozda na taj nacim steknes kojeg followera ovdje..mozda te cak i zapratimo za vise ekonomskih savjeta 🤣😉
Da sam budala, jesam.. kaj si prije priznas, lakse ti bude ;)
Ma nisi me shvatio koliko mi se cini.. 1. pitao sam zna li itko ikakvu kucu ili fizicku osobu koja bi na taj nacin odradila posao (znaci to bi trebao biti netko tko je financijski dobro situiran i kome ne treba kes odma na ruke), nisam trazio da me itko kreditira.. sam bi placao, nebi nitko za mene to placao..
2. Auto sam kupio tako kaj sam ustedio novce (zakaj ne ustedis za motor?! Jer imam crve u guzici i nemam volje skupljat). 3. Ajmo ne cjepidlacit, banci dajem ono kaj moram, a to je za mjesecno odrzavanje racuna.. da se razumijemo, imao sam i ja kredit, otplatio sam ga i vjv cu morat uzet opet da bi kupio motor, ali rekoh idem pitat, mozda tko od forumasa zna koga pa cu radije dat vise nekom u dzep nego na kredit.. zisku sad?
 
A koji motiv bi trebao biti onome tko bi te kreditirao ako isti taj motor može prodati odmah nekome tko ima novce? Možda u Caritasu ima nekaj voznog parka od časnih koji im sad samo zaizima mjesto i rado bi se toga rješili, ako i nikad ne uplatiš više od prve rate Bog plati. Spominješ zadužnicu - ti se razvališ negdje s motorom, pogineš a imaoc zadužnice skuži da na zadužnici sad umjesto tvojeg imena i prezimena piše Zewa i da si imaoc iste s njom more obrisati znaš već kaj 😁. Leasing koliko znam isto ide prek banke kao svaki drugi oblik kreditiranja, prošla su vremena dok je striček na pultu u dućanu zapisal u tekicu i čekal kad budeš donesel lovu.
 
Da sam budala, jesam.. kaj si prije priznas, lakse ti bude ;)
Ma nisi me shvatio koliko mi se cini.. 1. pitao sam zna li itko ikakvu kucu ili fizicku osobu koja bi na taj nacin odradila posao (znaci to bi trebao biti netko tko je financijski dobro situiran i kome ne treba kes odma na ruke), nisam trazio da me itko kreditira.. sam bi placao, nebi nitko za mene to placao..
2. Auto sam kupio tako kaj sam ustedio novce (zakaj ne ustedis za motor?! Jer imam crve u guzici i nemam volje skupljat). 3. Ajmo ne cjepidlacit, banci dajem ono kaj moram, a to je za mjesecno odrzavanje racuna.. da se razumijemo, imao sam i ja kredit, otplatio sam ga i vjv cu morat uzet opet da bi kupio motor, ali rekoh idem pitat, mozda tko od forumasa zna koga pa cu radije dat vise nekom u dzep nego na kredit.. zisku sad?
Laud end klir sta ne velis odmah tako.....sumnjam da postoji neka kuca koja bi u ova surova vremena bila toliko dobrohotna
 
  • Like
Reactions: small rider
A koji motiv bi trebao biti onome tko bi te kreditirao ako isti taj motor može prodati odmah nekome tko ima novce? Možda u Caritasu ima nekaj voznog parka od časnih koji im sad samo zaizima mjesto i rado bi se toga rješili, ako i nikad ne uplatiš više od prve rate Bog plati. Spominješ zadužnicu - ti se razvališ negdje s motorom, pogineš a imaoc zadužnice skuži da na zadužnici sad umjesto tvojeg imena i prezimena piše Zewa i da si imaoc iste s njom more obrisati znaš već kaj 😁. Leasing koliko znam isto ide prek banke kao svaki drugi oblik kreditiranja, prošla su vremena dok je striček na pultu u dućanu zapisal u tekicu i čekal kad budeš donesel lovu.
To kaj bi, ako se prodavatelju ne zuri, dobio koju stotinu eura vise, mozda i koju tisucu, sad su to varijacije na temu.. isto kao i ako kupac pogine, trazis da ti potpise ugovor i jamac, al obavezno jamac mora biti netko tko ne vozi motor.. uvijek iza ostavitelja (poginulog) postoji netko tko preuzima prava i obveze.. treba samo malo razmislit, ne popljuvat sve kaj zvuci novo, al bum provjerio s caritasom, ti su se i tak nakrali svega i svacega..
 
Gle, ljudi su čudni i vole sigurnu lovu, pa i spustiti cijenu motora ako je riječ o kešu a ne zamjeni za šumu koja je puna drva ali ih treba ispiliti, izvući iz šume i čekati kupca s lovom.
 
  • Like
Reactions: small rider