SCRAMBLERI

Pletikosa34 said:
Evo i jedna velika honda za rockya6

puno bolja od one prve  (y) ,ali gume se ne uklapaju  :misli: ,a po mojoj "definiciji" scrambler bi morao imati auspuhe "smotane" nekuda gore.. to je najprepoznatljivije.

i scrambleri su zapravo nekakvi cross ili trial motori 50-ih,60-ih,..itd. znači sami počeci prerađivanja(serijskih) singlova ili twin motora onoga doba, do maximalnih 650ccm.  :misli:
ja bih htio čuti i alpine-a ,pa on takav motor vozi jedini od nas :wink: sigurno zna.

ali kao da je bitno- trpajte samo slike, što ih je više lakše će se skužiti što je-a što nije  (y)

ps. kad razmislim  :misli: i clox ima scramblera i to "custom edition"  :wink:
 
Nastavljamo u revijalnom tonu  :mrgreen:

Par engleza









 
jeeeeeee :ples: :ples: :peace: :peace: :cheer: :cheer: pichi dalje..  u revijalnom tonu (y)
 
Pletikosa34 said:
Možda bi James1100 mogao bolje pojasnit jer znam da prati motoscenu  (y)
samo neznam koliko je pratio same scramblere  :misli:


Da bi bilo jasnije,  James bi opet trebao napisati esej o vrstama prerada.
Ako mi se bude dalo kad dodjem s puta ...
 
James1100 said:
Da bi bilo jasnije,  James bi opet trebao napisati esej o vrstama prerada.
Ako mi se bude dalo kad dodjem s puta ...
(y)



 
Neko čak i ducatije prerađuje u ovaj stil  :mrgreen:





 
Maloprie je jedan Scrambler proletia u Lukšiću :mrgreen:
 
Pletikosa34 said:
bravo, a ovaj se prodavao na vau-vau,čak bio predstavljen u jednom domaćem moto časopisu  :wink:


 
ovakvog imam doma ... ima nekih scrambler elemenata  :mrgreen:

MCLR119993BA-01.jpg
 
Suzuki DR 500 iz Slovenije ;)

SUZUKI-500-DR-BERI-OPOMBE_529756e7bf294.jpg


SUZUKI-500-DR-BERI-OPOMBE_52975744ae44b.jpg
 
Prve scramblere sam vidio u casopisu motorrad negdje oko 1975 i od tada uvjek pokusavam sto blize pribliziti se toj formi jer mi se posebno svidjela u to vrjeme sam vozi a sta drugo nego Jawu 175 i odmah sam se dao na posao na zalost nemam fotku,a uzor su mi uvjek bili ducati 350 i cagiva 175 i 250 pod imenom HD