Sigurnost

mojzzr1400 said:
Pretpostavio sam da bi se moglo desiti kad sam vidio svjetla i kut auta na parkingu i povukao sam se...

(y)

Na to pazim, pogotovo na cestama gdje ima dvorista sa kolnim ulazom
 
Shepa said:
spasili me mačji refleksi u zadnji tren, a i lika na X9-ci iza mene... bilo je škripe sve u 16... :mrgreen:

To je zato što otvaraš GP teme, prešlo i na tebe. Ali šta ćemo s ovim na X9? :jesus: :mrgreen:
 
... sigurnost i adrenalin su sasvim suprotni,


da je previse sigurno, ne bi bilo zabavno  8)
 
mate said:
To je zato što otvaraš GP teme, prešlo i na tebe. Ali šta ćemo s ovim na X9? :jesus: :mrgreen:
On je bija dalje, pa je ima više vrimena za reakciju. :mrgreen:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
Zbog sigurnosti treba donijeti novi propis tj motori mogu voziti 20 do 30 km više od ograničenja u odnosu na ostale
 
Treba pogledati malo i iz drugog kuta...

prije neki dan se uključujem u rotor (sa autom) i neda mi se ni kočiti jer je prazan i odjednom (isto tako bez kočenja) iz ulice koja prije moje ulazi u rotor dolijeće motorist i A nosač ga prekrije skoro čitavog. Vidio sam dio prednjg i dio zadnjeg kotača. Legao sam na kočnicu, ali sva sreća nisam bio ni blizu.

bendix said:
Dugo svitlo po danu obavezno i bizim od mrtvog kuta ka vrag od tamjana.

Po mome mišljenju više smeta drugima, nego što tebe spašava.
 
Ja bi isto rekao da više smeta nego što koristi a i neki baš onda nedaju proći i rade gluposti jer su isprovocirani dugim svijetlom....
 
Vozio neko vrijeme s dugima i odustao. Mislim da je daleko bolje upaliti "duga svjetla" u očima i gledati daleko ispred sebe.
 
to kad popizde onda znam da su me vidili...
a i ne traje to dugo.
za provlačenje između auta obavezno...
 
Eh... provlačenje između auta...
Neki dan se provučem na čelo kolone, i još se malo maknem sa strane, ako ima još koji motorist, da može i on.

Čekam zeleno, odjednom dum, neko me zvekne u kufer i skoro prevali na desnu stranu.

Okrenem se, lik na bmw adv-u se bori da mu motor ne padne na livu stranu (udrija me u kufer štitnikom desne ručke)... mislim se... jebate koliko novaca je utuka u motor, moga je još koju kunu na tečaj vožnje te krave.

U svakom slučaju, blido me gleda jedno 10 sekundi dok je konačno klimnija glavom u znak isprike.
Valjda vozači adventurea imaju preveliki kurac da bi se ispričavali kad nekoga zamalo sruše.

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
bricksrheavy said:
Vozio neko vrijeme s dugima i odustao. Mislim da je daleko bolje upaliti "duga svjetla" u očima i gledati daleko ispred sebe.

Ispravno razmišljanje, jer dugo svijetlo po danu samo zbunjuje druge vozače, jer vozilu iz suprotnog smijera sa dugim svijetlom je puno teže procijeniti brzinu i udaljenost nego onome s kratkim...
A ako te neki slijepac ne vidi s kratkim svjetlom, neće vidjeti ni s a dugim...
 
Shepa said:
Eh... provlačenje između auta...
Neki dan se provučem na čelo kolone, i još se malo maknem sa strane, ako ima još koji motorist, da može i on.

Čekam zeleno, odjednom dum, neko me zvekne u kufer i skoro prevali na desnu stranu.

Okrenem se, lik na bmw adv-u se bori da mu motor ne padne na livu stranu (udrija me u kufer štitnikom desne ručke)... mislim se... jebate koliko novaca je utuka u motor, moga je još koju kunu na tečaj vožnje te krave.

U svakom slučaju, blido me gleda jedno 10 sekundi dok je konačno klimnija glavom u znak isprike.
Valjda vozači adventurea imaju preveliki kurac da bi se ispričavali kad nekoga zamalo sruše.

:neznam:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

nemoRRa bit :? dosta je teško kimnut glavom u ispriku kad ti nos paRRa oblake :mrgreen:
 
    2 shepa & tibor: shvatite da se čovjek ukočio od straha. Jedva se izvukao iz blamantne aituacije da ga podižu sa asfalta. Quinny blokada garant  :wink: :mrgreen:
 
jucer gledam sa prozora...pokusaj izlaza zenske osobe u automobilu sa sporedne ulice na glavnu cestu,bez obzira sta je vozac skutera na glavnoj cesti.
Dolaskom skutera na taj dio di ona oce i moze izac na glavnu cestu :mrgreen:...skuteras izvodi manevar izbjegavanja losa-krave za volanom na cesti,koji je svojevremeno bia koban za prve serije mecedesove a-klase ali ne i za njega na skuteru. :mrgreen:
vozac skutera,nakon 50 metara se zaustavlja uz cestu i valjda iz zahvalnosti prema bogu sta je osta ziv i sta nitko nije naisao iz suprotnog smjera,moli ocenas ili krunicu...nakon molitve se vraca nazad i sudeci po izrazu u ocima ispod kacige,za nekoliko sekundi kad se priblizi toj dami za volanom....sluzice kaznu za okrutno ubojstvo usrid bila dana.

Ona izgleda nije ni bila svjesna situacije koja joj se sprema...


Kasnije sam ih izgubia iz vidokruga i vratia sam se lec na kravet,jer sam tada bia bas ruca govedu juvu i leso meso a posli toga sam poia pola lubenice... :mrgreen:
 
OldBoy said:
    2 shepa & tibor: shvatite da se čovjek ukočio od straha. Jedva se izvukao iz blamantne aituacije da ga podižu sa asfalta. Quinny blokada garant  :wink: :mrgreen:
Tako je. Bojao se da će opet izgubit ravnotežu ako kimne glavom :mrgreen:
 
infinity said:
jucer gledam sa prozora...pokusaj izlaza zenske osobe u automobilu sa sporedne ulice na glavnu cestu,bez obzira sta je vozac skutera na glavnoj cesti.
Dolaskom skutera na taj dio di ona oce i moze izac na glavnu cestu :mrgreen:...skuteras izvodi manevar izbjegavanja losa-krave za volanom na cesti,koji je svojevremeno bia koban za prve serije mecedesove a-klase ali ne i za njega na skuteru. :mrgreen:
vozac skutera,nakon 50 metara se zaustavlja uz cestu i valjda iz zahvalnosti prema bogu sta je osta ziv i sta nitko nije naisao iz suprotnog smjera,moli ocenas ili krunicu...nakon molitve se vraca nazad i sudeci po izrazu u ocima ispod kacige,za nekoliko sekundi kad se priblizi toj dami za volanom....sluzice kaznu za okrutno ubojstvo usrid bila dana.

Ona izgleda nije ni bila svjesna situacije koja joj se sprema...


Kasnije sam ih izgubia iz vidokruga i vratia sam se lec na kravet,jer sam tada bia bas ruca govedu juvu i leso meso a posli toga sam poia pola lubenice... :mrgreen:


Znači čekaš izvješće crne kronike?