Sigurnost

mg749ie

Active member
Kaj poduzeti da nas ipak ne kokaju ko muhe na cesti.  Ovaj slučaj iz Broda pokazuje koliko nas doživljavaju samo kao smetnju ako se voziš primjerenom brzinom.
 
Ma samo gas, neces zivjeti ni sekundu duze neko sto ti je svevisnji odredio 8)
 
...mislim da bu jako brzo bili u igri reflektirajući prsluci

Sent from my Sony V

 
+1 samo gas  :wink:
Ak je suđeno, suđeno je. Moš poginut i da ti kanta morta opadne sa skele dok bosanac žbuka.
 
mg749ie said:
Kaj poduzeti da nas ipak ne kokaju ko muhe na cesti.  Ovaj slučaj iz Broda pokazuje koliko nas doživljavaju samo kao smetnju ako se voziš primjerenom brzinom.

Koliko ti ono imaš godina? :mrgreen:
 
tibor_zg said:
+1 za samo gas :cool:

+ 1 samo gas
naime, primjetio sam da sam ugroženiji što više vozim po reguli
(ako izuzmemo prijetnje seljačine s Balkana koji ima "c"irih tablice na audiju)
 
mg749ie said:
Kaj poduzeti da nas ipak ne kokaju ko muhe na cesti.  Ovaj slučaj iz Broda pokazuje koliko nas doživljavaju samo kao smetnju ako se voziš primjerenom brzinom.
prodaš motor  (y)
 
Br@da said:
...mislim da bu jako brzo bili u igri reflektirajući prsluci

Koja svrha kad piiiiiip ni glavu ne okrenu u mom smjeru.

Prije 100 godina sam imao prometnu tako da mi je piiiiiip oduzeo prednost. Nije ni pogledao u mom smjeru. A bio sam na bijeloj Vespi sa žutim svijetlom, bijelom kacigom i žutim prslukom. Falila mi je samo neonska reklama. A tada još i mobiteli bili u povojima.

liberty said:
naime, primjetio sam da sam ugroženiji što više vozim po reguli

potpis samo takav  (y)
 
mene je mladac na raskrižju dok sam stajao sa skuterom
pokupio od iza jer je mislio da ću samo proletiti kroz raskrižje na način da oduzmem prednost vozilu koje je dolazilo

ajmo reći da je to iskustvo samo po sebi jer sam naučio slijedeće:
- bolje da ja blago oduzmem prednost nego da me takav zalijepi od iza
- na semaforima se uvijek pokušavam ugurati u koloni tamo gdje me neće netko pokupiti od iza
- u prometu nastojim biti ispred i brži, a ne iza kako bi izbjegao nečije suludo kočenje ispred mene ili zapikivanje meni u leđa. činjenica je da si sigurniji ako si udaljeniji od potencijalnog problema (drugo vozilo u prometu) bez obzira da li si ispred ili iza njega
- kod nepreglednih križanja po mogućnosti se držim sredine ceste kako bi me mamlazi iz sporednih ulica brže uočili ili kasnije pogodili (čini mi se da je bočni udar što se tiće donjih ekstremiteta najopasniji)
- po vrućinama kao što su sada, u rush our ili vikendom kad izađu na cestu oni koji su dobili vozačku prije prvog svjetskog rata postajem tolerantniji na ljudsku glupost te se dodatno primirim sve kako bi što je moguće bolje predvidio i ono nepredvidivo
- auspuh na 3 kotača bolje da grmi nego da se nečuje, to stvarno pomaže

uglavnom, 3 načela:
1. samo gas
2. no fear
3. dajmo nek se čuje (auspuh)

a doma mi hebu sve po spisku jer sam opet na 2 kotača
i već bi kaparirali grobno mjesto
za njih: srednji prst i KBK jer kad sam na 2 kotača sretan sam kao malo dijete

:mrgreen:

 
Sip said:
Ma samo gas, neces zivjeti ni sekundu duze neko sto ti je svevisnji odredio 8)


potpis ko kuca (y)
 
Godina imam puno preveč
Na genitalije mi ide da nas vozači drugih vozila ne doživljavaju a ako se voziš mimo propisanih regula onda nas prozivaju da smo divljaci a ako se vozimo po propisima onda nas gaze
Ako je jedini izlaz po gasu onda je to loše
 
OldBoy said:
    ...oš reč da se sa 59 godina dovoljno naživio? Zajebi malo  :prsti:

Ne, samo mi je čudno da s toliko godina traži recept kako preživjeti na motoru. :mrgreen: Voziti motor po propisima je najopasnije, ali svi to znamo pa očekujem da to mogu pitati klinci. :jesus:
 
Br@da said:
...mislim da bu jako brzo bili u igri reflektirajući prsluci

Pitanje vremena, jer po EU to vec lagano igra u nekim zemljama....


btw, ak sam na semaforu prvi, a iza mene nema nikog, pol vremena gledam semafor, a pola vremena retrovizore (naizmjenicno). Jednom sam pobjego takvom sudaru (nebi bila tragedija, al bilo je skripe guma auta i stao je 2 metra dalje od mjesta gdje sam stajao)


Na autuput rijetko odem sa motorm (samo ZG KA i to rijetko da izbjegnem patnju po staroj karlovackoj), a tamo sigurno necu bit sporiji od slepera.
Zao mi covjeka koji je poginuo jucer/prekjucer na taj nacin, naravno, ali vjerojatno je vozio ispod 100 km/h. Nije to nimalo opravdanje za turcina koji ga je usmrtio. Nimalo.