Skidanje hrđe iz rezervoara - princip elektrolize

nemoj solnom kiselinom, uzmi neki antikorozin koji se ne pere, nego se direktno na njega nanosi boja,..... ja sam izmjesao dva puta taj "antikorozin" ostavio par sati, oprao sve opet u acetonu, (potrosia san cijelu litru acetona)..... i kad se sve lipo osusilo, ulia epoxy primer i muckao do iznemoglosti  :mrgreen:

nalozia san pec u malom wc-u, dobro ugrija prostoriju i ostavia rezervar dva dana unutra,.... nakon toga san dao jos jednu zavrsnu ruku.... sad je ka boca  :mrgreen:
 
bole said:
nemoj solnom kiselinom, uzmi neki antikorozin koji se ne pere, nego se direktno na njega nanosi boja,..... ja sam izmjesao dva puta taj "antikorozin" ostavio par sati, oprao sve opet u acetonu, (potrosia san cijelu litru acetona)..... i kad se sve lipo osusilo, ulia epoxy primer i muckao do iznemoglosti   :mrgreen:

nalozia san pec u malom wc-u, dobro ugrija prostoriju i ostavia rezervar dva dana unutra,.... nakon toga san dao jos jednu zavrsnu ruku.... sad je ka boca  :mrgreen:
lik se pali na rezervare..č.peRRv  :mrgreen: :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL: :LOL:
 
Primjenio sam elektrolizu za čiščenje rezervoara na Tomos-automatiku. Rezultati su nakon dva dana i s jednom izmjenom elektrolita bili odlični. Očistilo se je sve. Samo , prvi dan je izlazila pjena boje hrđe, a nakon izmjene elektrolita je promijenila boju i postala nekako tamnozelena. Sada, tjedan dana nakon što sam ga očistio, primijetio sam nove tragove hrđe, kao da sad ubrzano hrđa. Da li je imao nekakav premaz , pa je i to otišlo, nemam pojma. AkO tako nastavi ubrzo ču morati ponoviti postupak. Još da napomenem da je moped star 27 godina i do prošle godine nije bilo ni traga oksidaciji, a onda je naglo počelo. Zbog kvara je stajao cijelu godinu, no i prije je znao stajati i po 4-5 godina a da ga se ne pali.
U svakom slučaju , jako dobra ideja.  (y)
 
... kupi Hempelov epoxy za brodove, izmjesaj, ulij u rezervar i promuckaj dobro,..... mislim da ti je 150kn pakovanje
 
Čuo sam da ti polimeri koji se stavljaju nakon izvlačenja hrđe znaju nakon nekog vremena početi ispuštati neku svoju "hrđu" koja ubije dizne.
Da li to vrijedi samo za smjese loše kvalitete?
Ima li tko iskustva s time?
 
No, primeri za oblaganje tanka...
Da dugorocno s benzinom stvaraju nesto sapunasto sto prolazi filter i zastopava sve sto je nize.
 
MPVVanja said:
No, primeri za oblaganje tanka...
Da dugorocno s benzinom stvaraju nesto sapunasto sto prolazi filter i zastopava sve sto je nize.
u principu to je tocno ako ne koristis epoxy materijale...ljudi sipaju svasta...
rezervar poslije elektrolize treba isprati s nitrom i zamjesati pazi sad: hempel epoxy primer oznaka mu je 4555i nanijeti ga dva puta..
radim iskljucivo s njim unazad nekoliko godina i odradio sam 5-6 komada,nitko ali nitko nije imao taj problem...

 
Gdje ima tog hempelovog primera za kupit? U sisku nigdje nisu ni čuli za tako nešta
 
hempel primera bi tribalo bit u svakoj boljoj prodavaonici boja, obicno se koristi za brodove, pa treba imat brodski program. Imas i od marke Veneciani koji sam ja koristio ali je skoro duplo skuplji.
 
odlična tema ... čim bude sljedeća kiša (da se ne vozim) i ja se bacam na čišćenje svog ...  (y)

 
bole said:
hempel primera bi tribalo bit u svakoj boljoj prodavaonici boja, obicno se koristi za brodove, pa treba imat brodski program. Imas i od marke Veneciani koji sam ja koristio ali je skoro duplo skuplji.
ma nije skuplji,nazovi kalina d.o.o. iz rijeke i naruci od njih  (y)
 
napokon san se i ja odlučija probat elektrolizu.uzeja san neki stari rezervar za probu. več nakon 2-3h izbacilo mi pjenu rđavo-tamno zelenu plisanj boje :mrgreen:eno ga doli brbljja u garaži pa čemo vidit :D
 
cb900bd said:
napokon san se i ja odlučija probat elektrolizu.uzeja san neki stari rezervar za probu. več nakon 2-3h izbacilo mi pjenu rđavo-tamno zelenu plisanj boje :mrgreen:eno ga doli brbljja u garaži pa čemo vidit :D
Javi rezultate, mada ja nevjerujem u elektrolizu dugoročno gledajući, jedino ako je bas toliko trul da nemas sta izgubiti.
 
choco said:
Javi rezultate, mada ja nevjerujem u elektrolizu dugoročno gledajući, jedino ako je bas toliko trul da nemas sta izgubiti.
Zasto ne, ako ga nakon iste pravilno zastitis :misli:? Inace, bolje ga od hrdje nicim neces ocistiti. (y)