Skidanje hrđe iz rezervoara - princip elektrolize

VooDoo said:
vjerujete li vi u ovo :
proizvod koji objedinjava antikorozivni temeljni premaz, međupremaz i završni lak. U pravilu ne zahtijeva potpuno uklanjanje eventualne postojeće hrđe, već samo trusne hrđe, dakle hrđe koja postoji u debljem sloju i ne predstavlja nosivu podlogu. Takvu hrđu potrebno je ukloniti, no pjeskarenje i temeljito brušenje nije potrebno....u tom slučaju treba nanijeti 4(!!!) sloja kako bi se postigla preporučena debljina sloja boje....


Ja ne vjerujem, evo zašto: Jednom sam mami pokušala sanirati svježe nastalu hrđu na autu. Frend je od tate uzeo profi premaz koji se navodno koristi za brodove  :yikes:
Ne znam kako se ta stvar zove, ali uputa je bila da se krupni komadi hrđe otruse a ostalo se premaže, i trebalo bi zaustavit hrđanje. Mi nismo trusili nego smo detaljno uklonili sve do zadnjeg traga korozije, te premazali u 3 sloja.
Držalo je otprilike 6mj i baš mi je žao što sam jadne ljude maltretirala da mi pomažu po zimi na svjetlu ulične rasvjete, mama je ubrzo prodala auto jer je počeo dobivat boju zalaska sunca :undecided:
 
pa meni je to jedna od najljepših boja  :mrgreen:


boje tipa hammerite nisu loše u principu ... samo kaj se jako slabo primaju za podlogu ... pa se lako boja guli ... pa sve to opet i nema nekog smisla ...  nema do nitro boja  :yoman:
 
Sićam se, jednom sam piturava kabinu lifta s Hammerite bojom, nijansa magnolije... nakon pola sata sve oko mene je bilo ljubičasto, i kabina, i portun, i ljudi, i auta, i nebo... :LOL:

Idući put san koristija gas-masku.
:starac:

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
ma glupost,malo jaca veziva i debelo namazi i nece hrdjat...mos mislit sto nece(samo neces vidjeti odmah) a kad budes vidio...bit ce kasno za plakanje  :mrgreen: :LOL:

Shepa said:
Sićam se, jednom sam piturava kabinu lifta s Hammerite bojom, nijansa magnolije... nakon pola sata sve oko mene je bilo ljubičasto, i kabina, i portun, i ljudi, i auta, i nebo... :LOL:
oce to oce...  :mrgreen: super stvar...i legalna  :mrgreen: :LOL: :LOL:
al poslije posla jednu zapalit  :0648: ..... pa nema ti nista sladje...osim mozda...gole zemske  :mrgreen: :LOL: :LOL: :LOL:
markookram said:
pa meni je to jedna od najljepših boja  :mrgreen:


boje tipa hammerite nisu loše u principu ... samo kaj se jako slabo primaju za podlogu ... pa se lako boja guli ... pa sve to opet i nema nekog smisla ...  nema do nitro boja  :yoman:
nisu lose,guste su i lijepo pokrivaju(nakon 4 sloja :mrgreen: ) ...e i hamerite je nitro  :mrgreen:
samo njihov specijalni razredjivac ima specijalnu cijenu i moras bas bas njega koristiti :mrgreen:
NOOOOT!  :jesus:
 
VooDoo said:
al poslije posla jednu zapalit  :0648: ..... pa nema ti nista sladje.
Pogotovo ako zapalis odma poslije posla u neprozracenoj kabini!  :LOL:
 
markookram said:
ponavljanje je majka mudrosti ha    :lolcry:
papak, na linku piše i da se poslije kisele otopine tank ispere lužnatom da se neutralizira kiselina :jesus:
dakle nadopuna, ne ponavljanje :jesus:
 
bole said:
Ove dvije kantice su bile za test.
Imao sam od Hempela Light Primer, ostalo mi od pripreme broda ove zime, pa san malo zamisa i ulia u ove dvije posude da vidim kako ce reagirat na benzin.
Ova u boci je bila super, naon 5-6 dana sta je benzin stao u njoj ne skida se nista, ova metalna je malo problematicna, kako nije bilo sve dobro pokriveno benzin se zavukao ispod i odljepio sloj primera od metala ali i dalje stoji samo nabubren.

Milsim da bi Light Primer odradio dobro zastitu rezeravra u 2-3 sloja uz dobru pripremu.

uskoro me čeka jedan stari tank da ga sredim od hrđe ali problem je što je korozija uznapredovala pa mislim da će svako malo negdje propišat. bole, kak si zadovoljan ovim sredstvo koje si koristio da dodatno zaštitiš tank iznutra? kako se zove, koliko košta i ono najvažnije da li može popuniti sitne rupice na tanku ako se pojave?
 
ne sjecam se vise tocno kad sam to radio ,ali do sada nema nigdje nista da ja pokazalo, a probio je lim na nekoliko mjesta s donje lijeve strane. Manje rupice su bile 1-2 mm, najveca je bila duga pukotina 3mmx1mm, tu sam pocistio boju i samo zaljepio krep traku ispod, namjerno malo losije uz samo rub da se malo podlije prema vanka ako ces razumit sta ocu napisat.
Koristio sam Veneciani proizvode za brodske santine, prostor oko motora gdje se redovito skuplja ulja, nafta i razne necistoce.
Obe kante su me kostale 600kn na sajmu u sibeniku. Potrosio sam mozda pola od svake, primer sam nanio u jako debelom sloju, ja nisam nicim razrijedio i samo sam ga ulio u rezervar i mijesao, mjesao, i mjesao, i pustio da se iscijedi, upalio radijator u garazi u wc-u i stavio ga na max i  rezervar unutra, to sam susio dok nije bilo skroz tvrdo, i naokon toga zavrsni premaz za santine istom procedurom,.... ostalo mi je materijala za sigurno jos jedan a mozda i dva rezervara, ali kako nije bilo nikoga kome je tebalo dao sam jednom liku za brod,....
Vjerujem da bi i Hempel odradio posao, ali na Veneciani je bas pisalo da je uz sve ostalo otporan i na benzin sta je meni bilo najbitnije  :mrgreen:
 
A jesi li hrdju iznutra u potpunosti skinuo? Bojim se da se  to sredstvo dobro ne primi za hrdju pa da se kasnije opet ne odlupljuje i da moram sve ispocetka. Ovaj rezervoar koheg imam sad osim hrdje ima i nakupine slicne (naizgled) kamencu a to elektrolizom ne ide dolje, sad sam stavio limunsku kiselinu pa cu vidjeti za dan dva sto ce ispasti.
Gdje ima za kupiti tog Veneciana?
 
meni je unutra osta bas lipi cisti metal s nekakvim tockicama tamnosivim. Nakon sta sam oprao sve dobro u acetonu, te tocke su samo malo posvjetlile, ali nisu nestale. Odmah nakon pranja sam ga napunio primerom i razmuckao.

Ako ti je nesto slicno kamencu, provaj ide li solnom kiselinom, nece mu skodit ako malo umocis na neki stap pa naslonis na tu sivu nakupinu da vidis oce skidat.
Veneciani imas u firmama koje drze brodski program boja, malo je skuplja od hempela pa je nema bas u svakom.
Pogledaj na prvoj ili drugoj stranici ove teme, stavio sam slike koja su imena, male su slike, ali se moze procitat.
 
Ja sam sutra gotov s elektrolizom (par dana već traje), bilo je dosta hrđe. Planiram isprat s antikorozinom i nanjet 3 sloja hempel epoxy light primera 4555 - nerazređenog.

Ima li još ko kakav prijedlog (btw.bole hvala na prijedlozima u PM-u)?

Da li je baš potreban nitro ili je dovoljan antikorozin?

Rezultate vam javim!
 
Ja sam danas naravija limunadu i nalija u rezervar, baš me zanima koji će vrag ispast od toga!  :misli:
 
Jesi izvadio plovak i pipicu? Ako ulijes kiselinu do vrha moze se dogoditi da se kiselina izlije van jer se oslobadaju plinovi koji naprave dzep i istiskuju visak tekucine van. Zato je dobro napraviti odusak za njih.
 
Skinija sam i pipu i plovak. Ostavio sam čep otvoren i naliveno do vrha a otvor je na najvišoj točki rezervara pa mislim da nema zračnog džepa!
 
Nemogu virovat ova ljimunada čudesa radi. Jučer sam je ulija a već se ispod čepa vidi da je pola hrđe otišlo a kad  sam prstom priša prik o ostatka skida se ko obična prašina!  (y)
 
Dokaz, a ne obecanje (y)
sad gledaj ako ce ti dalje korodirati morat ces opet sve ispocetka i onda ga dodatno zastititi. imam dva tanka za isti motor i jedan je kao beba a s drugim samo problemi, kao da su napravljeni od razlicitih materijala :misli:
 
Sutra ću izlit ljimunadu i dobro izmućat sa benzinom pa ću vidit kako će se ponašat. Ako počme opet hrđa napadat imam jokera zovi tj. kuma u njemačkoj koji mi je reka da će mi poslat neku smjesu koja se samo ulije u tank i dobro izmuća da sve prikrije i da netriba nikakva priprema bez obzira u kakvom je stanju.
 
danas sam izlija limunadu i mogu reć da sam zadovoljan rezultatom,ostale su samo sitne sive točkice. na grbi nize od otvora za čep je bio malo deblji sloj hrde pa nije išlo do kraja. otiša sam po dvi litre antikorozina ulija u tank i ubacija pola metra lanca, mućka dobre dvi ure,poslje toga se tank usjajija ko pasja jajca,onda to izlija i ispra sa benzinom. sad ću čekat da mi stigne ova smjesa  iz njemačke pa ću s njom zaštitit tako da sam miran za sva vrimena. moj zaključak- ako tank nije prikriven debelim slojem hrđe limunska kiselina može dobro odradit postupak je prejednostavan.