Skuteri - servis anketa

Eladio said:
mali moto? nekako u njih imam najvise povjerenja , po nekim pricama
pa kako se njih nisam sjetio?! Roland je super tip i poznaje dosta motora. samo se pitam kakvi su s nabavkom dijelova za piaggio? sutra cu se malo raspitati kad vidim sto ce osiguranje reci za stetu i sto ce procijeniti - popravak ili totalku.
 
bad_ri said:
mozda je malo OT, ali danas, prije sat vremena, sam se zabio u auto svojim beverlycem, pa cemo vidjeti kako ce servis izaci na kraj s popravcima i kvalitetom obavljenih radova na motoru. stradali su desni slideri, mozda malo vilice i prednja felga i desne plastike sto stite hladnjak te plastike koje stite pumpu vode i koje su u biti oslonac za noge od suvozaca.
sreca u nesreci je da nisam kriv i da je tip odmah priznao 100% krivnju - naime napravio je klasicno oduzimanje prednosti prolaska glavnom cestom.
i da - sjebao sam auspuh...

na kraju imam malo pitanje: gdje u Rijeci dati skuter na popravak? Sprint mi se nekako gadi, Matusic mi izgleda ok.

ajde nas updejtaj o razvoju situacije, ovo su uvijek dragocjene informacije :)

ako ne moras ici kod ovlastenog dilera, moj glas za RS moto na kozali, super tip.

 
djenka said:
ajde nas updejtaj o razvoju situacije, ovo su uvijek dragocjene informacije :)

mali update situacije - skuter je od proslog petka na servisu, jos nije gotov jer se ceka jedan dio: plastika koja okruzuje hladnjak i koja je osnovna za sklapanje svih ostalih plastika.
 
bad_ri said:
mali update situacije - skuter je od proslog petka na servisu, jos nije gotov jer se ceka jedan dio: plastika koja okruzuje hladnjak i koja je osnovna za sklapanje svih ostalih plastika.

je dosla plastika?
 
djenka said:
je dosla plastika?
nije i vec sam lud! zvat cu servis u cetvrtak da vidim sta misle dalje, jer cu popizdit i na njih i na osiguranje koje mi jos nece platiti stetu za kacigu i kofer dok se ne sredi steta s motorom.... vec sam jako lud od toga i od cinjenice da se moram voziti na sugavom baotianu od 50ccm.  :skuter: :chainsaw:
 
A ja radim u ovlastenom servisu pa narucim i uplatim pa mi ne dode i mos se jeb... deres se na njih i to je to posalju nam onda poslje ali je za poludjeti, kad ih pitas kako ne posalju ili zasto posalju krivi artikl odgovore mi "pa znas imamo puno posla ,a samo dvojica radimo na rezervnim dijelovima"
 
Makki said:
A ja radim u ovlastenom servisu pa narucim i uplatim pa mi ne dode i mos se jeb... deres se na njih i to je to posalju nam onda poslje ali je za poludjeti, kad ih pitas kako ne posalju ili zasto posalju krivi artikl odgovore mi "pa znas imamo puno posla ,a samo dvojica radimo na rezervnim dijelovima"

jebi ga frende, ipak je nase da se ljutimo na servise, jer smo s njima u direktnom kontakru. a vi se dalje ljutite na svoje dobavljace.  (y)
 
I tak u nedogled  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: 

A kak bi bilo dosadno da nije tak  :D  (y)
 
evo vratio se moj Runner sa generalke na 20 000 km!

otpeljal sam ga u Auto Bil nakon dobrog iskustva sa ugradnjom gljive i nekih dijelova na prijenos!

decki su ga rastavljali i sastavljali 3 dana i slozili mi motor tak da ide bolje od novog! šokantna stvar je ta da su mi u ovlastenom servisu skinuli dijelove i stavili serijske na prijasnjim servisima (slabija svijecica, mrknuli mi bijeli centralni i stavili serijski, mrknuli mi malossijeve karbonske lamelice i stavili serijske metalne i stavili mi starije koljeno usisa koje je bilo pred raspadom)!!

ovi decki su mi sve to sad zamjenili adekvatnim dijelovima i za 1000 kn su mi stavili mekše pakne na kocnicama, podesili ih, novi malossi 47,8 klip, denso svijecica, malossi karbonske lamelice, RMS koljeno usisa, novi semeringi za radilicu, te servis svih ostalih bitnih dijelova (prijenos, usis, elektronika...)

znam da vise nikad ne furam u ovlasteni servis jer ce mi tam samo pokrat dijelove s motora i šupci onda uopce nece napisat da su ih zamjenili sa shitnim serijskima il nekim starijima sa nekog prastarog skutera...

:palacdolje:
 
Dobro pa napisi u kojem su ti to servisu napravili. da i mi znamo

tak da nejdemo tam  :wink:
 
full88 said:
Dobro pa napisi u kojem su ti to servisu napravili. da i mi znamo

tak da nejdemo tam  :wink:

:)

ma u Moto Mondu!

mislim, ok, znam da nemaju dijelova za moj motor, al jebemu nek onda nazovu i vele da nemaju i da nemreju narucit i da nek ja dofuram ak ocu iste takve kak sam imal! AL NEEEEEEEE!!! ko pizde, po tiho, stave serijske dijelove i jos mi zamjene neke serijske dijelove za neke sa drugih starijih skutera...veli mi ovj lik u Auto Bilu da dobro da sam dopelal skuter na servis jer da sam se jos pelal kojih 500 km da bi sve oslo u 3 PM! da su se lamelice jedva drzale, da su mi straznja kociona kljesta pokvarena i da zato ne koci dobro, da je kompresija u cilindru bila katastrofalna i da se cude kak se sve to skupa nije razletilo!

mislim, mozda Moto Mondo je dobar ovak za servis serijskih skutera, ali im ide veeeeliki minus na šutnju i na visoku cijenu! mislim da je oko 180 kn po satu!

a ovi decki u Auto Bilu naplacuju 140 kn po satu, tj. mrdali su po mom skuteru 3 dana, a naplatili mi 500 kn...a i ne samo to! svaki put kad bi dosel sa moto Mondo servisa skuter bi isel ocajno....imal rupe u ubrzanju, gusil se, cudne zvukove radil...gadno..., a ova ekipa mi ga je sad postelala da vise ne prepoznajem svoj skuter! ide bolje neg prvog dana kad sam stavil kit i pizdarije, a to je bilo prije 14 000 km...
 
Makki said:
I tak u nedogled  :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen:   :mrgreen: 

A kak bi bilo dosadno da nije tak  :D  (y)

ma nabijem ja na kurac vas sve ovlastene servise i servisere - danas mi je pukao kurac na kojekakva objasnjenja i isprike!
dodjem vidjeti sta su mi napravili na motoru i imam sta vidjeti:

1.prednji blatobran nije isti kao original - ni oblikom ni bojom!
2. zastitna plastika na desnoj vilici nije u istoj nijansi boje kao na lijevoj
3. cijela prednja maska nece biti u staroj beverly boji, jer se kao ne proizvodi, nego u novoj.
4. servis nije uvjerio osiguranje da se mijenjaju i bocne plastike, jer se to da 'ispolirati'. ispolirat mi mogu jedino karu!
5. desni uteg volana je mat crni, a lijevi je sjajno crne boje!
6. s obzirom na nove dijelove, prednji dio motora mi je u novoj piaggio crnoj boji, a zadnji u staroj, sto je sramota za jedan sluzbeni servis. prednja ladica i poklopac rezervoara su sad isto u boji motora - kaze tip u prodaji kod matusica 'to izgleda cak i bolje nego original', sto je stvar ukusa i nesposobnosti servisa da mi motor vrati u pocetno stanje.
7. desni retrovizor je dosao kromirani, a lijevi original je aluminij-mat. da ne kazem da se matice na uklapaju u oblik plastike koja mi stiti instrument tablu
8. za parablic se ne mogu nabaviti aluminijski ukrasni vijci, koji se isticu ko kurac u sladoledu, a osteceni su.
9. hvatiste rucica kocnice za sipku volana sad bojom ne odgovara kromiranim usranim retrovizorima (ako dodje i drugi kromiran)
10. zastitni lim na auspuhu je promijenjen, ali ne i razjebani vijci koji ga drze za auspuh.

motor sa servisa preuzeti necu dok ne rascistim s osiguranjem tko ce platiti farbanje zadnjeg dijela motora i nabavku dijelova koji ce i na lijevoj (prije neostecenoj) strani biti kromirani i u istoj boji kao sad novi dio motora, kao i nadomjestanje svih sitnih detalja koji su prije na motoru bili besprijekorni.

tako da za sad matusicu dajem veliki minus, a jos cu vidjeti kome cu se i koliko sutra najebati familije zbog tih igrarija koje se desavaju na moj racun po mom posteno placenom motoru.

p.s. sutra se idem u osiguranje obracunati s njima i traziti ponovni izvid stete, jer je sramota voziti tako sklepan motor - bolji je bio nakon prometne s rasturenim plastikama i istopljenim sliderima od struganja po asfaltu. ako ne budu  slusali, zabit cu se motorom u izlog euroherca u centru rijeke!
 
Ghoul said:
mislim, ok, znam da nemaju dijelova za moj motor, al jebemu nek onda nazovu i vele da nemaju i da nemreju narucit i da nek ja dofuram ak ocu iste takve kak sam imal!

mene isto nisu nazvali na vrijeme i rekli da ce ugraditi dijelove koji oblikom i bojom ne odgovaraju beverlyu iz godista 2003.!!!
 
Eh hebes im mater meni bi gazda kozu oderao da to napravim nekome , evo nemrem vjerovati pa kaj je tako tesko nazvati covijeka i objasniti situaciju  :misli:  ko da su fuseri , a ne ovlasteni servis
 
Makki said:
Eh hebes im mater meni bi gazda kozu oderao da to napravim nekome , evo nemrem vjerovati pa kaj je tako tesko nazvati covijeka i objasniti situaciju  :misli:  ko da su fuseri , a ne ovlasteni servis

pa i da su mi objasnili situaciju, ja bih trazio da se na racun osiguranja kupi i lijevi krom retrovizor i da se da lakirati zadnji dio motora u istu boju kao sto je nova boja u kojoj su novi dijelovi.

nego, tko je glavni u drzavi za piaggio? neki najgeneralniji zastupnik, pa da s njima popricam nakon sto jutros posjetim osiguranje i procjenitelju spomenem familiju?
 
bad_ri said:
pa i da su mi objasnili situaciju, ja bih trazio da se na racun osiguranja kupi i lijevi krom retrovizor i da se da lakirati zadnji dio motora u istu boju kao sto je nova boja u kojoj su novi dijelovi.

nego, tko je glavni u drzavi za piaggio? neki najgeneralniji zastupnik, pa da s njima popricam nakon sto jutros posjetim osiguranje i procjenitelju spomenem familiju?

Od Beverly-ja 200 ti se više ne proizvode mat retrovizori, brizgani pretinac i deklo variomata. Talijani su sjebali stvar svojom politikom unificiranja dijelova
 
Nike said:
Od Beverly-ja 200 ti se više ne proizvode mat retrovizori, brizgani pretinac i deklo variomata. Talijani su sjebali stvar svojom politikom unificiranja dijelova

ocito se vise ne proizvode ni plastike u bojama u kojima su bile moje iz 2003.godine, jer su mi nove plastike u npr. crnoj-xyz boji, a stare u crnoj-srot, pa mi se trenutno razlikuju prednji i zadnji kraj motora. sad to pokusavam objasniti i servisu i osiguranju koje me kara.
 
Pa da ali kaj tebe boli kara kaj se vise ne proizvode u toj boji ti si ga osigurao da se motor slozi u prvobitno stanje , a ne da izgleda kao VW polo harlekin
 
Makki said:
Pa da ali kaj tebe boli kara kaj se vise ne proizvode u toj boji ti si ga osigurao da se motor slozi u prvobitno stanje , a ne da izgleda kao VW polo harlekin

pa to sam i pokusao objasniti osiguranju. jedino sto krivo mislis da sam ga osigurao zbog slaganja u prvobitno stanje - krivo. moj motor je osiguran obveznim osiguranjem za slucaj da ja nekome nanesem stetu, kao sto je bio osiguran auto koji je meni slomio plastike na motoru.