Sprječavanje krađe motora

ja imam ovu kombinaciju, disc-lock s alarmom kroz koji se može provest ovakav lanac.
ne koristim nkj puno, ali ako idemo na put, najčešće svežemo 2 motora, s tim da je na svima disc-lock.
teško da ima bolje zaštite, ali je relativno teška i skupa kombinacija.

c3.b4.ad.AbusKettenkombi10028591830FR0117-1.jpg


ono kaj je dobro, moreš zatiplat u beton ovak nkj i miran si 99%
1707907832302.jpeg


dobri su i moto alarmi, ali opet, odnesu motor cijeli taj čas, tak da je po meni ovo najbolja univerzalna i lako prenosiva kombinacija (ko često mijenja motore)
 
  • Like
Reactions: motorinho
ono kaj je dobro, moreš zatiplat u beton ovak nkj i miran si 99%
View attachment 776601

dobri su i moto alarmi, ali opet, odnesu motor cijeli taj čas, tak da je po meni ovo najbolja univerzalna i lako prenosiva kombinacija (ko često mijenja motore)
Jako rado bi ovako nesto sebi stavio, samo sto nisam bas siguran kako bi to proslo sa susjedima. Eventualno traziti dozvolu od ostalih stanara.
Za drzanje motora u prolazu sam pitao reda radi da li ikome smeta, svi su rekli da su okej.
 
  • Like
Reactions: motorinho
Jako rado bi ovako nesto sebi stavio, samo sto nisam bas siguran kako bi to proslo sa susjedima. Eventualno traziti dozvolu od ostalih stanara.
Za drzanje motora u prolazu sam pitao reda radi da li ikome smeta, svi su rekli da su okej.
Jel ti se ikad činilo da je bilo pokušaja krađe u prolazu?
 
Jel ti se ikad činilo da je bilo pokušaja krađe u prolazu?
Da, ovo sto sam spomenuo da mi je netko razjebao bravu sa sarafcigerom.
Susjedu su dignuli skuter prije koju godinu isto.
Jebiga, nemam neke alternative gdje cuvati motor, zbilja nemam.
 
  • Like
Reactions: motorinho
pa nisam baš siguran, da vidim pištolj na motoru, najprije bi ukrao njega, a kasnije možda i motor.
ne, ovaj je čak i spriječio krađu motora zahvaljajući pištolju
ok, on ima dozvolu da je pištolj sastavni dio njegovog tijela
ali pokazalo se efikasno
disc-lock je poslužio taman dok je odjeknuo pucanj u prazno
kaže da je bilo kao na filmu
 
Ima netko iskustva sa ovim alarmom? Vidim da je cijena dosta niska, slična kao i nešto što bih uzeo sa Amazona, pa reko ako je ok, da ne gubim vrijeme sa čekanjem dostave.
 
  • Like
Reactions: motorinho
Ima netko iskustva sa ovim alarmom? Vidim da je cijena dosta niska, slična kao i nešto što bih uzeo sa Amazona, pa reko ako je ok, da ne gubim vrijeme sa čekanjem dostave.

Ma problem sa svm alarmima je akumualtor koji je "mali" na motorima, pa ako ne vozis skoro svaki dan ili barem ne nadopunjavas, sjebe aku puno prije nego bi aku bio sjeban bez alarma. Alarmi najcesce vuku par desetaka miliampera konstatno i to na autima i ne igra puno jer su im akumulatori 10tak puta veceg kapaciteta, ali na motorima zna brzo oslabit bateriju koja onda sulfatizira i crnke puno prijevremeno.
 
Last edited: