Šta je to zakon?? - PODRŠKA

POMPOČ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!pošto vidim da mnogi od vas imaju iskustva sa žalbama tražio bi pomoč od vas. neki dan sam dobio rješanje od suda radi sudara u kojem sam sudjelovao sa motorm. šteta neznata na oba vozila. na mom motoru cirka 300 kn,na autu nekih 600 kn, dok me kazna za taj sudar košta 1600 kuna. sada bi poslao žalbu da mi smanje kaznu s obzirom na težinu ovog slučaja pa vas molim ak ima ko neku žalbu koja bi mi mogla pomoči da mi ju pošalje na MAIL ili PP
 
niksa said:
neregistrirano vozilo nesmijes vozit i tocka.

platis šlep do tehnickog :-(
ali pajkan koji je pisao globu je rekao da smijem voziti do prvog ugibališta ili do prve stanice za tehnički-zašto mi je onda pisao kaznu ako nisam bio u prekršaju? :mrgreen:
 
Ako te zaustavi ti si isključen iz prometa i dalje nesmiješ upravljati kao što je rečeno na šlep službu i na tehnički pregled
 
mozes voziti ali tek kad izvadis proba tablice (privremeno osiguranje je ukljuceno u cijenu)
sto se tice zalbi tipa "tko je vozio" najjednostavnije i najucinkovitije je (mozda malo morbidno) pogledati osmrtnice u dnevnim novinama i prikazati da je vozila netom umrla osoba
vjerujte mi, pali!!!


:vatrica: :troll:
 
probne tablice možeš dobiti tek kad odeš na tehnički pregled a do njega moraš na šlep službi
 
Ja ti kažem kako to ide po zakonu, ali t radi kako hoćeš jer kada te isključe iz prometa ni više nesmiješ upravljati.
 
Zlatni2001 said:
Ma kakava slep sluzba, dovezes se do tehnickog!!!! Pa ljudi di vi zivite!

Živimo u Hrvatskoj, a po hrv. zakonu nesmiješ se vozit s neegistriranim autom, što znači da bi trebao auto odšlepati na tehnički! :bebica:
 
ekipa...ev iam jednu radosnu vijest...
sinoć su me zaustavili na motoru...oko 23:40...300-400 metara od kuće...tek sam krenuo...da sam u naselju vozio 75 ( -10 = 65 ) km/h
kazna 500 + 110 ( sudski troškovi ) + 1 bod...
ZLOOOOO!!! :evil:

nisam vidio ovog što snima brzinu pa sam stao...mislio sam da će me sam tražit da pušem...
da sam vidio ovog za kamerom...brijem da bi proletio sa nekih 170 pokraj njih pa nek gledaju šta piše na tablici :twisted:

enivej...ne želim to platit...treba neš napisat...prigovor or something...

ev ja iam jedan ovakav :

Ime i prezime
Ulica i kućni broj
Mjesto



Policijska uprava
Policijska postaja




PREDMET: Prigovor na prekršajni nalog broj ? od datum,
Dostavlja se,-



Dana ? oko ? sati u mjestu ? sam upravljao svojim osobnim vozilom marke ? reg. Oznaka ? krećući se iz smjera ? prema ?.

U mjestu ? ulica ? , zaustavljen sam od ophodnje PP ? koji su mi priopčili da sam se sa vozilom kretao nedozvoljenom brzinom od ?, a što je umanjeno za 10 km/h iznosi ?, čime sam počinio prekršaj, a za isti je propisana kazna od ? + 110 Kn sudskih troškova, za čega sam dobio uplatnice.

Sukladno gore opisanom događaju za koji se smatram krivim, a prekršaje do sada nisam činio niti ću ubuduće činiti te zbog teške materijalne situacije molim Vas da ako ste u mogućnosti za navedeni prekršaj izrečete OPOMENU ILI UPOZORENJE ili da mi Prekršajni sud odredi RAD ZA OPĆE DOBRO.

U nadi povoljnog rješenja ovog mog predmeta unaprijed se zahvaljujem.



S štovanjem!




Prigovor podnio:

Ime i prezime


uglavnom...ak nekom tereba... :wink:


eh sad...
jel ima tko kakav bolji...
ili da pišem ovaj...
ili da pišem onaj od gixera... :|
neam pojma...
uglavnom...brijem da bi bilo jaaako lijepo kad bi netko od iskusnijih u takvim manevrima ( čitaj corky :eek:) napisao neki efikasan prijedlog...

puuuuuno fala...

p.s.
uplatnice i ostale papiriće sam dobio na licu mjesta...potpisao jesam...
već iam jedan bod od prošle godine...ista stvar mi se desila...samo što sam onda u aftu bio...tak da ono...ovaj put bih napravio gotovo sve sam da ne platim... :mrgreen:
 
dajte mi recite dal se smije tablica prikeljiti na rep motora, ak ne kolke su kazne za to???


hvala :roll:
 
zakon kaže da tablica mora biti na dobro vidljivom mjestu(dakle onako nakeljena ispod repa bez rasvjete-a i sa rasvjetom- nije prikladno pričvršćena
 
Kazna ti je ako je ispod repa ista kao da nemaš tablicu što bi značilo 300KN.
 
evo i mene, jucer sam bio sfrustriran jednim kretenom kaj se naganjao po cijeloj bolonji i ja idiot nasjeo na naganjanje (od 80 km/h) po bolonji i oprao sam ga a mene gospon policajac...
kaj da radim?
 
yamadado said:
evo i mene, jucer sam bio sfrustriran jednim kretenom kaj se naganjao po cijeloj bolonji i ja idiot nasjeo na naganjanje (od 80 km/h) po bolonji i oprao sam ga a mene gospon policajac...
kaj da radim?

Da je nepismen vidi svatko, ali jesam li ja jedini koji u oba navodjenja vidi km/s umjesto km/h?!
 
Ma ima ih nepismenih hvala bogu.
Mene štopalo na skuteru Peugeot SF2 a oni u zapisnik napisali osobni automobil Peugeot :LOL:
Baš jučer bia na sudu pa izgleda da če me to izvući :LOL:
 
ja cu napisati onu da mi daju opomenu ili dobrotvorni rad :)
kaj mislite?
 
dobrotvorni rad, jer on u hr ne postoji tak da budes se izvuko sam tak!!!!
moj frend je tak napravil i proslo je oko 5 godina i nist ga ne zovu nit nis.... :cool: