Šta je to zakon?? - PODRŠKA

GIXER

Active member
Evo, možda i ovo nekom pomogne !!!

Ime I pprezime           MINISTARSTVO UNUTARNJIH POSLOVA
Ulica i broj           POLICIJSKA UPRAVA xxxxxxxxxxxxxxxxxx
Grad           PP xxxxxxx
JMBG:          

         


Predmet: Prigovor okrivljenika protiv prekršajnog naloga, broj:
xxx-xx-xx-xx-xxxx/xx od 07. studenog 2004. godine



Protiv prekršajnog naloga Policijske uprave xxxxxxxxxxxxx, Ministarstva unutarnjih poslova RH broj: xxx-xx-xx-xx-xxxx/xx  od 07. studenog 2004. godine, okrivljenik xxxxxxxx xxxxxxxxxx, podnosi prigovor u smislu odredaba čl. 53,stavaka 1 te izrečenoj kazni na osnovu  stavka x istog članka, Zakona o sigurnosti prometa na cestama, pobijajući nalog u cijelosti, kako u pogledu osnova, tako i u pogledu izrečene kazne.
Pobijanim nalogom okrivljeni je oglašen krivim što je dana 07. studenog 2004. godine. godine u 20:00 sati upravljao osobnim automobilom xxxxxxxx , na xxxxxxx cesti, kbr. 2 u smjeru xxxxxx, u naselju kretao brzinom od 77 km/h gdje je ograničenje 50 km/h, što nakon umanjenja brzine za 10 km/h iznosi 17 km/h brže od dozvoljenog. Time je postupio suprotno odredbi čl. 53. st. 1. Zakona o sigurnosti prometa na cestama kažnjivog po st. 6. citiranog članka, novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kn i 1 kazneni bod.
Činjenična i pravna utvrđenja pobijanog naloga nisu pravilna i zakonita, a posljedice su i bitne povrede odredaba postupka.
Iz obrazloženja pobijanog naloga proizlazi da je iz izvješća službene osobe utvrđeno da je okrivljenik počinio prekršaj koji mu se stavlja na teret. Okrivljeniku nije jasno temeljem kakvih je kriterija službena osoba utvrdila njegovu krivnju pošto se okrivljenik izlazeći iz ulice xxxxxxxxxxxxxxx ( u kojoj je stalno nastanjen ) nastavio kretati dopuštenom brzinom a nakon izlaska na xxxxxxxxx ulicu, propustio nekoliko vozila koja su se kretala većom brzinom od njegove te se vozilo neposredno ispred također udaljavalo većom brzinom od one kojom se kretao sam okrivljenik.

Iz navedenog, mišljenje je žalitelja da se radi o grešci pri utvrđivanju činjeničnog stanja. Stoga je sigurno da je službena osoba pogrešno identificirala počinitelja prekršaja.
Radi svega navedenog, mišljenje je okrivljenog da bi u cilju donošenja praviŹlnog i zakonitog rješenja trebalo usvojiti prigovor okrivljenika i obustaviti prekršajni postupak protiv okrivljenika.

                                      Žalitelj:
xxxxxxx,17.studenog 2004.     xxxxxxxxx


__________________
 
Molim da se držite zadane teme. I bez suvišnih komentara. :evil:

2 Sledgehammer: mogao bi ti dat neki primjer dobre žalbe...jbg ti bi trebao znti najbolje...pisati žalbe, ne prigovarati :mrgreen:
 
niksa said:
PRIGOVOR


protiv rješenja o prekršaju,
broj: XXXXXXXXXXXXXX


Protiv uvodno citiranog rješenja o prekršaju od XXXXXXXX. godine, podnosim prigovor , radi pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja.

ako igras na zastaru ovo gore ti je dovoljno, ne moras ti objasnjavati u prigovoru sta si radio i gdje si bio, pozvat ce te oni da im to objasnis (ako uspiju doci do te faze) a time dobivas na vremenu.
 
Sledgehammer said:
Tu si u pravu!

Ja imam nekih obrazaca za prigovore i žalbe, ali ako su Tvoje toliko uspješne da spašavaju toliku lovu, onda ih preko PP ponudi Banditu... mada ne vjerujem da njemu trebaju.

Ma samo nek stavi te primjere...meni ne trebaju...hmm. Nedugo sam htio pisat žalbu, ali sam je platio i napisao prigovor na postupanje policajca. Mada sumnjam da itko čita mailove u MUP-u :mrgreen:
 
Dodicuss said:
frulex said:
kad smo kod zalbi ima neka za pojas? :mrgreen:

bio bi jako zahvalan :piva:


jesi potpisao?

ma jesam :bonk:
u pol jedan u noci mi se nije dalo natezat s njim vise. odma mi je urucio cestitku na kojoj pise 500 kunica. i usput mi je dao savjet da se zalim da mi je zasteko pojas :?: . kaze covjek desava se.

da pokusam probat s tom zalbom il da ipak platim tih 500 kn jer mi ovo s pojasom koji zasteka nekak nije uvjerljivo.
sve ideje su dobrodosle!!
 
ma ajde nebi jos pisao ni zalbe da rade svoj posao kak spada a ne da mi ti panduri sto me zaustave izmisljaju tocke zakona i jos dodaju pokoju krivicu, ovak nece dobit kune od mene jos neko vrijeme, nek idu u predrodno mjesto! (svaka cast onima normalnima, ali zbog ostatka ni za njihove kazne nema para..)
 
niksa said:
PRIGOVOR


protiv rješenja o prekršaju,
broj: XXXXXXXXXXXXXX

Protiv označenog rješenja blagovremeno ulažem prigovor iz svih zakonom dozvoljenih razloga. Prije svega je za istaknuti da je napadano rješenje donilo tijelo koje uopće nije nadležno za donošenje odluka o krivnji počinitelja prometnih prekršaja i kažnjavanju istih. Takvu odluku može donositi samo sud nakon zakonito provedenog postupka.

Protiv uvodno citiranog rješenja o prekršaju od XXXXXXXX. godine,kao što sam i napomenuo na samom početku, podnosim prigovor pobijajući ga u cjelosti, radi pogrešno i nepotpuno utvrđenog činjeničnog stanja, pa shodno tome i pogrešne primjene materijalog prava.

Pobijanim rješenjem određena mi je novčana naknada-kazna uz obrazloženje da sam dana XXXXX. godine u 18 sati upravljao motociklom registarske oznake i broja XXXXX krećući se ulicom XXXXX te sam skrenuo uljevo u ulicu XXXX prije nego sam propustio vozila s prednošću prolaza iz suprotnog smjera, što ne odgovara istini te znači da se ne radi o prekršaju jer se u dijelu nisu stekla obilježja istoga.

Jasno je, da bi se upravljalo, odnosno prometovalo vozilom isto mora biti u pogonu, a vozač na njemu, te se tako kretati. Ja odgovorno tvrdim da u vremenu koje je navedeno u rješenju o prekršaju br XXXXX nisam bio u prometu, nego kod kuće a za to imam I svjedoke koje cu pozvati ako to bude potrebno.

Smatram da je iz sveg gore navedenog jasno kako označeno rješenje nema uporišta u zakonu, pa predlažem njegovo ukidanje, tj preinačenje uz odluku suda da nisam kriv koje mi se stavlja na teret. Međutim ukoliko sud zauzme drukčiji stav predlažem da se pobijana odluka ukine, provede potpuni prekršajni postupak, u kojem da me Sud sasluša, a na čemu posebno inzistiram, a sve u cilju točno i potpuno utvrđenog činjeničnog stanja.


S štovanjem



eto: pa sad ko voli nek izvoli. ovdje je zalba. prepisi je i posalji. to ti je moj savjet.

Nikša stvarno ti puno hvala! Legenda si! :cool: :cool:

Kod mene je možda malo drugačija situacija jer je sam mu ja dao svoje podatke i ime oca. Istina da on može ime oca provjeriti ak želi i da ja nisam ništa potpisao, ali...

Šta je bilo s tom tvojom žalbom? Uvažena, zastara...?
 
PRIGOVOR NA RJEŠENJE O PREKRŠAJU

Prigovaram na rješenje br. xxx-xx-xx-xx-xx-xxxx/xxx.



Ja niže potpisani tvrdim da nisam parkirao na to mjesto u to vrijeme jer sam tog dana bio u Rijeci na poslovnom sastanku s gospodom iz Rijeke. U prilogu Vam šaljem fotokopije s cestarinama izvađenih iz putnog naloga. Iz njih je vidljivo da sam dana xx.07.200x. u xx:xx, bio na naplatnim kućicama u OKUČANIMA pa nije moguće da sam za cca pola sata počinio prekršaj prema Vašem rješenju.

Hvala!
 
niksa said:
Julius said:
Ne znam dal mi se to samo čini, ali kao da su meni drapnuli najveću kaznu za koju sam čuo da je netko imao! 2000kn! Čovječe....

Kolko su se kretale vaše kazne??

po novom zakonu, imao sam samo jednu za prekoracenje brzine van naseljenog mjesta dozvoljeno 70 a ja prosa 124km/h. - 500kn

meni za istu stvar 610kn, odnosno isao sam 76kmh a dozvoljeno je 50kmh!!?? ne zelim bit prost al mayke im y....!
ulozio sam zalbu i rekla mi zena u policiji "zvat cemo vas na sud za jedno par mjeseci" a to bi znacilo vjerovatno nikad...
 
Sledgehammer said:
Pitajte Ćiru... frajer je za isti taj prekršaj "prekoračenje dozvoljene brzine za više od 50 km/h izvan naselja" platio 300 kuna, bez obzira što je zapriječena kazna minimalac 2.000 kuna, 3 mjeseca bez šare i 3 boda...

Ćiro zna, sine...

Nije više od 50 km/h, po jutarnjem listu je išao 178 km/h. Kad oduzmemo 10%, to je 160,2 km/h, znači trebao je platiti 500 kunića. Očito su mu zaokružili na 160, pa su uzeli donju kategoriju prekoračenja od 10-30 km/h i to je tih 300 kn.
 
Sledgehammer said:
Po Jutarnjem... svaki od tih naših žutih dnevnih listova - Večernji, 24 sata, Jutarnji... - je imao "svoju" cifru koliko je Ćiro išao... a što ako je na toj cifri već oduzeto tih 10% tolerancije lasera?

Iskreno, nije uopće bitno koliko je dao. Po meni je totalna idiotarija naplaćivati kaznu za prebrzu vožnju na autoputu. Ajde, za 250 km/h i više, ali za 170, 180, 190.... Za 2 mil kuna su mogli kupiti nekoliko novih golfova i zaposliti nove policajce da stoje 24 sata/dan na "crnim točkama" gdje stvarno ginu ljudi. I to ne da se skrivaju u grmlju, nego nek se stanu da ih se vidi sa kilometra. Naplatiti će 5 kazni na dan, ali bogme će se i nesreće smanjiti.
 
markop said:
Sledgehammer said:
Po Jutarnjem... svaki od tih naših žutih dnevnih listova - Večernji, 24 sata, Jutarnji... - je imao "svoju" cifru koliko je Ćiro išao... a što ako je na toj cifri već oduzeto tih 10% tolerancije lasera?

Iskreno, nije uopće bitno koliko je dao. Po meni je totalna idiotarija naplaćivati kaznu za prebrzu vožnju na autoputu. Ajde, za 250 km/h i više, ali za 170, 180, 190.... Za 2 mil kuna su mogli kupiti nekoliko novih golfova i zaposliti nove policajce da stoje 24 sata/dan na "crnim točkama" gdje stvarno ginu ljudi. I to ne da se skrivaju u grmlju, nego nek se stanu da ih se vidi sa kilometra. Naplatiti će 5 kazni na dan, ali bogme će se i nesreće smanjiti.

Spomenuo sam koliko je dao zato da se vidi kako nije kažnjen po zakonu i po pripadajućem članku, već je kažnjen sa najmanjom kaznom koja je propisana za neke druge prekršaje.

A glede svega ostaloga što si rekao, slažem se. Pod uvjetom da zaposle policajce, a ne nekakve sisačice milokliza načelnika... jer takvih u MUP-u, i to doslovno, ima više nego policajaca.
 
Imate kakvu zalba kad vas kamera snimi.
Snimljen sam u sluzbenom autu , a papci sa posla su napisali da sam ja vozio.(mislim jesam ali kaj sad , nitko nije savrsen) :evil:
 
king said:
Imate kakvu zalba kad vas kamera snimi.
Snimljen sam u sluzbenom autu , a papci sa posla su napisali da sam ja vozio.(mislim jesam ali kaj sad , nitko nije savrsen) :evil:

Ne znam kak ćeš sad kad su već odgovorili da si ti vozio. Kad to napraviš u svom autu, pa ti stigne poštom da platiš ili im kažeš tko je vozio, onda odgovoriš da auto voziš ti, mama, tata, sestra, brat, baka, tetka, itd... i da u točno to vrijeme kada si snimljen ne znaš tko je vozio. Na takav odgovor policija odustaje jer ne mogu (ili im je prekomplicirano) ispitati svaku tu pojedinačnu osobu.
Ne znam da li to radi u praksi, ali takvu uputu je dobio frend od sutkinje na prekršajnom sudu kada je pisao žalbu jer ga je snimila kamera.

Sretno!
 
A šta volim ovu temu .......
Nemam kod sebe moje žalbe , ali sutra ću iz kuće poslati Vam koju da se smijete sve su pozitivno riješene :D :D i obično su veličine dva do tri lista printana (rekord osam listova ) ,među ostalim je jako bitno spomenuti da "nikad nisi kažnjavan", da si oženjen otac djece u koju školu idu itd. da imaš suprugu koja radi itd..., da Naša Policija ima u prvom redu zadatak preventive ,a ne kažnjavanja i da je na tebe to tako djelovalo da ti ne pada na pamet to više nikad poniviti :cry: :cry: . Ljudi moji 15 godin asam radio kao šef transporta i napisao tako bizarne žalbe da su se svi pravnici smijali ali rezultat ne bira sredstvo. Niti jedna kazna nije plačena ....... :peace: :naklon:
Sledgehammer mora štititi svoje jer za plaću moraju zaraditi :mrgreen: :evil: ŽIVJELO HRVATSKO SUDSTVO
 
Ma to je tako lako . Mogu da se pohvalim da nije nikakvi problem kad Vas snime a ne zaustave. isto tako ne potpisujte prijavu od policije jer tako smanjujete manevar žalbe.

A šta smo pametni šifra niti jedan kazneni bod niti jedna plačena kazna .

Moram da ispričam jednu od bizarnijih žalba u najkračim crtama.
Vozim is Splita put Solina Dom.rata dozvoljena brzina 70-80 moja brzina 140 sa fiat croma 2,5 td . zaustavljaju me ja priznajem sve ali molim gospodu da me puste ili idem iza grma jer me mući proljev . ja skakućem službena osoba piše zapisnik neće da stavi u zapisnik da mi se ka.. ,ja neću da potpišem zapisnik i odlazim . Dolazi prijava ja napisao da sam imao problema sa stolicom i sve u tanane objasnio šta sam marendo spomenija snitarce itd itd i da se žalim jer je bilo ugrožen moj ego i da sm se tako jadno osječao ...........................
i nikad niš... niko tu moju žalbu nije pročitao jer da je ja bi sada bio u ludnici.......
žalosno ,jadno , ali istinito jebeš državu gdje ovakve žalbe prolaze
 
Van Hrvatske !

Ako se kojim slučajem nađete van granica HR i počinite bilo kakav prekršaj u prometu, nemojte računati na ikakve žalbe, odgode plačanja, izvlačenja i sl....

U srijedu 19.07.2005. oko 17:10 ulazima s motorom u Trst, vozeći po duploj traci, te me zaustavlja jedan od rodova talijanske policije. Nije mi bilo do bježanja jer u trstu svako raskrižje ima svoju patrolu i nisam htio u zatvoru završiti.

Stanem Ja i policajac kaže "...vozili ste 90 na djelu ceste gdje je dozvoljeno 50, kazna 150 Eura". Ja šutim, vadim 50 eura i dam mu ih u ruke i čekam, čekam Ja čeka on, kaže "...još 100 Eura". Odgovorih "nemam". Kaže "...žao mi je ali moramo zaplijeniti motor i vodimo ga u stanicu dok ne podmirite novčanu kaznu, ali imate ovdje malo niže bankomat gdje možete podignuti pare".

Ja mu kažem da imam samo Hrvatske kartice, a on će "...pa imate maestro znak na njima a to podržavaju i naši bankomati"

Nije bilo druge nego pješke bez motora otići do bankomata, dignuti ostatak i podmiriti novčanu kaznu.

Na računu -150 Euro

...ali zato u povratku prema Puli po Istarskom Y "same gas" 220 - 240 km/h bez ikakvih kazni, patrola, presretača,...
 
jel ima tko nekakvu žalbu ako zaustave vozilo koje nije registrirano a ide na tehnički pregled? koliko ja znam neregistrirano vozilo se može voziti do prvog ugibališta ili do prve stanice za tehnički pregled..
prekršeni su članci 241 st.9 i 250 st 8.
 
Ima ko kakav prigovor ako
ti retardo u plavom stisne kaznu za parking?

Pazi izlazim iz auta (kojeg sam sparkirao na rizol)
Pored auta murijak, i frajer me pogleda i orene glavu, ja odem,
nakon 15min se vracam - kazna na staklu.
U kojoj jos lijepo pise da nisam bio prisutan za vrijeme prekrsaja
i pisanja kazne (?)
A izmedu ostalog, bio sam parkiran medu jos 10 auta na
tom rizolu, i niti jedan od njih nije dobio kaznu. znam jer sam pitao
vlasnike koji zalaze u isti birc kao i ja.

Mozda je njega zasmetalo sto ja vozim sexy auto, i jer sam tako lep :mrgreen:
Ili ga je tata dirao kad je bio mali, ali murijak definitivno ima problem
u glavi. :twisted: