Šta je to zakon?? - PODRŠKA

da ste imalo pametni ovo nebiste pokazivali na forumu a ja malo pratim i vidim da su iste face na njemu to znači namještaljka uzmi pare i bježi
 
zrina said:
da ste imalo pametni ovo nebiste pokazivali na forumu a ja malo pratim i vidim da su iste face na njemu to znači namještaljka uzmi pare i bježi
:shock:
Daj, molim te, ubaci koji zarez ili točku da bi ljudima bilo lakše pročitat i shvatit što si mislio reć. :twisted:
 
po zakonu svaka osoba ima pravo zatraziti pismenu opomenu jednom godisnje za pocinjeni prekrsaj...

tako da prvo trazite pismenu opomenu. policajac vam je MORA dati umjesto kazne.

no u cemu je dodatna caka? vecini policajaca se ne da pisati opomena, tako da cete proci s usmenom opomenom koja se ne biljezi nigdje.. tako da imate fore jos koji puta :)
 
:misli:

a nekidan gledao na tv u onoj emisiji pod pokroviteljstvom mupa da jednom godisnje smijes traziti opomenu...
nisu nis spominjali o kaznjavanju

hm... hebo tv!
 
ev moja žalba je prošla...
nikakvi bodovi...nikakvih 500 kn...samo moram platit 110 kn sudske troškove...

život i nije tako loš 8)
 
Pa logično mi je da ti je došlo za 2004.g. jer 2005 još nije gotova i oni ne znaju da li će motor ostati registriran i na tvoje ime cijele godine. Porez za ovu godinu ćeš platiti nagodinu.
 
postoji jedna jaaako dobra caka (NE CAJKA) za žalbu i nakon toga samo nesmiješ primit sudski poziv i dođe zastara i to je to

caku (NE CAJKU) šaljem na pp
 
Ja sam neki dan dobil poziv da se javim na sud 10.01. radi izvrsenja zatvorske kazne u trajanju od 3 dana ili 10 dana dobrovoljnog rada, radi neplacene kazne u iznosu od 500 kn( ja ni neznam o kojoj se to kazni radi :misli: )
 
Kaj i Tebe...? I meni su poslali neki dan (poštar me rano probudio...) da sam zbog krivog parkiranja dužan odmah suknuti 100 hrvatskih novaca ili 3 dana "rada za opće dobro" (fck, kaj to je??)...

Rad? Rad! Ne, ne, rađe 100 ćuna...
 
Sledgehammer said:
Kaj i Tebe...? I meni su poslali neki dan (poštar me rano probudio...) da sam zbog krivog parkiranja dužan odmah suknuti 100 hrvatskih novaca ili 3 dana "rada za opće dobro" (fck, kaj to je??)...

Rad? Rad! Ne, ne, rađe 100 ćuna...

To ti je super....zove te na sud da potpišeš dali pristaješ na rad za opće dobro umjesto novčane ili kazne zatvora. Nemaš šta razmišljat...potpiši.....(ja jesam).
Jer po zakonu rada za opće dobro nema.
 
phay said:
To ti je super....zove te na sud da potpišeš dali pristaješ na rad za opće dobro umjesto novčane ili kazne zatvora. Nemaš šta razmišljat...potpiši.....(ja jesam).
Jer po zakonu rada za opće dobro nema.
kak nema?frend dijelio hranu u tj.radio u "crvenom križu".nije imo para za brdo kazni iz jedne saobraćajke i sutkinja mu dodijelila  1. NAGRADU - RAD ZA OPĆE DOBRO
 
Ja sam potpisal več 2 puta za radove pa ništa i to jer mi je frend murjak rekao da radovi ne postoje.

E, sad više ni ja neznam....
 
Imam B kategoriju vise od 10 god.Imam 29 godina.
A i A1 tek 10 mjeseci.
Danas mi je Policajac htjeo naplatiti kaznu od 500 kn + sudski troskovi,jer mi je nova  Vozacka dozvola izdana 2005.Sto je manje od 2 godine
:misli:

http://www.mup.hr/zakoni/z105-04.html
Članak 221.

(1) Osoba koja je položila vozački ispit i dobila vozačku dozvolu za M, A1, A, B, ili C1 kategoriju vozila ne smije dvije godine od dana izdavanja vozačke dozvole upravljati vozilom na cesti brzinom većom od 80 km na sat, na cesti namijenjenoj isključivo za promet motornih vozila brzinom većom od 100 km na sat, odnosno 120 km na sat na autocesti, a mopedom 40 km na sat, niti tim vozilom smije vući priključno vozilo, a niti organizirano prevoziti djecu.


(3) Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za B kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 75 kW. Osoba iz stavka 1. ovoga članka koja je položila ispit za A kategoriju vozila ne smije upravljati vozilom čija snaga motora prelazi 25 kW.
(4) Osoba iz stavka 1. ovoga članka ne smije upravljati vozilom u prometu na cesti u vremenu od 23.00 sati do 5.00 sati osim ako je s njim u vozilu osoba starija od 25 godina kojoj nije izricana zaštitna mjera ili mjera sigurnosti zabrane upravljanja motornim vozilom.


(9) Novčanom kaznom u iznosu od 500,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač koji prekorači brzinu iz stavka 1. ovoga članka bez obzira na dopuštenu ili prometnim znakom ograničenu brzinu, vozač koji vozilom vuče priključno vozilo, koji organizirano prevozi djecu te vozač koji upravlja vozilom čija snaga motora prelazi limite iz stavka 3. ovoga članka ili upravlja vozilom suprotno odredbi stavka 4. ovoga članka i izreći će mu se jedan negativan bod.

 
:misli: ja sam jučer baš dobio A1 i A! glupost! no ok.....imam B kategoriju 3 godine..i pitao sam u mupu u Dubrovniku jer imam kakva orničenja..kaže ona meni  da nemam da nemam ispod 18 godina ..kao nisam nov vozač....
pa meni se čini da ni oni sami ne znaju zakon onda! :palacdolje: :(
 
u vozačkama inače imate ono neš što se zove datum polaganja...
pa ne mog vjerovat da takve gluposti pišete e...
 
darQ said:
u vozačkama inače imate ono neš što se zove datum polaganja...
pa ne mog vjerovat da takve gluposti pišete e...
Šta kopaš ti lega???
za koju kitu imam A1 i A kategoriju! i ako sam nov vozač na A kategoriji...onda pitam jel imam kakva fokkin ograničenja za motore..što se tiče konjaže itd...
malo bolje pročitaj i pitaj ako ti nije jasno što sam htjeo reć i pitat


bokte e :palacdolje: