Stacionarne kamere i forenzika

MUP zapošljava 550 policajaca i policajki, evo koji su uvjeti - Index.hr
1616010870700.png

Frend se prije par god. zaposlio, radi na granici, steta jer sam prestar da se prijavim..
 
Last edited:
Bila to sajla ili mina, mislim da je zakon ne stiti zemljoposjednika ukoliko isti nekoga ozljedi... Nismo u americi, a sad prelazak preko necije zemlje i ometanje posjeda je drugi par rukava. I tu jedino policija smije napraviti reda...
 
Village, kad ponestane argumenata onda krene etiketiranje. Neću spuštati svoju raspravu na osobnu razinu.

Svima koji misle da prevencija nije posao policije i da to ne rade:


Da bi govorili o prevenciji, koja je posao policije (ali i građana ravnopravno - nekada se to zvalo "društvena samozaštita", sada ne znam kako se zove, ali se temeljno nije ništa promijenilo...), treba znati da sama prevencija ne može biti bez poštovanja cijelog niza ostalih zakona i odredbi koje se moraju poštovati, a koje ti nekako niti poznaš, niti misliš da su bitne, a u biti su najvažnije jer zadiru u ustavna i sva druga ljudska prava.

Tako da ne možeš samo laprdati o prevenciji jer si ti čuo da je to posao policije, uostalom i drugi su ti rekli da treba zadovoljiti i masu drugih stvari da bi policija odradila posao u skladu sa zakonom. Kao što sada skačeš da mi pokažeš zakon koji je meni poznat, tako skači i kada konkretno postupanje ulazi u sfere kršenja ustavnih, zakonskih i ljudskih prava. Jer očito shvaćaš samo onaj dio priče koji tebi paše, a ostalo te se ne tiče, dapače taj dio ni ne poznaš... a između kršenja zakonskih i inih prava i prevencije, ono prvo je daleko važnije. Inače se zove fašizam.