Stacionarne kamere i forenzika

Da ti odgovorim na tvoje pitanje, da imam šumu dao bi rado policiji da uhvati lika koji postavlja žice i pomogao bi im postavit sve što treba.

Tako je! :mrgreen: Ja bi ih još zamolio, kad su već tu i imaju kamere, da provuku još koji km kablova za struju i optiku da mogu stabilnom vezom pratiti iz udobnih fotelja, a kad je ve iskopana rupa ni voda ne bi bila na odmet. Onda još malo asfaltiraju da im bude lakše obilaziti a ja napravim malu drvenu kući od 1000m2 da se imaju gdje ugrijati u opasnoj i hladnoj šumi punoj zlikovaca sa žicom u džepu. :p
 
  • Like
Reactions: Nino777
Tako je! :mrgreen: Ja bi ih još zamolio, kad su već tu i imaju kamere, da provuku još koji km kablova za struju i optiku da mogu stabilnom vezom pratiti iz udobnih fotelja, a kad je ve iskopana rupa ni voda ne bi bila na odmet. Onda još malo asfaltiraju da im bude lakše obilaziti a ja napravim malu drvenu kući od 1000m2 da se imaju gdje ugrijati u opasnoj i hladnoj šumi punoj zlikovaca sa žicom u džepu. :p
..... i jos da u ekipi bude mlada zgodna pandurka,da s vremena na vrijeme zaigrate covjece ne ljuti se.
Da da, uopce nemas lose ideje. 😁
 
Sorry, jednostavno si nedosljedan. Ne čitaš uopće što pišem, već si sam tumačiš neke odgovore kojih čak i u vlastitim citatima nemaš. Stalno spominješ logičnost, a sam si si proturiječan skoro u svakom navodu. Nema mi ovo smisla i ne fasciniraju me latinski citati iz Modre laste, a onda još manje jalova rasprava s tobom u ovom threadu.
Ljudi su u životnoj opasnosti i po meni je to neprihvatljivo ponašanje i već samim činom postavljanja zamke kriminalno djelo, potpuno je svejedno je li u pitanju postavljanje minskog polja ili žičane zamke, a ti možeš i dalje okretati glavu na drugu stranu.
 
  • Like
Reactions: enduro and amante
Pa, je li ti lijepo odgovorio da je policija odradila svoj posao? Našli su sociopata koji je razapeo žicu.

U sasvim nepovezanim vijestima, Ivan Obad je živa izgorila u vozilu Automobilističkog Asa prije 11g, presude još nema, a serijski usmrtivač u prometu, pravomoćno osuđeni Horvatincic, umire već godinama od raznih bolesti i pije kavu na cvijetnom, a da zatvora nije vidio.
 
  • Like
Reactions: Village
Pa, je li ti lijepo odgovorio da je policija odradila svoj posao? Našli su sociopata koji je razapeo žicu.
A i ti ne čitaš. Preventiva, a ne post mortem. Nisam spominjao riječkog manijaka i super je da su ga našli, ali to je sad svima kasno. Posao policije je između ostalog i preventiva kaznenih i prekršajnih djela.
 
A i ti ne čitaš. Preventiva, a ne post mortem. Nisam spominjao riječkog manijaka i super je da su ga našli, ali to je sad svima kasno. Posao policije je između ostalog i preventiva kaznenih i prekršajnih djela.

Ni slucajno ne branim rh policiju, ali ne gledas ispravno na materiju.
Preventiva kakvu ovdje spominjes se moze ostvariti samo teskim krsenjem tvojih, danas uobicajenih, prava. Ne ulazi policija ni tebi u kucu cisto da provjere tuces li zenu i djecu.
Opca prevencija se postize brzim i adekvatnim kaznjavnjem pocinitelja koje posljedicno uzrokuje svijest kod svih nas da je solidna sansa da najebemo kad se bavimo pizdarijama. U lijepoj nasoj to jos ni blizu nije tako.
Da rezimiram; policija nikakva, sudstvo nikakvo, drzava....
 
Ti si prvo napisao da to nije posao policije, onda pises da ipak je posao policije. Zasto?

Mogu odgovarati za svoje riječi, ali ne i za tvoje neinteligentno neshvaćanje napisanog.

Ni slucajno ne branim rh policiju, ali ne gledas ispravno na materiju.
Preventiva kakvu ovdje spominjes se moze ostvariti samo teskim krsenjem tvojih, danas uobicajenih, prava. Ne ulazi policija ni tebi u kucu cisto da provjere tuces li zenu i djecu.
Opca prevencija se postize brzim i adekvatnim kaznjavnjem pocinitelja koje posljedicno uzrokuje svijest kod svih nas da je solidna sansa da najebemo kad se bavimo pizdarijama.

Tako je, no šteta što tako jednostavna stvar mnogima mentalno nije dostupna kao shvaćanje...
 
Svima koji misle da prevencija nije posao policije i da to ne rade:

ali treba bit i malo realan, pa koliko bi ljudi i sredstava policija trebala imat da se šeće po milionima hektara šume i traži sajle, pronalazi ih i onda krene istraživat tko je ogradio pravilno, a tko ne svoju parcelu.
 
  • Like
Reactions: Village and Dene
Nisam cajo, niti mi je itko u obitelji, niti poznam osobno ijednog, ali mislim da ih ljudi generalno hejtaju preko svake mjere. Koliko su plaćeni, u kakvim uvjetima rade, te kakav odnos trpe od generalne populacije, dobro da išta i rade.
 
Nije baš da ih poznaš al znaš puno o njihovom poslu..?
Mislim da su oni to osjetili kao svoj poziv, a plaću su znali kakva je..