stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,117 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,355
I ponesi nešto za nazdraviti...


Gesendet von iPhone mit Tapatalk Pro
 
Dean164 said:
Nije tajna,  '92 je uvežen iz Njemačke, a kupio sam ga ovdje u okolici Siska...zadnjih 10 godina je bio odjavljen i samo povremeno vožen i paljen... na njuškalu sam ga spazio, 2500€ plus sve ostalo evo već tri se nakupilo :mrgreen:

Nije pretjerana cijena obzirom na sve navedeno (y), a što se tiče toga "ostalog... to svi plaćamo ako se mislimo uredno voziti :mrgreen:.

Uživaj! (y)
 
Evo ga nova starudija u garaži...



Plan je:
- očistit rezervar od hrđe i zaštititi ga iznutra
- očistiti sve kočnice, zamijeniti kočionu
- promjeniti ulje u mašini, očistiti karburator, stavit novu svječicu i filter zraka
- promjenit gumene ručke i nogare
- ipak ga ofarbati svog jer ima par točkica tu i tamo i staviti nove naljepnice (na rezervar i bočno)
- stavit novu prednju gumu jer je još original gore
- malo ispolirati krom i registracija i tu i tamo đir.

Pitanje za znance..meni je prenji blatobran sivi (tako ih ima i u originalu isto) ali ima ih i s crnim prednjim blatobranom (po slikama s neta)...e sad dali su obje varijante originalne ili ne?
Meni ima nekako više smisla da su oba blatobrana iste boje pa bi možda išao da stavim i prednji u crno.

(y)
 
Prstorezaču ne dela ti link.
 
exile said:
Prstorezaču ne dela ti link.

Je ...nešto mi šteka Photobucket, neznam zašto.
Uploadam slike i vidi se na početku i onda nestane..
 
Dobio pony  express, puchov motorčić s pedalama, trebam ga cijelog obnovit, ako znate korisne linkove, molim ostavite ?!
 
Btw, nisam ga stigao upaliti, bivši vlasnik kaže da ga je ostavio u voznom stanju, znači biciklo je samo zanemareno, savjet neki za probno paljenje da vidim da li je mašina ok ?
 
Ej ekipa,jel zna tko kaj o ovom motoru?Jel to pravi oldtimer ili moderna replika?
26910098_1617500634996901_3246515700509940940_o.jpg
 
hondimir said:
Btw, nisam ga stigao upaliti, bivši vlasnik kaže da ga je ostavio u voznom stanju, znači biciklo je samo zanemareno, savjet neki za probno paljenje da vidim da li je mašina ok ?

Pazi da od stajanja nije zapekao klip u cilindru, nemoj siliti ako ne ide. Cilindar je nikasiliran i ako ga oštetiš možeš ga baciti. Po potrebi našpricaj dobro WD unutra i ostavi dok se ne pokrene, zatim neko kvalitetno ulje za dvotaktaše. (y) Naravno, prije svega očistiti karburator i po potrebi rezervar i novo gorivo unutra. (y)
 
hondimir said:
Dobio pony  express, puchov motorčić s pedalama, trebam ga cijelog obnovit, ako znate korisne linkove, molim ostavite ?!

Ako budes trebal bilokakve dijelove ima na ebayu i aliexpresu kolko oces i jeftino, naravno kvaliteta upitna  :D
Ja sam trebal za Tomosa nekog paljenje i kupil za taj Puch e50, jer i njega imam doma pa znam da pase samo treba polove magneta presarafit, full jeftino, pa sam videl da ima svega. Zasad radi 4 godine...
 
---fere--- said:
Ako budes trebal bilokakve dijelove ima na ebayu i aliexpresu kolko oces i jeftino, naravno kvaliteta upitna  :D
Ja sam trebal za Tomosa nekog paljenje i kupil za taj Puch e50, jer i njega imam doma pa znam da pase samo treba polove magneta presarafit, full jeftino, pa sam videl da ima svega. Zasad radi 4 godine...
Super, hvala ! (y)

Gato said:
Pazi da od stajanja nije zapekao klip u cilindru, nemoj siliti ako ne ide. Cilindar je nikasiliran i ako ga oštetiš možeš ga baciti. Po potrebi našpricaj dobro WD unutra i ostavi dok se ne pokrene, zatim neko kvalitetno ulje za dvotaktaše. (y) Naravno, prije svega očistiti karburator i po potrebi rezervar i novo gorivo unutra. (y)

Hvala, naravno, prvo paljenje bit će iz boce . (y)
 
Eto ga, znam da je BMW i da ih vlasnik ima nekoliko ... nedaleko mene...svi su do zadnjeg vijka restaurirani, ne zna se koji je ljepši
 

Attachments

  • aviary-image-1516386203256.jpeg
    aviary-image-1516386203256.jpeg
    325.2 KB · Views: 185
2a2b9ab6f1a636f9a73578d7c7bd508b.jpg


Legende žive...


Poslano sa iPhoneX i crkvenog tornja...mit Tapatalk
 
nekad si pomislim da je vreme posebno okrutno prema ženama :mrgreen:

http://www.lataille.fr/wp-content/uploads/2017/02/St%C3%A9phanie-de-Monaco.jpg