Stigli kuhinjski noževi, šta sad s njima ?

Grubo  :?

Ja imam 800/1500 i 1500/"10 000". Uglavnom kad se nabrusi na kamenje ide na strop (kožni remen i polir pasta) i možeš se gledati u oštrici, a nož sam reže :mrgreen:
 
kubik said:
Grubo  :?

Ja imam 800/1500 i 1500/"10 000". Uglavnom kad se nabrusi na kamenje ide na strop (kožni remen i polir pasta) i možeš se gledati u oštrici, a nož sam reže :mrgreen:

Takav je komplet, a gledat cu se u spigl  :mrgreen:
 
ja ju navučem na brusilicu i budem sretan ako oštricane poplavi ... onda ju liznem brusom za kosu i onda još navučem na štrajher ako se sjetim ..  :LOL: :LOL:

ne vidiš ni odbljesak sijalice, ali ako ne pripaziš, ode prst ko iz piške...  :LOL: :LOL:

punica već dva puta bila na hitnoj nakon što joj naoštrim noževe, a flastere je imala nezna se broj ..  :LOL: :LOL:
 
  • Haha
Reactions: M900
Mrzim kad odem nekam i tam su tupi noževi. Zato uvijek, kad nekam idem na par dana, sa sobom nosim svoju žlicu, svoj jastuk i svoj nož  :mrgreen:
 
    ...našao sam u podrumu neki fini brusni kamen što mi je pokojni stari ostavio. Držim ga na prozoru od kuhinje. Kada idem nešto narezivat, potegnem par puta nožem preko njega. Uvijek su mi u top formi  (y) 
 
strasilo said:
još ga ubaci da stoji u vodi i da vidiš zla. ;)

    ...e to nisam znao  :shock:. Al sad si me sjetio da je bio u hamperu sa vodom kada sam ga našao. Stari je znao. Valjda mi je i rekao, ali ga nikada nisam slušao. 
 
Sutra poslikam i stavim fotku svog strojčeka s kamenom (sad mi se ne da u garažu spuštat)
 
Ovaj noz sam napravio prije cca 25 godina, tek toliko da se naucim brusiti. Nakon brusenja se s njim moglo briijati, ruka naravno, ne lice, ali bi se brzo zatupio.
Ova Chroma 301 je nesto bolesno, lezi savrseno u ruci, a reze kao zilet. Porsche si je dal truda  :budo:
 
poco loco said:
grublji je na mokro nego na suho

Nije, treba odstajati u vodi dok god iz njega izlaze mjehurici.
Ova granulacija koju kubik spominje kosta skoro 300€

edit@ evo dva zanimljiva tutorijala, kako se bruse nozevi sa euro ostricom, a kako s japanskom i koja je razlika
http://youtu.be/J_-yAYV92hY
http://youtu.be/SIw5ChGOADE
 
U ovom shopu imate više nego dobar izbor brusnog kamenja po OK cijenama.

http://www.fine-tools.com/scharf.html

9€ poštarina, dostavili mi za 2 dana.
Ja sam neki dan uzeo brusni kamen 1000/3000, lijepo se da sa time nabrusit  :shock:

 
poco loco said:
grublji je na mokro nego na suho

probaj razliku sa vodobrusnim šmirglom na suho i na mokro ... ;)

a o noževima i oštrenju bi mogli preseliti na onu temu o noževima (šonjina ili čija je bila) ako ju netko zna naći ...  (y)
 
strasilo said:
probaj razliku sa vodobrusnim šmirglom na suho i na mokro ... ;)

a o noževima i oštrenju bi mogli preseliti na onu temu o noževima (šonjina ili čija je bila) ako ju netko zna naći ...  (y)
upravo mi je jedan stari limar (još dok sam bio mulac) objašnjavao kak je vodobrusni šmirgl duplo finiji na suho jel se brušenjem otkrhnuti granulat zadržava na površini papira i time je zapunjava i čini finijom...dok voda ispire papir i stalno je jednako oštar  :neznam:
...i da mogli bi u temu o noževima...imam doma hrpu svakavih brusnih šajbi  i pasta za poliranje šta je ostalo od pokojnog oca koji je nekolicini KA mesara održavao alat  8) ...a ja o brušenju nemam pojima  :shock: ....jbga, nije mi stigao baš svo svoje znanje o bravariji prenest  :?
 
gigi said:
Sutra poslikam i stavim fotku svog strojčeka s kamenom (sad mi se ne da u garažu spuštat)

Evo fotke i neću više o noževima  :mrgreen:
 
a sto sam se ja ovakvog slično navrtio ko klinac majko moja  :dizzy: :dizzy: :mrgreen:

starinski-brus-nozeve-slika-29473455.jpg