Što kad izda baterija?

Zapru said:
a sta napravit kad ode baterija u daljinskom upravljacu od tv-a :misli:

Probaj stavit motor na nogaru , ubaci ga u brzinu , lagano pusti kvačilo i prisloni daljinski o gumu  :LOL:
 
Jel netko od vas proba 1000ccm, V2 masinu upaliti na guranje?  :mrgreen:

Moguce je i ja sam palio ovoga svoga crnoga tako al da sam se oznojio, jesam i to pošteno.
Treba nizbrdica i po mogucnosti dvojica na motoru jer u 3. jos uvijek guma zna proklizati a u 2. i 1. nema sanse.
Znam, probao sam  :wink:

Ovakvih "tehnikalija" i jos brdo slicnih imam u rukavu za u zlu netribalo :D

KK
 
I da dodam,
nevjerovatno da tehničko riješenje problema kojega ponekad motoristi imaju moderator stavi u "virtual runaway".

:palacdolje:

KK
 
Ako znaš vratit motor unatrag onda ga možeš upalit i sam.Samo za one vještije.Isprovano  (y)   
Samo jedan motor nisan uspija upalit na taj naćin a to je V-max od mog sina.Pretežak je za guranje.Ispale mi oći.  :LOL: :LOL: :LOL:   
 
kk said:
Jel netko od vas proba 1000ccm, V2 masinu upaliti na guranje?  :mrgreen:

Moguce je i ja sam palio ovoga svoga crnoga tako al da sam se oznojio, jesam i to pošteno.
Treba nizbrdica i po mogucnosti dvojica na motoru jer u 3. jos uvijek guma zna proklizati a u 2. i 1. nema sanse.
Znam, probao sam  :wink:

Ovakvih "tehnikalija" i jos brdo slicnih imam u rukavu za u zlu netribalo :D

KK


jesam ja i nikad vise, gurao popizdio, nas trojica gurala oces malo sjutra, u 4toj oce tocak da kliza i blokira, i od tad uvijek sa kablovima putujem i onda ajde fino palac gore pokazes kablove ljudi stanu i vozi misko
 
barba said:
Ako znaš vratit motor unatrag onda ga možeš upalit i sam.Samo za one vještije.Isprovano  (y)   
Samo jedan motor nisan uspija upalit na taj naćin a to je V-max od mog sina.Pretežak je za guranje.Ispale mi oći.  :LOL: :LOL: :LOL: 

objasni nam (y)
 
bravo fjakaši!! :))
 
andrej16888 said:
Odlicna ideja! Ako je netko probao gurajuci upaliti veci motor zna da bez dobre nizbrdice nemoze!

ma nemoj... boldorka 750 debelo preko 200kg redovno je palila na guranje, u 2.  :wink:

istina mene je nsr-ka naucila, znao sam je upalit doslovno u niti metar  :mrgreen:

ehh ehh ehh... samo je bitno da nije previsok motor, da mozes nogama do poda ko covijek, tezina uopce nije bitna, ona postaje zamasna masa  :mrgreen:
 
tutankamon said:
objasni nam (y)
ubacis u brzinu i gurnes nazad dok ne dode u kompresiju,stisnes kumplug gurnes se,skocis na motor i pustis kumplug.tako se motor okrene i uvati "zalet" pa kad dode opet u kompresiju nece blokat kolo nego ce okrenut i upalit.vjerojatno je barba na to mislija,tako san ja palija 4t 200ccm s losim lamelama bez problema
 
Lugburz said:
ubacis u brzinu i gurnes nazad dok ne dode u kompresiju,stisnes kumplug gurnes se,skocis na motor i pustis kumplug.tako se motor okrene i uvati "zalet" pa kad dode opet u kompresiju nece blokat kolo nego ce okrenut i upalit.vjerojatno je barba na to mislija,tako san ja palija 4t 200ccm s losim lamelama bez problema
dođe prvi put poslije (taman do) GMT, a ne u kompresiju :wink:
 
stlaci smjesu u cilindu,oba ventila zatvorena,ja mislin da se to zove kompresija :misli:
ili ako se radi o apn-u kojem stavis svicicu s dugim navojem pa u gmt udre klip u svicu :LOL:
 
Lugburz said:
stlaci smjesu u cilindu,oba ventila zatvorena,ja mislin da se to zove kompresija :misli:
ili ako se radi o apn-u kojem stavis svicicu s dugim navojem pa u gmt udre klip u svicu :LOL:
ako ideš u rikverc, radilica se vrti u kontra smjeru - i onda nakon ispuha ide ekspanzija, pa kompresija, pa usis. ti staneš prije početka ekspanzije, to što stlačiš unutar cilindra je zanemarivo. bitno je da imaš puna 2 okreta radilice prije iskrenja :wink:
 
:LOL:  koliko filozofije oko paljenja na guranje  :mrgreen:
 
jolly the roger said:
ako ideš u rikverc, radilica se vrti u kontra smjeru - i onda nakon ispuha ide ekspanzija, pa kompresija, pa usis. ti staneš prije početka ekspanzije, to što stlačiš unutar cilindra je zanemarivo. bitno je da imaš puna 2 okreta radilice prije iskrenja :wink:
ajde jebiga sad cemo u detalje... :LOL: glavno je da smo se razumili
 
tutankamon said:
objasni nam (y)
           
Eto drugi su ti dali objašnjenje. ( ebiga ,tek sad san sija za komp)           
Jel moguče da nisi bija u takvoj situaciji.
 
a to sa kotacem na kotac skuteri idealni za to.... ali bez centralne nema spasa  :mrgreen:
 
tkubasa said:
a to sa kotacem na kotac skuteri idealni za to.... ali bez centralne nema spasa  :mrgreen:
                 
:misli: Jesi siguran ????????
 
barba said:
                 
:misli: Jesi siguran ????????

pa uvijek se da dic kolo u zrak, ali bas da je uvijek moguce i nije negdje na cesti  :mrgreen:

osim ako nema neka 3. metoda  :mrgreen: