Stop za nove motore preko 100konja.

deep blue said:
najbolje da nas ograniće na kupnju samo PONY EXPRESS-a, a i onda bi nam nametnuli porez na snagu mišića za okretanje pedala. ili pak na visinu decibela zvonca!!! :skuter: :pandur:

:palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: :jesus:
 
ako prođe,brzo će se proizvođači prilagoditi,uostalom ja vjerujem da to neće bit 'čvrsti ' zakon,nego više stvar dogovora poput ograničenja brzine na 300,ili za aute na 250.....ko oče nek se drzi ,ko nece nek bude baraba....
 
brijač said:
ako prođe,brzo će se proizvođači prilagoditi,uostalom ja vjerujem da to neće bit 'čvrsti ' zakon,nego više stvar dogovora poput ograničenja brzine na 300,ili za aute na 250.....ko oče nek se drzi ,ko nece nek bude baraba....

pa za motor i je 300 odnosno 299  :mrgreen:
 
Pa to kaj pričaju mislim da neče proči. Ali (makar znam da če me sada veči dio forumaša popljuvat) mislim da bi trebala oganičiti maksimalnu brzinu SVIH vozila na 150-200... Zavivi koliko je na AC maksimalka plus par desetinka :) Jer stvarno ne vidim potrebu za R1-nicama porsheima i m3-kama jer neznam kaj traže na cestama.... Po s toliko konja mogu žvakat asvalt -.-
 
Arihant said:
Pa to kaj pričaju mislim da neče proči. Ali (makar znam da če me sada veči dio forumaša popljuvat) mislim da bi trebala oganičiti maksimalnu brzinu SVIH vozila na 150-200... Zavivi koliko je na AC maksimalka plus par desetinka :) Jer stvarno ne vidim potrebu za R1-nicama porsheima i m3-kama jer neznam kaj traže na cestama.... Po s toliko konja mogu žvakat asvalt -.-

nebude zaživio sigurno u bliskoj budućnosti (idućih 100 godina)  (y)
 
Nadam se XD
 
Phobocaster said:
nebude zaživio sigurno u bliskoj budućnosti (idućih 100 godina)  (y)
hm,ne budi toliko siguran jer kad je jedna Francuska uvela taj zakon onda se svašta može očekivat. :misli: :misli:
 
rus said:
hm,ne budi toliko siguran jer kad je jedna Francuska uvela taj zakon onda se svašta može očekivat. :misli: :misli:
oni nisu normalni sa tim svojim zakonima. Imaju najstrože zakone u prometu a najviše motorista gine kod njih. A vele da su i policajci najzajebaniji, a o kaznama da i ne pričamo..... Ipak mislim da će taj zakon mjenjat, a ako baš i ostane neće biti neke veće razlike.....
 
rus said:
hm,ne budi toliko siguran jer kad je jedna Francuska uvela taj zakon onda se svašta može očekivat. :misli: :misli:
ako se mene pita,francuzi imaju puno veći problem sa mentalitetom (arogancijom)vozača ,nego snagom motora...
 
brijač said:
ako se mene pita,francuzi imaju puno veći problem sa mentalitetom (arogancijom)vozača ,nego snagom motora...

svaka zemlja se prilagođava sama sebi, ali mislim da smo premala zemlja za tako velike iskorake...
 
Faber said:
al ti neće proć na tehničkom jer je star  :LOL: :jesus:

:mrgreen:  :(  :LOL:
 
kad je nova rs 4 aprilia mogla sakrit konje onda ce i japanci nasi nesto smislit,ako nista drugo onda da motori od 99 konja idu ko i oni od 150,sta se brinete mi smo balkanci,smislit cemo mi nesto.
 
ljudi očito ne razumiju da količina ''konja'' ne ubija, nego ljudska pogreška  8)

a i proizvođači će nešto izmislit, tehnika danas nije normalna...nisu ''samo'' konji presudni za snažno ubrzanje i top speed  :mrgreen:
 
istina,

greskom odvrnes pun gas na motoru od 50 ks i na motoru od 150 ks, rezultat je zasigurno isti  :mrgreen:

da se razumijemo, ne svidja mi se taj zakon, mogli bi uvesti dodatni porez na preko 100 ks i posebno uvjerenje o obucenosti za voznju takvih motora, pa ko zna i hoce/moze platit, nek izvoli.
 
sid said:
istina,

greskom odvrnes pun gas na motoru od 50 ks i na motoru od 150 ks, rezultat je zasigurno isti  :mrgreen:

da se razumijemo, ne svidja mi se taj zakon, mogli bi uvesti dodatni porez na preko 100 ks i posebno uvjerenje o obucenosti za voznju takvih motora, pa ko zna i hoce/moze platit, nek izvoli.
daj bogati Sid samo ne još jedan porez ,ako te čije Šuker ,gotova stvar. :mrgreen: :misli: :LOL:
 
sid said:
istina,

greskom odvrnes pun gas na motoru od 50 ks i na motoru od 150 ks, rezultat je zasigurno isti  :mrgreen:

da se razumijemo, ne svidja mi se taj zakon, mogli bi uvesti dodatni porez na preko 100 ks i posebno uvjerenje o obucenosti za voznju takvih motora, pa ko zna i hoce/moze platit, nek izvoli.

Kao prvo neznam baš da je efekt isti -.-  Ali ok...

A kaj se ovog drugog tiče, kaj bi samo bogati onda smjeli ugrožavati sigurnost na cestama? :) Poanta i je ta da se maknu bRRzi igrači sa ceste... Ja bi prvi da se sva vozila (afti motori) blokiraju na 150-200... Ili nek ubace tahograf u sva vozila pa ko voli nek izvoli XD