Stop za nove motore preko 100konja.

rus

Active member
U nekoliko medija na Starom kontinentu se pojavila informacija kako bi Europska komisija(EC) na ljeto u cijeloj EU mogla uvesti zabranu prodaje novih motocikla s agregatima snage preko 100ks.Ovakve najave treba naravno uzeti s rezervom,buduči da bi to izazvalo ne samo masovnu pobunu motorista,nego i kaos kod svijetskih proizvođača ,koji bi morali smanjivati broj konja svojih jurišnika namijenjenih tržištu EU.No,valja uzeti u obzir da su Francuzi požurili i več uveli zabranu prodaje novih motocikla s više od 100ks.Na taj su način ve doveli tvorničare u nevolju,buduči da suočeni sa dva izbora-ili smanjiti snagu pogonskih strojeva,ili uopće ne prodavati močne motocikle u Francuskoj.
Stoga ništa nije isključeno,a cijela priča je pokrenuta radi uspostave veče sigurnosti u prometu
a nama samo ostaje čekat i čekat šta če se događat u EU ove godine ,oče li bit zabrana u čitavoj EU ili samo u nekim zemljama EU .
 
Meni dosta, a uvjek će se naći kakva polovnjača od 200 konja :mrgreen:
 
šta nas briga... mi nikad nećemo u EU ionako :mrgreen: :mrgreen:
 
koji debili....a koji onda kurac sa autima od 200 300ks  :misli: a da to svi na vlasti koriste ko sluzbena vozila pa nece u to dirat  :palacdolje:
 
Toliko o demokraciji i slobodi izbora u EU.  :LOL:

Svi će za par godina htjet u Balkan uniju.  :LOL:
 
a sta motor od 100ks je kao OK,to nije jako?nije mi jasan taj zakon.hoce li sukladnu tome ograniciti i aute na nekih 200ks?oni puno vise sudjeluju u nsrecama od motora
 
ma koji k.. će nam ceste uopće, nek posade stabla i od cile HR naprave nacionalni park. to će sigurno privuć turiste a mi cemo vozit bicikle i zdravo živjeti eee  :shock: :shock:  koji kreteni..
 
bit će kao u Iranu i Pakistanu motori do 125 kubika  :LOL:

Treba početi stvarati strateške rezerve, pa kad zakon stupi na snagu rabljeni motori od 150 konja će biti skuplji nego novi, i evo ti biznisa  8)
 
koji glup zakon  :palacdolje:

znači sa velikim banditom (97ks) ako padnem ok je, a sa busom (197ks) sam najebo   :LOL:

EU više ni sama nezna šta bi, samo donose neke glupe zakone
 
svaka čast :mrgreen: , baš sam si i kupil motor ispod famoznih 100KS i mislim da mi je to dosta 8)
 
U tom slučaju, mijenja se kompletna koncepcija motora. Zujalice sa malo okretnog momenta su out, a in su dvocilindraši koji razvijaju više okretnog momenta i manju snagu.
 
(TT) said:
a sta motor od 100ks je kao OK,to nije jako?nije mi jasan taj zakon.hoce li sukladnu tome ograniciti i aute na nekih 200ks?oni puno vise sudjeluju u nsrecama od motora

pogresno, vise motora sudjeluje u prometnim nezgodama, gledajuci an njihov broj u ukupnom broju prometala,

pametnije bi im bilo da se za motocikle ( a i automobile preko 150 ks) mora prilozit potvrda o nekaznjavanju (u smislu prometnih nezgoda) i na voznji na stazi šred komisijom pokazati dovoljno znanje i vjestinu u voznji motocikla, i naravno starost od (recimo) preko 25 godina.

nije greska u motorima (autima) vec u vozacima
 
iluvatar said:
koji debili....a koji onda kurac sa autima od 200 300ks   :misli: a da to svi na vlasti koriste ko sluzbena vozila pa nece u to dirat  :palacdolje:
za aute od 18 do 24 godine 75kW, i do 23 sata, kad napuniš 24 g, moš furat kaj hočeš i kad hočeš, nekaj su slično napravili i u motociklizmu, krenuli su s najglupljom podjelom na svjetu A1, A2 i A kao i famozni M., neznam dali koja država ima nekaj sličnoga kaj i mi,  8)
Nemojte se zahebavati s zakonom, jer je to zakon :mrgreen:
 
I kad tako krenu ograničavati slobodu na zemlji, ljudi će preći (oni koji imaju love) na druge egzibicije. Moto scena će oslabiti, a ojačati će scena vozača brzih glisera, podmornica, motornih zmajeva, aviona jedrilica, a možda će ovi s malo više love početi kupovati i MiG-ove  8)
 
dejvid said:
I kad tako krenu ograničavati slobodu na zemlji, ljudi će preći (oni koji imaju love) na druge egzibicije. Moto scena će oslabiti, a ojačati će scena vozača brzih glisera, podmornica, motornih zmajeva, aviona jedrilica, a možda će ovi s malo više love početi kupovati i MiG-ove  8)

tak je, još malo ćemo se dopisivati na migovi.hr  :LOL:
 
osobno.ma nevirujem da če od tog novog zakona išta bit :misli:  Francuzi su se malo zaletili,ali tu je još NJemačka Italija i V.Britanija koji su značajni priizvođači baš tih jakih motora a lova čuda čini  :misli:
 
rus said:
osobno.ma nevirujem da če od tog novog zakona išta bit :misli:  Francuzi su se malo zaletili,ali tu je još NJemačka Italija i V.Britanija koji su značajni priizvođači baš tih jakih motora a lova čuda čini  :misli:
Tak se govorilo i o pušenju kod nas,pa o formuli 1, o duhanskim novcima ali povijest nas uči da mi plešemo kako veliki kažu.
 
mg749ie said:
za aute od 18 do 24 godine 75kW, i do 23 sata, kad napuniš 24 g, moš furat kaj hočeš i kad hočeš, nekaj su slično napravili i u motociklizmu, krenuli su s najglupljom podjelom na svjetu A1, A2 i A kao i famozni M., neznam dali koja država ima nekaj sličnoga kaj i mi,  8)
Nemojte se zahebavati s zakonom, jer je to zakon :mrgreen:

evo ja nisam napunia 24 godine pa opet mogu vozit sta ocu...i nisam jedini  :jesus: i eto ti i taj zakon pun rupa