Stop za nove motore preko 100konja.

sid said:
istina,

mogli bi uvesti dodatni porez na preko 100 ks i posebno uvjerenje o obucenosti za voznju takvih motora, pa ko zna i hoce/moze platit, nek izvoli.

A šta ne plaćaš pre veliku cijenu?
Mogli bi smanjiti cijenu svih ostalih..a ove ostaviti na sadašnjem stanju..
Jebote ponekad imam dojam da ja jedini pošteno zarađujem svoj novac..
..plati..plati, lako je reć plati. Nek se gone u k. plaćamo ionako previše.
 
nismo mi jos svjesni sta nas sve ceka,moze bit svasta ali bolje od ovoga tesko,jer kad se nasi necega uvate....
 
I motor od 100 ks dođe do 200 za 11-12 sec
 
ovdje se najmanje radi o tome sto mi zelimo ili mislimo da bi bilo OK, radi se o tome sto politicari mogu/zele, i o tome sto se moze trazit a da je njima prihvatljivo  :shock:
 
sid said:
ovdje se najmanje radi o tome sto mi zelimo ili mislimo da bi bilo OK, radi se o tome sto politicari mogu/zele, i o tome sto se moze trazit a da je njima prihvatljivo  :shock:

upravo tako, dokumentarac Zeitgeist govori baš o tome, najmanje se nas pita i sve će biti kako oni gore žele  :mrgreen:
 
sid said:
ovdje se najmanje radi o tome sto mi zelimo ili mislimo da bi bilo OK, radi se o tome sto politicari mogu/zele, i o tome sto se moze trazit a da je njima prihvatljivo  :shock:
ma uvik te nekakve propise donose ljudi koji baš nemaju previše dodirnih točaka sa materijom o kojoj pišu za njih ,kad čiuju da neki motor ima 1800ccm je strava jer njihov auto ima 1400ccm tako isto i sa Ks i ne mogu vidit stvarne probleme ,a ima puno,jako puno objektivnih stvari koje uzrokuju te nesriče motorista ,nisu uvijek presudne brzine,ali??kako educirat njih ??
 
Netko je pisao na forumu (možda na ovom, a možda i ne  :misli:)... da se u nekim EU državama za motor iznad 100 ks - u slučaju bilo kakve nezgode sve troškove snosite sami. (mislim na liječenje, bolnicu i ostale materijalne troškove). Dakle može se voziti i regati motor, ali uz ova ogranicenja.
 
iluvatar said:
evo ja nisam napunia 24 godine pa opet mogu vozit sta ocu...i nisam jedini  :jesus: i eto ti i taj zakon pun rupa  



kako možeš?jel ovak ko i ja, tj. dok te ne uhvate ili? :mrgreen:
 
rus said:
najednostavnije rješenje pa nek policija ganja ,ali stvarno kad bolje pogledaš di ova moto industrija ide ,di je kraj u ovoj utrci u ''naoružanju'',ajde donekle mogu razumit ove RR motore ,ali gledaj sad ove Maxi enduro i njima više nije dovoljno 98 ks i 1000 ccm(do sada je to bio neki standard)sada se ide mahom na 1200ccm i 117 ks pa dalje,a čemu ??kad vrlo dobro znam ,a vjerujem i ostali koji takve motore voze da dijele moje mišljenje ,da ti motori sa tom snagom idu sasvim dobro jesu li mogli usavršavat elektroniku,ovjes ,prijenos umisto lanca kardan ,ali ne povečava se maksimalna snaga samo radi prodajnih trikova ,marketinga
pa sada smo došli da gotovo i nema nijednog motora ispod tih 100ks(osim enduro od 660ccm )


nemoj tak, pa sad svi zajašimo er-6n a i đir araund! (y)
 
rus said:
daj ne j,,i vama u Slavoniji je lako ,prebacit čete se na KROS ima tamo terena ,a kamena nigdi ,bogom dano ,a mi ovde  :misli: :misli: :jesus: :jesus:


pa da zatepem ovcu il još gore staru čobanku..... :misli: :mrgreen: