sudar

Optimist

Member
bok ekipa...
jucer sam imao prometnu nesrecu gdje mi je auto izletio i oduzeo prednost (sa glavne ceste je skretao lijevo i prprecio mi put )
i sad.. ja sam dobio besplatni djir u prvoj pomoci i nisam sudjelovao u ocevidu na mjestu prometne.... dok je vozac osbnog vozila ostao....
sto se mene tice situacija je cista... vozio sam po sredini trake... prakticki u koloni vozila (sa malo vecim razmakom) nisam preticao.... samo sto nitko od svjedoka nije stao :(
i sad... u novom listu je izasla izjava tog lika prakticki kao cinjenicno stanje da sam vozio prebrzo i sl...
znam da trebam cekati zapisnik od policije i da se ne bi trebao obazirati sta pise u novinama, ali sada mi je se uvukao i crv sumnje u to sta je t tom zapisniku.... jer nitko od svjedoka nije stao... mozda je taj tip micao vozilo :( nemam pojam....
ima li netko neki savjet sta sada da cinim? cekam? ili?
kakva je situacija sa ozljedama? opremom? kako se postavit prema svemu tome?
bilo kakav savjet i iskustvo su dobrodosli...
btw. icek je slikao motor pa neka ubaci slike...(i mene zanima jer ga ni ja nisam vidio) :(
pozz ekipa iz kreveta...
 
nadi dobrog odvijetnika....i osiguranje ce ti sve platit...Od motora...opreme...hlaca..patika i rukavica...kao i zadobivene ozljede....Cudno da nitko nije stao...Obicno kad dode hitna dolazi i murija...pa nevjerujem da je tip micao auto... :misli:
 
Pa valjda policija moze procijeniti koliko si ti brzo išao. Tako da ne vidim da ikakva izjava, nekog ko pokušava svoje dupe izvuć, može utjecati na činjenice.  :misli:
 
malo po traži po forumu - ima toga :wink:
pa odi na legalis.hr u rubriku pravni savjeti - prometno i prekršajno pravo
i ima još par stranica...

prije svega ne znam što si ozljedio, ali- odi što prije do ortopeda ili traumatologa i neurologa, kasnije ćeš ići i do fizijatra pa na fizikalnu, eventualno do psihijatra

što se tiće motora: stavi ga na sigurno, prijavi štetu, traži da ti procijenitelj osiguravajuće kuće od krivca dođe napraviti izvid štete, i tek onda ga furaj na servis. onda će po potrebi ići naknadni izvidi, ponude osiguravatelja itd.


oboružaj se strpljenjem
zavidaj prvo rane, a motor će se riješiti (ako nisu teže ozljede) malo sporije :wink:
 
tako je, nađi dobrog odvjetnika.......ja sam isto za vrijeme očevida bio u prvoj pomoći i puno se toga netočno navelo, al je na kraju sve dobro ispalo, barem za sad
 
1. Žao mi je, nadam se da je sve u redu;
2. Drž se i ostani optimističam;
3. U RH postoji dostav firmi tipa:
http://www.odsteta.com/
http://www.savjetnik.net/index.php?pageID=0
Neki od njih možda nisu samo za odštete - mislim da su oni najbliže tomu što trebaš jer već imaju iskustva sa policijom, izjavama, odštetama i sl.

Nisam ništa osobno probao, a ja sam i pristojan tip - pa ne poznam odvjetnike  :mrgreen:

 
kao prvo...nek si ti živ i zdrav (y)
drugo...nađi dobrog odvjetnika....prije točno godinu dana imali smo identičan slučaj dečka iz kluba koji nažalost nije pozitivno završio :(
uglavnom, čak i očevici su tvrdili da je dojurio sa 200 :shock: (možeš misliti) a vještačenje je utvrdilo 70 km/h
dobar odvjetnik će pravdu istjerati :wink:
 
znaci odvjetnik obavezno.... ? ok... potrazit cu cim mi bude malo bolje...
od ozljeda imam slomljenu kljucnu kost, napuknuce neke kosti u desnoj saci....natucenu  i oteklu lijevu saku i sve zivo i nezivo me boli...
i da... nabio sam bio medjunoznu masineriju i to me je biolo najvise brinulo u bolnici jer mi je desno jajce bio jako oteklo pa sam se bio uplasio da
ne bi bilo chop-chop i pjevanje visokih tonova  :mrgreen:
ali na ultrazvuku je sve ispalo ok i oporavit ce se.

btw. dao sam braticu sve dokumente od motora pa ce on kasnije probat otici po njega, jer ga je vucna sl. odvezla. ( ne znam kakva je procedura u vezi toga... i hoce li ga moci pokupit i dovest doma )?
 
Evo kompica slike !


Ovaj bijeli BMW je ZG rega, ovdje već vlasnik pomiče auto jer očevid je završio, tad sam stigao sa fotićem, inače je stajao više u sredini trake. Vidite na slici da ga je zviznuo točno posred haube.


Kažu mi mulci da si odletio skroz do onog plavog znaka.

Dat ću ti ja HQ slije jedan dana ovo je 800 x 600

ovo ti je kompa čista klasika,
http://www.youtube.com/user/sigurnavoznja#play/all/uploads-all/0/JGpkM4f6kkE

ti si dobio ovaj drugi slučaj :)
 
I obavezno, obavezno skupljaj svu medicinsku dokumentaciju, što više to bolje.
Po završetku liječenja sa tom hrpom papira prijavi ozljedu.

Što se tiče uviđaja bez tebe, ne bi trebalo bit (previše) problema.
Meni je policija uzela izjavu na hitnoj, a očevid su napravili bez mene.
Nije bilo nikakvih problema, klasično oduzimanje prednosti.

Jedino može bit problem ako taj tip ima vezu u policiji, pa ti našteli odgovornost.
Bilo je i takvih slučajeva.
 
Shepa said:
Jedino može bit problem ako taj tip ima vezu u policiji, pa ti našteli odgovornost.
Bilo je i takvih slučajeva.
bilo je na žalost....u ovom slučaju o kojem ja pričam čovjek je bio sudski vještak...pa mu ipak nije pomoglo :wink:
kad si kriv..kriv si :mrgreen:
 
Optimist said:
znaci odvjetnik obavezno.... ? ok... potrazit cu cim mi bude malo bolje...
od ozljeda imam slomljenu kljucnu kost, napuknuce neke kosti u desnoj saci....natucenu  i oteklu lijevu saku i sve zivo i nezivo me boli...
i da... nabio sam bio medjunoznu masineriju i to me je biolo najvise brinulo u bolnici jer mi je desno jajce bio jako oteklo pa sam se bio uplasio da
ne bi bilo chop-chop i pjevanje visokih tonova  :mrgreen:
ali na ultrazvuku je sve ispalo ok i oporavit ce se.

btw. dao sam braticu sve dokumente od motora pa ce on kasnije probat otici po njega, jer ga je vucna sl. odvezla. ( ne znam kakva je procedura u vezi toga... i hoce li ga moci pokupit i dovest doma )?
panduri naprave očevid na bikeu ko i meni u HAK-u pa ga moš vozit kući
odvjetnika 1.nać dobrog dogovorite se oko provizije i nema frke dobijaš odštetu+sam sebe tužiš kod svog osiguranja i kad završi lječenje i oporavak na komisiju i tu dobijaš pare 200%
to je bilo kod elektronabave(elektromaterijal) na tušu?
btw dobro si razvalia bmw (y)
 
Samo mi se srce paralo kad su vukli po rampi gore taj motor ko da je baja za smeće kad se ja ko jučer sjećam kad sam ga izveo iz salona, još je mirisao po novom  :(

razvaljen said:
to je bilo kod elektronabave(elektromaterijal) na tušu?

Ne, kod Andreje tj. Mebla na Turniću
 
Jebemu..bas mi bad..brz oporavak! (y)
Evo ti broj jako dobrog odvjetnika iz Rijeke koji je i mene zastupao..preporučam:

Boris Gregović
051/335-625
098/257-614
 
bollocks... koliku ti je proviziju uzimao? koliko se inace krecu te provizije u postotcima?
 
Bollocks!! said:
Jebemu..bas mi bad..brz oporavak! (y)
Evo ti broj jako dobrog odvjetnika iz Rijeke koji je i mene zastupao..preporučam:

Boris Gregović
tog odvjetnika mi je i Icek preporucio... nazvat cu ga ubzo samo da mi napisete koje su standardne provizije da znam sta ocekivat
 
Optimist said:
tog odvjetnika mi je i Icek preporucio... nazvat cu ga ubzo samo da mi napisete koje su standardne provizije da znam sta ocekivat
izmedju 15-25%
 
hvala ekipa na informacijama i savjetima.... nazvao sam odvjetnika kojeg su preporucili boolocks i icek... trebao bi on danas doci do mene da uzme izjavu, da se dogovorimo i pokrenemo stvar :)

btw. prodajem motor "nikad padano"  :mrgreen: