sudar

Bollocks!! said:
Samo se ti oporavi, mozda se Z još da i srediti..baci oko po ebay-u za djelove, pa ga središ i prodaš jer ces malo dobit ako ga prodajes.
Trebao sam te ja udavit neki dan a ne danas, mozda ni ne bi bilo fatalne vožnje..jebemu.. :mrgreen:

Ma kakvi sredit kad je rama pukla na 2 mjesta, ošo tank i cijeli prednji kraj + razno...
Osiguranje da totalku i ajd doma
 
Icek said:
Ma kakvi sredit kad je rama pukla na 2 mjesta, ošo tank i cijeli prednji kraj + razno...
Osiguranje da totalku i ajd doma

Au..jebiga, nisam procitao to za ramu..
Šteta..nadam se da će totalka biti dobra pa da bude za novi Z1000  (y)
 
odjavi motor i sa policom u osiguravajuće društvo, odjaviš policu i dobiješ peneze nazad za taj dio što si odjavio  :mrgreen:
 
limit said:
Raspadnuta rama je najmanji problem. Za 700 ojra Serdarević je napravi kao novu  8)  http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,73567.0.html

To se ne isplati, naime ako imaš puknutu ramu možeš na temelju nje novu kupit. I dođe manje od 700€
 
Icek said:
To se ne isplati, naime ako imaš puknutu ramu možeš na temelju nje novu kupit. I dođe manje od 700€

Kolegi kad je na zx10r '04. pukla rama prije manje od 2 godine kupio je novu preko motormanie i platio 11800 kn  :wink:
 
Optimist said:
bok ekipa...
jucer sam imao prometnu nesrecu gdje mi je auto izletio i oduzeo prednost (sa glavne ceste je skretao lijevo i prprecio mi put )
i sad.. ja sam dobio besplatni djir u prvoj pomoci i nisam sudjelovao u ocevidu na mjestu prometne.... dok je vozac osbnog vozila ostao....
sto se mene tice situacija je cista... vozio sam po sredini trake... prakticki u koloni vozila (sa malo vecim razmakom) nisam preticao.... samo sto nitko od svjedoka nije stao :(
i sad... u novom listu je izasla izjava tog lika prakticki kao cinjenicno stanje da sam vozio prebrzo i sl...
znam da trebam cekati zapisnik od policije i da se ne bi trebao obazirati sta pise u novinama, ali sada mi je se uvukao i crv sumnje u to sta je t tom zapisniku.... jer nitko od svjedoka nije stao... mozda je taj tip micao vozilo :( nemam pojam....
ima li netko neki savjet sta sada da cinim? cekam? ili?
kakva je situacija sa ozljedama? opremom? kako se postavit prema svemu tome?
bilo kakav savjet i iskustvo su dobrodosli...
btw. icek je slikao motor pa neka ubaci slike...(i mene zanima jer ga ni ja nisam vidio) :(
pozz ekipa iz kreveta...

koliko ja vidim po fotografijama, situacija ti je čista sa pravne strane.....
osiguranje će se vjerojatno pokušati vaditi na tvoju brzinu u smislu da će ti nabijati suodgovornost u nezgodi (ako si uopće imao prkoračenje brzine...)
to ćeš rješavati sa odvjetnikom ukoliko tako bude...i po potrebi ćeš dati cijeli predmet prometnom vještaku da utvrdi tvoju brzinu kretanja.....s tim da i ako si prekoračio u određenoj mjeri ograničenje brzine, ne moraš nužno biti suodgovoran u nezgodi jer ukoliko je preglednost raskrižja dovoljna....bla, bla itd, to ti vještak+odvjetnik izganja bez problema.....
najprije otiđi u svoje osig. da ti poslikaju motor i naprave izvid, zatim motor na servis da ga rastave i ide dopunski izvid....
ovo ti je totalka kako ja vidim.....
nakon toga kad bude gotov pol.zapisnik tvoje osiguranje će cijeli predmet proslijediti u osiguravajućui kuću štetnika, tj. uzročnika nezgode i sa njima ćeš dalje pregovarati oko visine štete itd.....
što se tiče tjelesnih ozljeda, skupljaj svu moguću dokumentaciju u svezi liječenja, sve (i one najmanje) račune i to ćeš po završetku liječenja odnijeti u osig.kuću štetnika i podnijeti odštetni zahtjev za nematerijalni dio odštete....
nadam se da ne boli previše i želim ti brz oporavak....  (y)
 
samo oporavi se ti,i što prije provjeri je li "instrumentacija" u funkciji!baci je na žestoki test izdržljivosti a tako se rješavaš stresa!
 
odvjetnik je angaziran.... inace motor je nakon sudara sa bmw-om udario i u nepropisno parkiran punto.... (mislim da se punto vidi negdje na slikama od iceka)
btw. zelim se zahvaliti svima na jako korisnim i iscrpnim savjetima koje sam dobio ovdje i na PM jer su mi pomogli da skuzim proceduru i postupak te da se sto bolje postavim i pripremim za nadolazece...
 
sto se tice brzine.. jako mi je zao sto nitko od svjedoka (auti koji su se vozili iza mene ) nije stao da posvjedoci o samom sudaru i brzini  :(
mozda cu dati oglas u novine da trazim svjedoke iako sumnjam da to moze urodit plodom ako su sa lica mjesta otisli  :palacdolje:

ali ako dodje do toga sto max34 govori, angazirat cu vjestaka i gotovo

 
Optimist said:
sto se tice brzine.. jako mi je zao sto nitko od svjedoka (auti koji su se vozili iza mene ) nije stao da posvjedoci o samom sudaru i brzini  :(
mozda cu dati oglas u novine da trazim svjedoke iako sumnjam da to moze urodit plodom ako su sa lica mjesta otisli  :palacdolje:

ali ako dodje do toga sto max34 govori, angazirat cu vjestaka i gotovo
postoje specijalizirani sudski vjestaci samo za prometne koji ce izracunati to i nece faliti nego koji km/h vjeruj :wink:
 
E a jel ti trebaju još oni šarafi umjesto slidera šta drže mašinu šta ti moram donijest :LOL:
 
Icek said:
E a jel ti trebaju još oni šarafi umjesto slidera šta drže mašinu šta ti moram donijest :LOL:
naravno... :mrgreen: predugo ih cekam da bi odustao od njih ( vec cu ja nesto "zasarafit" sa njima )  :wink:

 
jao mario evo tek sad nađoh cijelu temu, bokte sjebo si liku novu bembaru fancy bijele boje  :mrgreen: :LOL:  , dobro je dobro glavno da si ti ok prošo jebeš motor, dobit ćeš više para nego šta motor vrijedi, samo da se ti oporaviš, a ja te jučer baš mislio zvat za na grobnik ono kad smo se dogovarali da idemo po gume  :mrgreen:  , doć ću sad jedan dan do tebe da vidim malo bajk izbliza  :piva:
 
Frane said:
Jel sudski vještak pozvan na mjesto nesreće? (piše ti u zapisniku)
to ne znam.... ali cim budem imao uvid u zapisnik cu obratiti pozornost na to
 
Ajd jebemu miša šta je da je bar si dobro razbio motor, bolje to nego da ga moraš popravljat i zezat se
 
želim ti brz oporavak. za ramu lako.nije ti ono pukla rama več štitnik motora.to se vari bez beda. rama je metalna i radiš s njom kaj očeš.samo ti ozdravi (y)
 
limit said:
Je, kako da nije. Sudski vještaci izlaze samo u slučaju teških prometnih nezgoda sa smrtnim posljedicama.
Ovako je meni pisalo u uviđaju.


Upravo tako  (y) i to samo ukoliko to istražni sudac zahtjeva  :wink: