sudar

ja sam bio tamo kada se to desilo,tojest taman kupovao cigarete kada se to desilo,i poprilicno znam,da motorist nije vozio brzo,vozio je po propisima,a onaj kreten u bijelom bmwu je oduzeo prednost,i to moras bit glup da uspijes napravit,jer cesta je jako pregledna
 
gravity said:
ja sam bio tamo kada se to desilo,tojest taman kupovao cigarete kada se to desilo,i poprilicno znam,da motorist nije vozio brzo,vozio je po propisima,a onaj kreten u bijelom bmwu je oduzeo prednost,i to moras bit glup da uspijes napravit,jer cesta je jako pregledna


          ..........daj javi mu se na PP, ti si svjedok od velike važnosti......ajde, ajde brzo......... (y)
 
gravity said:
ja sam bio tamo kada se to desilo,tojest taman kupovao cigarete kada se to desilo,i poprilicno znam,da motorist nije vozio brzo,vozio je po propisima,a onaj kreten u bijelom bmwu je oduzeo prednost,i to moras bit glup da uspijes napravit,jer cesta je jako pregledna
sonny said:
          ..........daj javi mu se na PP, ti si svjedok od velike važnosti......ajde, ajde brzo......... (y)
dali si bas vidio prometnu i njen tijek ili si bas u tom trenutku kupovao cigarete???
ako si vidio i ako bi htio posvjedocit.... bio bi mi od velike koristi
 
cuj,nisam vidio kada se desila saobracajna,ali sam bio tamo,znaci posto uvijek mi ulazi svaki zvuk motora u uho ja ga pratim,i znam da nisi vozio brzo,znaci ti si prolazio od andree i isao prema gradu,ja taman kupovao cigarete u tisku,ti prolazis,i od jednom boom,ja kupim cigarete i kazem nije valjda,od andree idem prema stanici i vidim bmw bijeli kako ti oduzeo prednost,auto stoji na pol puta od skretanje prema dole,a motor tvoj kod onog puntica,jedini problem sta ja nisam tocno vidio mojim ocima to,nego tek naknado,a stvar je u tome sta u roku 2 minute tamo je bilo preko 15-ajstak ljudi,ja dosao tamo,taman dosla hitna,vidim stavili te na bocnu poziciju,i gledam te u oci ako si pri svjesti i kazem dobro je,i nakon toga gledao sam ti motor i vidim ljepo felga,ulje iscurilo,a kod bmw-a hauba smrskana...,sada neznam kolko mogu biti od pomoci?
 
gravity said:
cuj,nisam vidio kada se desila saobracajna,ali sam bio tamo,znaci posto uvijek mi ulazi svaki zvuk motora u uho ja ga pratim,i znam da nisi vozio brzo,znaci ti si prolazio od andree i isao prema gradu,ja taman kupovao cigarete u tisku,ti prolazis,i od jednom boom,ja kupim cigarete i kazem nije valjda,od andree idem prema stanici i vidim bmw bijeli kako ti oduzeo prednost,auto stoji na pol puta od skretanje prema dole,a motor tvoj kod onog puntica,jedini problem sta ja nisam tocno vidio mojim ocima to,nego tek naknado,a stvar je u tome sta u roku 2 minute tamo je bilo preko 15-ajstak ljudi,ja dosao tamo,taman dosla hitna,vidim stavili te na bocnu poziciju,i gledam te u oci ako si pri svjesti i kazem dobro je,i nakon toga gledao sam ti motor i vidim ljepo felga,ulje iscurilo,a kod bmw-a hauba smrskana...,sada neznam kolko mogu biti od pomoci?
jako malo
 
dečki može mala pomoć
ako je netko imao slično iskustvo i čemu da se nadam
evo kaj me muči
sudar sam dožvio dok sam išao na posao
priznali mi 100% bolovanje, kao ozljeda na radu ( jer vrijedi ono osiguranje, kao sat vremena prije posla i sat poslije posla )
kak sam riješio bolovanje, firma i za mene plaća to osiguranje
uzmem ja tu policu i sve papire iz bolnice, doktora itd.
Ostavim to u osiguranju, nadajući da će biti neka lova, kad ono uljepšavanje dana, al u negativnom smislu
Dobivam od osiguranja odgovor, citiram:
* Vezano uz Vaš odštetni zahtjev po polici osiguranja od odgovornosti našeg osiguranika * .......( da ne reklamiram firmu ),* izvješčujemo Vas da isti nismo u mogućnosti pozitivno riješiti.*
* Iz dokumentacije koja prileži spisu razvidno je da je do Vašeg ozljeđivanja došlo u prometnoj nesreći.
Sukladno čl.7.st.1.toč.7. Općih uvjeta 111-0104, a koji su sastavni dio predmetne police osiguranja, osiguranje ne vrijedi za štete prouzročene iz držanja ili uporabe motornih vozila na suhom, kada mogu biti pokriveni osiguranjem od automobilske odgovornosti. *
E ja se sad nadam, da je ovo samo pokušaj da me navedu da odustanem ( jer znate i sami i kad smo u pravu, osiguranje prvo kaj napravi je da te odbiju ), al žalit ću se i nadat da će ići u moju korist.
Jer meni je glupo, ak je meni priznata ozljeda na radu i imam 100% bolovanje, kaj ovi iz osiguranja izmišljaju.
Moja im firma plaća premiju osiguranja radnika, kak sad veze ima, išao ja na motoru, sa autom, biciklom ili pješke.
I zanima me još, da li ja makar sam kriv.
A drugi je vozač kriv, kaj se nije uvjerio da radnju može sigurno napravit i kaj doprinio ozljede u prometu ( mene ), da li kaj mogu dobit love od njegove police, ak sam teže ozlijeđen. Još ne znam, da li se moja ozljeda računa kao teška. Slomljena ključna kost na više mjesta, operacija, da bi se stavile dve žice u rame, da se ključna kost fiksira.Hvala Vam
 
beberly said:
blablabla... osiguranje ne vrijedi za štete prouzročene iz držanja ili uporabe motornih vozila na suhom, kada mogu biti pokriveni osiguranjem od automobilske odgovornosti. *

Stvar je u tome da se ne može dva puta naplatit ista stvar, što je i logično, jer bi onda svatko moga sebi uplatit 7-8 polica i udri brajo.
Znači, nisi zakinut.
Da ti recimo s osnova auto-odgovornosti (znači polica ovog što je kriv) odbiju isplatu, onda bi s tvoje police (ta preko firme) pokrili trošak.
 
evo danas sam dao žalbu osiguranju preko firme
ja bi teretio osiguranje, kak oni kažu automobilske odgovornosti
ali mislim da nemam prava, jer sam u većini slučajeva, vezano uz sudar ja kriv
preticao sam preko pune crte, ograničenje, zebra, škola, a znači frajer je samo kriv, kaj se nije uvjerio da radnju može sigurno obavit i kaj pridonio ozljedu u prometu
murjak mi je rekao, da će frajer ići na krivični sud, ak se moja ozljeda bude tretirala kao teža ozljeda
tak da mislim da nemam ja kaj teretit frajerovu policu
zato sam probao to osiguranje preko firme
jedino kaj još moram obavit, a to su mi rekli da mogu neku lovu sigurno dobit
kad predam zahtjev za odštetu, na svoju policu
jer je osiguran vozač i suvozač
budem vidio kako će se sve odvijat
 
dečki opet mi je potrebna pomoć
pošto sam imao taj sudar i znam da sam ja najviše kriv
i očekivao sam neku novčanu kaznu
al ne, da mi danas poštar donese prekršajni nalog
gdje sve piše po kojima člancima me okrivljuju
sa kaznom od 3500kn za ta dva prekršajna djela
i sudskim troškovima od 110kn
ja ne bježim od činjenice da sam kriv i da trebam platit
al baš da imam 3610kn viška, za platit kaznu, za koju imam rok 8 dana, nemam
imam pravo na žalbu, isto je rok 8 dana
mene sad zanima, da li ja mogu nekako sa tom žalbom razvući (odugovlačiti ) sa plaćanjem kazne
da npr. platim za nekih 3-6mj
i frend mi je rekao, nije siguran, kao da mi mogu još kasnije naplatit, kaj odugovlačim
i da li kad dam žalbu i on nakon nekog vremena me odbiju, da li mi mogu prišit još neke dodatne troškove?
jel mi ide kaj u prilog, kaj još nisam dobio zapisnik, pa da i to nekak iskoristim u žalbi
hvala
 
Shepa said:
Stvar je u tome da se ne može dva puta naplatit ista stvar, što je i logično, jer bi onda svatko moga sebi uplatit 7-8 polica i udri brajo.
Znači, nisi zakinut.
Da ti recimo s osnova auto-odgovornosti (znači polica ovog što je kriv) odbiju isplatu, onda bi s tvoje police (ta preko firme) pokrili trošak.

ko ti brani uplatit 10 polica od nezgode?!?!? I naravno u slucaju sranja naplatit se od svih.

ja sam prije 2 god imao malu nezgodu, iskoristio osiguranje koje placa firma, plus ja platio 2 police za osiguranje od nezgode kod CO. dakle obje ko distog osiguranja, plus ova od firme kod drugog osiguranja.

Uredno se naplatio od sve tri police
;)

 
evo ja u subotu imao prometnu....nisam kriv jer me pobrao auto iz sporedne i već me drugi dan zovu razni odvj, uredi koji me žele zastupati.mogu ti jedne i preporućit jer ih znam otprije a rade na proviziju pa je i njima u interesu da izvuku što više.. (y)
 
ronny hvala ak je pomoć išla meni
al ja sam kriv, tak da nemam kaj puno izvlačit, ako i bude nekaj uspješno, bit će super
već imam jednog odvjetnika u planu
a tebi želim što brži povratak na cestu
i nadam se da je samo motor nadrapao, a ne ti, plastike je lako zamjenit
sretno sa odštetom  (y)
pozdrav
 
oracle said:
bilo je na žalost....u ovom slučaju o kojem ja pričam čovjek je bio sudski vještak...pa mu ipak nije pomoglo :wink:
kad si kriv..kriv si :mrgreen:

Sve ovisi kakvog odvjetnika imaš...
Prije dvije godine na zelenom valu baba je pretrčavala kroz crveno i u sumanutom pretrčavanju udarila se facom u retrovizor mog motora, okrenula oko svoje osi i pala iza motora na srebrni stupić od "Zrinjevca". Meni je bilo zeleno svjetlo i vozila sam brzinom hoda jer je bila užasna gužva. Nisam ni pala niti je bilo nekog drastičnog kočenja. Ni retrovizor se nije pomako. Murja se našla u roku keks, baba je već otišla s hitnom (a nije joj niš - samo se ugruvala). Dva svjedoka u moju korist - jedan pješak koji je čekao zeleno dok se ona hitila na cestu, a drugi iz auta pored mene. Policajac na uviđaju se čudio kako nije bilo ni tragova kontakta pješakinje i motora i motor nije pao. Policijsko izvješće u moju korist i digli su prekršajnu prijavu protiv babe.
A baba prvo htjela dobit lovu preko osiguravajučeg društva, koje ju je uz policijsko izvješće i moju izjavu odkantalo. I prije mjesec dana mi dođe poziv za sud - u jednoj koverti dupli poziv po istom predmetu. Kao optuženiku  :shock: i kao svjedoku :shock:
Baba našla neku odvjetnicu, izmislila dvije svjedokinje koje uopće nisu bile tamo i mene tuži, a pošto je murja već potegla prekršajnu protiv nje, preporuka njene odvjetnice je bila da se to objedini i tako me napalo bez veze. Ja sam angažirala odvjetnika koji se na prvom ročištu pojavio u moje ime, a sad je došao još jedan poziv, no na putu sam i opet će on ići umjesto mene, no rekao je da ću na treće morati doći.
Nemam pojima kako će sve to završiti, jer baba tvrdi da sam ja išla kroz crveno i navela je neke izmišljene ozljede, a sama se ozljedila kad se nabila na stupić... :?
 
ej Sayock  :)
odvjetnik mi još ne treba
jer od frenda stari je neki pravnik, pa je rekao da neću ništa dobit, da se ne nadam previše
trebam vidjet, kak će proći, nakon moje žalbe
imam jedino u cilju, pošto sam saznao da je moja ozljeda teška
tako da će cijeli taj moj predmet ići na državno odvjetništvo
jer će frajera krivično gonit
jer je neoprezno skretao i meni nanio ozljedu
ako ga sud proglasi krivim
onda ću uzeti odvjetnika i tužit njegovu policu
ne želim frajera privatno tužit, jer ipak sam ja najviše kriv
a ovaj tvoj slučaj, da čovjek ne povjeruje
imaš dobrog odvjetnika, imaš sve
sretno sa sudom i babom  :)
držim fige, da što prije riješiš u svoju korist  (y)
 
Sayock said:
Sve ovisi kakvog odvjetnika imaš...
Prije dvije godine na zelenom valu baba je pretrčavala kroz crveno i u sumanutom pretrčavanju udarila se facom u retrovizor mog motora, okrenula oko svoje osi i pala iza motora na srebrni stupić od "Zrinjevca". Meni je bilo zeleno svjetlo i vozila sam brzinom hoda jer je bila užasna gužva. Nisam ni pala niti je bilo nekog drastičnog kočenja. Ni retrovizor se nije pomako. Murja se našla u roku keks, baba je već otišla s hitnom (a nije joj niš - samo se ugruvala). Dva svjedoka u moju korist - jedan pješak koji je čekao zeleno dok se ona hitila na cestu, a drugi iz auta pored mene. Policajac na uviđaju se čudio kako nije bilo ni tragova kontakta pješakinje i motora i motor nije pao. Policijsko izvješće u moju korist i digli su prekršajnu prijavu protiv babe.
A baba prvo htjela dobit lovu preko osiguravajučeg društva, koje ju je uz policijsko izvješće i moju izjavu odkantalo. I prije mjesec dana mi dođe poziv za sud - u jednoj koverti dupli poziv po istom predmetu. Kao optuženiku  :shock: i kao svjedoku :shock:
Baba našla neku odvjetnicu, izmislila dvije svjedokinje koje uopće nisu bile tamo i mene tuži, a pošto je murja već potegla prekršajnu protiv nje, preporuka njene odvjetnice je bila da se to objedini i tako me napalo bez veze. Ja sam angažirala odvjetnika koji se na prvom ročištu pojavio u moje ime, a sad je došao još jedan poziv, no na putu sam i opet će on ići umjesto mene, no rekao je da ću na treće morati doći.
Nemam pojima kako će sve to završiti, jer baba tvrdi da sam ja išla kroz crveno i navela je neke izmišljene ozljede, a sama se ozljedila kad se nabila na stupić... :?

Pitao sam odvjetnika od firme što misli o ovom (dobar je - nismo platili niti jednu kaznu već 2g  :mrgreen: )i on kaže da je netko potegnuo i veze a ne samo odvjetnika.

U gradu je UVIJEK pješak u prednosti i kaže da je čudno što to i policajac nije zapisao. Bicikl je druga stvar, ali pješak je Bog u RH. Ali kad je već policajac to zapisao....
Isto tako se čudi kako je moguće naknadno prijaviti svjedoke - kaže da to nije problem jer sudac automatski treba to sterati van - osim ako baba nema vezu.

Mene je prije godinu i pol na starom motoru pogodio klinac koji se u Zg - Trg žrtava fašizma spuštao po stepenicama sa skejtom. Dakle - pogodio me bočno. Skršena kaciga te žmigavci i svjetlo na motoru. Murjak mi je rekao da se ne isplati raditi očevid jer ću ja ispasti kriv i da budem sretan što se mali digao i zbrisao.
 
da ne otvaram jos jednu temu ako mi mozete ode pomoc... danas sam dobia ponudu od osiguranja steta je u servisu procijenjena na oko 20000kn na motoru oni su mi ponudili 14400kn i to je prva njihova ponuda.

Sad da sam pisem zalbu il da angaziram i za materijalnu stetu odvjetnika il da uzmem te novce sta mi je pametnije  :misli: ?

e i btw imam odvjetnika koji mi vodi naknadu za tjelesne ozljede odvojeno od ovoga a oni su i materijalnu stetu i ozljede strpali sve u istu ponudu da ako slucajno tako potpisem im se posreci pa odvjednik na sudu vise nista ne moze  :palacdolje:
 
iluvatar said:
da ne otvaram jos jednu temu ako mi mozete ode pomoc... danas sam dobia ponudu od osiguranja steta je u servisu procijenjena na oko 20000kn na motoru oni su mi ponudili 14400kn i to je prva njihova ponuda.

Sad da sam pisem zalbu il da angaziram i za materijalnu stetu odvjetnika il da uzmem te novce sta mi je pametnije  :misli: ?

e i btw imam odvjetnika koji mi vodi naknadu za tjelesne ozljede odvojeno od ovoga a oni su i materijalnu stetu i ozljede strpali sve u istu ponudu da ako slucajno tako potpisem im se posreci pa odvjednik na sudu vise nista ne moze  :palacdolje:
Kažeš da već imaš angažiranog odvjetnika za naplatu štete koji radi na tvom slučaju i pozna ga (doduše materijalne, ali svejedno) i sada pitaš tu ljude koji nemaju pojma o cijelom slučaju i sumnjam da ti mogu puno pomoć, osim reć da naravno odbiješ prvu ponudu.
Mislim da bi trebao zvat odvjetnika i savjetovat se i saznat češ u svakom slučaju više nego ovdje, naravno ako je taj odvjetnik dobar. (y)
 
mene je odvjetnik upozorio par puta na to ( da znaju u ponudu objedinit i materijalnu i nemat. stetu ) i da nista bez njega ne radim/potpisujem...
jer se tako ljudi znaju zeznit misleci da je to samo za materijalnu stetu pa izvise za ozljede. (iako da procitaju sta potpisuju bi valjda skuzili  :misli: )

sta ti je taj odvjetnik kojeg vec imas za tjel. ozljede rekao??

 
Optimist said:
mene je odvjetnik upozorio par puta na to ( da znaju u ponudu objedinit i materijalnu i nemat. stetu ) i da nista bez njega ne radim/potpisujem...
jer se tako ljudi znaju zeznit misleci da je to samo za materijalnu stetu pa izvise za ozljede. (iako da procitaju sta potpisuju bi valjda skuzili  :misli: )

sta ti je taj odvjetnik kojeg vec imas za tjel. ozljede rekao??

da ne potpisujem nego da iden tamo da mi odvoje ta dva zahtjeva da recem da mi odvjetnik vodi ozljede  (y)



 
Ako ti ovjetnik radi na proviziju, onda pazi jer će ti uzeti i dio provizije za djelove ako ga konzultiraš. Bolje da ti to odvoje.