sudar

Pokušaj tražiti još,ako ide a ostalo bude potrajalo dugo.
Moj slučaj traje več 2 godine,isto nisam kriv.
 
Kača je imala sudar sa autom u 11.mj. Nije bila kriva. Za auto je bila posebna ponuda/nagodba ( dobila više nego kaj je mislila), a za tjelesne ozljede posebna( još traje nagađanje). Obavezno razdvoji zahtjeve, a ako je odvjetnik već to preuzeo, onda on to mora tražiti a ne ti osobno. Sve ovisi kaj si dogovorio sa odvjetnikom.
 
bok ljudi !
kao neki od vas imao sam i ja sudar (malo cudan) tj, naletio na psa koji je pretrcavao ulicu sa moje strane kolnika na drugu ka domu. Nisam imao kud,dal na ljevo pa direkt u aute suprotnog smjera ili cvrsto  uhvatit volan  i preko psa  :misli:. Izabrao sam ovo drugo,ali pas je bio prevelik za zzr600. Naravno,i ja i motor strugali po cesti. Pred cetiri dana dosao iz bolnice,ramena kost iskocila iz zgloba .Sad pricvrscena. bol,  :?  
Sreca da se tamo nasao plavi andeo  i odma rotirku. i sreca da je otisao saznat i saznao ciji je taj pas. Rekli su da ce podnjet kaznenu prijavu protiv vlasnika psa. E sad ,zanima me dali da prvo zovem osiguranje za procjenu stete ili prvo odvjetnik i dali  je ko imao isti takav slucaj. Hvala !
 
dleiner said:
bok ljudi !
kao neki od vas imao sam i ja sudar (malo cudan) tj, naletio na psa koji je pretrcavao ulicu sa moje strane kolnika na drugu ka domu. Nisam imao kud,dal na ljevo pa direkt u aute suprotnog smjera ili cvrsto  uhvatit volan  i preko psa  :misli:. Izabrao sam ovo drugo,ali pas je bio prevelik za zzr600. Naravno,i ja i motor strugali po cesti. Pred cetiri dana dosao iz bolnice,ramena kost iskocila iz zgloba .Sad pricvrscena. bol,  :?  
Sreca da se tamo nasao plavi andeo  i odma rotirku. i sreca da je otisao saznat i saznao ciji je taj pas. Rekli su da ce podnjet kaznenu prijavu protiv vlasnika psa. E sad ,zanima me dali da prvo zovem osiguranje za procjenu stete ili prvo odvjetnik i dali  je ko imao isti takav slucaj. Hvala !

odi kod tih ljudi i moli boga da imaju policu kućanstva i ugovorene još neke odgovornosti, i po tome se možeš naplatiti i ti i motor, a ako nemaju najvjerojatnije si popljugal jer privatna tužba i naplata u lijepoj našoj ne bude zaživila još nekih cca 2-3 stoljeća :mrgreen:

 
dleiner said:
bok ljudi !
kao neki od vas imao sam i ja sudar (malo cudan) tj, naletio na psa koji je pretrcavao ulicu sa moje strane kolnika na drugu ka domu. Nisam imao kud,dal na ljevo pa direkt u aute suprotnog smjera ili cvrsto  uhvatit volan  i preko psa  :misli:. Izabrao sam ovo drugo,ali pas je bio prevelik za zzr600. Naravno,i ja i motor strugali po cesti. Pred cetiri dana dosao iz bolnice,ramena kost iskocila iz zgloba .Sad pricvrscena. bol,  :?  
Sreca da se tamo nasao plavi andeo  i odma rotirku. i sreca da je otisao saznat i saznao ciji je taj pas. Rekli su da ce podnjet kaznenu prijavu protiv vlasnika psa. E sad ,zanima me dali da prvo zovem osiguranje za procjenu stete ili prvo odvjetnik i dali  je ko imao isti takav slucaj. Hvala !

Odvjetnika obavezno, naplatit ćeš se iz svoje police, a onda će se osiguranje obračunati sa vlasnikom psa ( jer rekao si da se zna čiji je ) neovisno o tebi, ti lagano skupljat papirologiju, vuci se oko doktora, terapije obavezno jer možda ubodeš i neku invalidnost, to ti je info iz prve ruke, a to da nemožeš ništa ako kućanstvo ne plaća osiguranje su prazne priče :wink: (y)
Kućanstva mogu ali nisu obavezna plaćat osiguranje ali ukoliko pas, mačka, kokoš ili bilo što drugo prouzroči nesreću van dvorišta odnosno na cesti gazda odgovara za to :wink: ( a obzirom da nema osiguranje i ne želi platit štetu ti ćeš se naplatit iz svoje police a oni će dalje putem suda radit potraživanje prema vlasniku psa ), ista je priča i sa lovačkim društvima koji su za razliku od kućanstva dužni plaćat, a pojedini neplaćaju nego se vade na to da ima znak na cesti i  :blahblah: :blahblah: :blahblah:, e pa to nepije vode jer u slučaju da srna ili nešto drugo istrči na cestu i udariš ju autom ili motorom lovačko društvo MORA platit odštetu bez obzira na znak  :wink:
 
te podatke ti je dao kolega stariji milicioner, ili? :misli:
 
tutankamon said:
te podatke ti je dao kolega stariji milicioner, ili? :misli:

Obzirom da sam davne 97.-e radio u Puli a spavao u Fažani zašto me još uvijek čude takve yugo nostalgične izjave :misli: znam da su tad tadašnji pojedini policajci pod nacionalnost pisali "istrijan", ali do danas kod građana da nema pomaka  :( - žalosno  :x :palacdolje:

Btw : te info dajem iz osobnog iskustva i dugogodišnje poštenog rada i pomaganja onima kojim je to najpotrebnije - jadnim i poštenim ljudima/građanima RH kojih mi je žao, a koje se obično pokrade i uzme im se i ono mizerno što imaju jer nisu upućeni što-gdje-kako, a krpaju kraj sa krajem i nemaju para za lihvarske odvjetničke savjete  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:
 
Hvala Ghostrider-SB

podigao si mi optimizam  (y) (y)

Prije neki dan mi stigla posta iz BONUSGRUPA D.D. A pise da se oni bave naknadom stete materijalne i nematerijalne. dal neko zna nesto o tome ?
 
dleiner said:
...Prije neki dan mi stigla posta iz BONUSGRUPA D.D. A pise da se oni bave naknadom stete materijalne i nematerijalne. dal neko zna nesto o tome ?
To su oni šta odrade isto što bi i ti (znači, skupe dokumentaciju, odu na osiguranje i prijave štetu), samo ti uzmu proviziju.
 
Shepa said:
To su oni šta odrade isto što bi i ti (znači, skupe dokumentaciju, odu na osiguranje i prijave štetu), samo ti uzmu proviziju.

čekam da i ti napišeš kako ide naplata, ali ništa :(

šta misliš dali pas spada pod neregistrirano vozilo i da se naplati šteta iz HUO fonda? :mrgreen:
 
tutankamon said:
čekam da i ti napišeš kako ide naplata, ali ništa :(

šta misliš dali pas spada pod neregistrirano vozilo i da se naplati šteta iz HUO fonda? :mrgreen:
Pa baš sam jučer nakon gradelade (puf-pant) nešto rapravlja na tu temu, i mislim da iz fonda ne bi prošlo, ali da iz vlastite police AO, pa terećenje vlasnika psa po odgovornosti iz posjedovanja životinje.
 
Shepa said:
Pa baš sam jučer nakon gradelade (puf-pant) nešto rapravlja na tu temu, i mislim da iz fonda ne bi prošlo, ali da iz vlastite police AO, pa terećenje vlasnika psa po odgovornosti iz posjedovanja životinje.

kod mene ni to ne prolazi :wink:

jer to iz vlastite ide isto na teret fonda  :mrgreen:


a sad čekajmo da nam dleiner javi kako je prošao (y)
 
bok ljudi !

Ovako ,trenutno nisam jos za akciju. Tj. danas idem tek na vadenje konaca iz rane .
Samo sam htio cuti unaprijed od vas ljudi ,kaj me sve ceka. Posto mi je to prvi sudar i to jos tak neobican.
Hvala na bilo kojem savjetu  :wink:
 
Pozdrav svima!

Zna li možda netko gdje imaju Hrvatske ceste doo uređeno osiguranje (znam da ne kod Croatia osiguranja)?

Hvala na odgovorima!
 
casty said:
Pozdrav svima!

Zna li možda netko gdje imaju Hrvatske ceste doo uređeno osiguranje (znam da ne kod Croatia osiguranja)?

Hvala na odgovorima!

pitaj ih, moraju ti dati tu informaciju (y)
 
casty said:
Pozdrav svima!

Zna li možda netko gdje imaju Hrvatske ceste doo uređeno osiguranje (znam da ne kod Croatia osiguranja)?

Hvala na odgovorima!
Da te odmah uputim: Uzmi odvjetnika. Dobrog.
Hrvatske ili Županijske ceste (ovisi koja je firma nadležna za dio ceste na kojem si ima štetu) uvijek, ali baš uvijek, odbijaju odgovornost za nastanak štete, i ni jedan postupak (po mom iskustvu) nisu rješavali mirnim putem.
Uvijek se vade na neprilagođavanje brzine uvjetima ceste, te da su ophodari utvrdili da nije bilo propusta u održavanju kolnika.