Super Duke Vs. Tuono

Koji motor je po vašem mišljenju bolji/isplativiji?


  • Total voters
    109

Chico

Member
Vidio sam da će novi Tuono predstavit tek u 10. mjesecu ove godine, pa mi to nije baš jasno kad već ima toliko slika i par testova. Možda sam u krivu ali zato ćete mi vi stručnjaci, siguran sam, sve objasnit. Uglavnom i anketa je gore a poželjno je i da obrazložite svoj glas.
I još jedno pitanje: Da li je istina da Aprilia daje 4 god garanciju na Tuono???
Thnx  (y)
 
Chico said:
Vidio sam da će novi Tuono predstavit tek u 10. mjesecu ove godine, pa mi to nije baš jasno kad već ima toliko slika i par testova. Možda sam u krivu ali zato ćete mi vi stručnjaci, siguran sam, sve objasnit. Uglavnom i anketa je gore a poželjno je i da obrazložite svoj glas.
I još jedno pitanje: Da li je istina da Aprilia daje 4 god garanciju na Tuono???
Thnx  (y)

Baš me zanima kak si testirao anketu?  :misli:
 
Daj nemoj me j... ovo je moja prva anketa na forumu i jako sam emotivno vezan za nju a ti mi ju uništavaš oftopičarenjem. Dosta jer ću te reć barbi Banditu i čika Shonyi  :mrgreen:
 
oba dva su mrak . samo gas all the way !!!!!!!!!!!!!!!!!  (y) (y)
 
KTM (jer nema više starog tuona)
 
Chico said:
Vidio sam da će novi Tuono predstavit tek u 10. mjesecu ove godine, pa mi to nije baš jasno kad već ima toliko slika i par testova. Možda sam u krivu ali zato ćete mi vi stručnjaci, siguran sam, sve objasnit. Uglavnom i anketa je gore a poželjno je i da obrazložite svoj glas.
I još jedno pitanje: Da li je istina da Aprilia daje 4 god garanciju na Tuono???
Thnx  (y)

Evo službene informacije;
Novi Tuono je predstavljen i iztestiran već odavno. Prvi primjerak sam prodao na ovogodišnjem Velesajmu i jedan odmah poslje, a više ih nije moguće nabaviti jer je potražnja na stranim tržištima prevelika.
Prvi slijedeči primjerci za RH bi tebali stići za 10-ak dana, ako sve bude u redu i neko drugo tržište ih ne preotme.
Garancija je klasična 2 godišnja uz mogučnost produženja po programu "Enjoy me" koji produžuje garanciju nakon servisnog pregleda za još jednu godinu, te dogodine opet tako, ukupno 4 godine.

Evo i malo uspodredbe, prvo slike;

ktm990superduke-6075-015-f.jpg


apriliatuonor-7179-010-f.jpg


A sad i tehnika (KTM / Aprilia);

- brzina 235 / 250 km.
- promjer usisnika injectiona 48 / 57 mm.
- snaga(KS) 120 / 133
- okretni moment 100 Nm(7000) / 102 Nm(8750)
- obična kliješta prednjih diskova / radijalni prihvat kliješta
- težina 184 / 185
- širina stražnje gume 180 / 190
- okvir cijevna konstrukcija / aluminijski
- stražnja vilica klasična / banana vilica

Mislim da bi ovo pametnome bilo dovoljno

Ako trebaš još nešto pitaj
 
mogu mislit kako tih 250km/h izgleda na Aprilliji ima da te otpuše s motora.
 
evo Chico pročitaj si o SuperDuke-u :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,19997.0.html
 
morem ja nesto rec...
je... apriliu kada nemozes dobit motor a rezerne dijelove da ne govorimo
uzmes super duke i sam gasssssssss samo ne naglo da te ne izbaci na ledja
 
mkt said:
mogu mislit kako tih 250km/h izgleda na Aprilliji ima da te otpuše s motora.

al bitno da ide toliko to sta nemozes ostat na njoj pri toj brzini-koga to briga
 
michael said:
morem ja nesto rec...
je... apriliu kada nemozes dobit motor a rezerne dijelove da ne govorimo
uzmes super duke i sam gasssssssss samo ne naglo da te ne izbaci na ledja

netko ima problema sa informiranjem, vidim...

trenutacni problem sa dostavom dijelova je jer aprilia seli skladiste... distribucija dijelova ce se nadalje voditi po uhodanom piaggio sistemu (biti ce vezana uz piaggio), tako da ce ova prica o nedstupnosti dijelova biti prica za strasiti malu djecu...

zasto je tuono bolji? zbog cijene... iako su oba motora san snova u toj klasi.

tuono je predstavljen odavno (tocnije 16. rujna, 2005.), testiran barem stotinjak puta vec...
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1076

malo kasnije je izdan promo filmic sa samuelom de nardi koja je "kuma" novog tuona i koja ga je vlastorucno predstavila... a prezentacija je bila u cisto talijanskom stilu.

 
Ma meni je Super Duke nenadjebiv motor...definitivno bi njega prije uzeo...crnog...cesto ga vidam u Maskimirskoj ima ga neki tip.....stavio je akrape gore...a cuje se boli glava....samo sto je malo cijena too much...ali misim da se isplati...
 
demza said:
netko ima problema sa informiranjem, vidim...

trenutacni problem sa dostavom dijelova je jer aprilia seli skladiste... distribucija dijelova ce se nadalje voditi po uhodanom piaggio sistemu (biti ce vezana uz piaggio), tako da ce ova prica o nedstupnosti dijelova biti prica za strasiti malu djecu...

zasto je tuono bolji? zbog cijene... iako su oba motora san snova u toj klasi.

tuono je predstavljen odavno (tocnije 16. rujna, 2005.), testiran barem stotinjak puta vec...
http://www.motori.hr/cgi-bin/cl.rr?id=1076

malo kasnije je izdan promo filmic sa samuelom de nardi koja je "kuma" novog tuona i koja ga je vlastorucno predstavila... a prezentacija je bila u cisto talijanskom stilu.

netko je imao aprilijiu i vvvveeeeellllllllliiiiiiiiiiikkkkkkkkkiiiiiiihhhhhhhhhh  problema s njom i njenim servisima a narocito dijelovima i garancijom