Suzuki GSX-s 750 2019 god

Može guma bit na felgi dok je grije? Pitam za dipsija... 😄
Hahahah ma moze, neces bas toliko grijat...ja pred malo ovo ljepio na kmh, bila vlaga tih dana al nisam izdrzao 😆
 

Attachments

  • Screenshot_20220211-211005.png
    Screenshot_20220211-211005.png
    710.6 KB · Views: 0
  • Love
Reactions: El Mravac
Preporucena je temperaturama iznad 15°, naravno zbog samog svojstva ljepila da se bolje primi.
U planu je kućnim fenom dodatno zagrijati podrucje samog ljepljenja jer on nije prejak a dovoljno je topao i po mogućnosti na suncu tako da se cijela felga lagano zagrije.
@El Mravac Ne bude to problem jer su trakice iz više dijelova + prozirna folija je preko, tako da kad se već sve prisloni samo odljepljujem prozirnu i lijepim trakice. Problem je ona u jednom komadu na metre koju ne mozes ispravljat ako krivo krenes, pa mazi sapunicu,pa ispravljaj pa bude nered. Ovo bi trebao bit peace of cake 😁
Ako se nade fan za GSX-Ra imaju ovakve samo crvene
 
  • Like
Reactions: El Mravac
Nosač tablice je napravljen da ti tablica ne može ispasti. Nisi nikad prolazil proceduru izgubljene tablice. Možeš ju i žvakom prikeljiti ako misliš da je to sigurno. A možeš i magnetom, možda jednom dođeš do motora a neki konj ti iz čiste obijesti uzeo tablicu i bacio u grmlje a tebi krene šou.
Imam doma jebeno jake magnete koji bi ju bez problema drzali protiv vjetra al nisam u opce razmisljo o tome da bi ju netko mogo skinut. Hvala, vec sam ionako dovoljno paranoican oko motora
 
Zelis stavit samo tablicu na nosac, bez okvira? Zaljepi ju sa obostranom 3m trakom, nece otpast vjeruj mi, bolje nego magneti....ili zelis magnete da ju mozes lako skinut?
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nero and LukaLuka
Zelis stavit samo tablicu na nosac, bez okvira? Zaljepi ju sa obostranom 3m trakom, nece otpast vjeruj mi, bolje nego magneti....ali zelis magnete da ju mozes lako skinut?
Magnet jer sam ih imao doma pa mi palo na pamet, nije mi do nekog divljanja da moram vozit bez tablice
 
Onda zaljepi 3m trakom...ja sam na bivsoj hondi sa tom trakom zaljepio kmh sat na one nosace za volan, znaci dvije trakice duzine cca 4cmm i nagnuo sam motor na bok i drzao za kmh sat i nije otpalo 😆
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Pripreme za sezonu u punom jeku.
Došle trakice na red i ajme majko kako su bile lijepe dok ih nisam počeo skidat😅. To ne da ne ide dolje, 4 ruke su 6h skidale trakice(cijela subota). Nešto mrvicu lakše je krenulo kad se ugrije ali ništa, cim krenes skidat puca doslovno svaki cm trakica jer je ljepilo toliko jako da trakica mora puknut. Ako ugrijes trakica se razvuce i opet pukne jer je tanka a ljepilo i felga se brzo ohlade tako da je islo mic po mic noktima i plastičnim strugalicama za rastavljanje mobitela.
Kad smo ih napokon odljepili ostao je debeli sloj ljepila koji je jedino išao dolje acetonom bez alkohola. Stare gaće i udri.
Trakice nije problem bilo naljepit to je išlo lagano jer su iz 4 djela.
Vidim prednje pločice su skoro za zamjenu pa sam kupio prednje i zadnje EBC sintered za 750kn.
Naručio sam i K&N filter zraka, red je da se promjeni i to nekad jer mi se neda otvarat sve da vidim stanje pa ga vraćat i čekat opet novi, i možda bi antifriz zamjenio tako da je sređen nakon 5god starosti i 25.000km.
Gume su taman na markeru, to ću potrošit još malo do 6.mjeseca oko Zagreba dok je hladan asfalt i onda idu nove(angel gt broji sad 10tkm).
Uskoro neke bolje slike motora, ovo je na brzinu bilo u garaži.
Puno više otvaraju motor nego stare zlatne
 

Attachments

  • IMG_20220323_101453.jpg
    IMG_20220323_101453.jpg
    2 MB · Views: 0
  • IMG_20220323_101800.jpg
    IMG_20220323_101800.jpg
    2 MB · Views: 0
  • IMG_20220319_204626.jpg
    IMG_20220319_204626.jpg
    2 MB · Views: 0
  • IMG_20220319_184019.jpg
    IMG_20220319_184019.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • IMG_20220319_224824.jpg
    IMG_20220319_224824.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20220319_224831.jpg
    IMG_20220319_224831.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Last edited:
Stigao i pamučni filter, dobiju se i upustva, skini stari filter, ubaci novi i zasarafi 😅
450kn
 

Attachments

  • IMG_20220324_093215.jpg
    IMG_20220324_093215.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20220324_093420.jpg
    IMG_20220324_093420.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220324_093346.jpg
    IMG_20220324_093346.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220324_093513.jpg
    IMG_20220324_093513.jpg
    1.8 MB · Views: 0
Ako mjenjas plocice primjeni i ulje u kocnicama. I ne zaboravi straznju kocnicu…
 
  • Like
Reactions: Vox22
Ako si uspio uvjeriti zensko, da ti u subotu 6h pomaze skidati trakice sa felgi, ti si zacjelo jebac par ekselans. 😄

Jaka je sila u tebi. 😁
sama se ponudila(kako ne bi otisao subotom sam negdje) :mrgreen:

Ako mjenjas plocice primjeni i ulje u kocnicama. I ne zaboravi straznju kocnicu…
Zadnje plocice su jos dosta dobre, promjenio ulje prosle godine ali naravno budem i sad da se sve lijepo odzraci.

E sad jedan disk mi se vise grijao kad sam zarotirao plocice pa sam ispolirao klipice(to sam primjetio tad a mozda je i od prije bilo), medutim drugi disk je sad hladan(sa prljavim klipicima) tako da moram danas i njega ispolirat da ide i on glatko i vjerojatno malo odzracit to sve i vidjet kako rade svi klipici, dal koji kasni... a plocice tjeram jos 1000km, moje njezne voznje ce izdrzat bez problema.

Uglavnom nije lose obratit paznju s vremena na vrijeme na potrosenost plocica i preventivno pocistit klipice kako bi se dobilo ravnomjernije trosenje, a i lakse spada prasina kad se redovno cisti.
Izvukao klipice do pola, nakapo sredstvo(wd,aceton,petrolej i sl.) i krpicu zavuko i sve u krug prosao, kasnije nakapo malo 2t ulja i vratio klipice prstima.
Evo video kako se kotac vrti bez lijeve celjusti koja jace grize a kako kad ju vratim.
Zadnja ide glatko
 

Attachments

  • pixlr_20220325114358318.jpg
    pixlr_20220325114358318.jpg
    1.7 MB · Views: 0
Morao sam klipice izvadit i sve pocistit , ne volim takve stvari na pola radit.

Kako ocistiti klipice - mozda nekome pomogne moj nacin

Prvo odvrnemo mali sigurosni ravni sarafic ispod kojeg se nalazi imubus 5 koji drzi limic celjusti, njega otpustimo da ga kasnije mozemo prstima do kraja skinut
Zatim odvrnemo celjust i malo ju cimnemo lijevo desno da se lakse skine sa diska, izvucemo imubs 5, plocice i limic ispadaju van
Ja nisam skidao celjust sa lajtunga jer nemam trenutno kompresor(zbog vadenja klipica)
Istjeramo klipice sa vanjske strane celjusti(ona na kojoj nije lajtung) skoro pa do kraja - obavezno neka budu paralelni
Kada su klipici skoro pa vani uzmemo gumicu,stipaljku sto god da stisnemo rucicu kocnice kako nebi izgubili ulje iz posude/lajtunga - ručica ostaje stisnuta dok se ne slozi sve natrag! Tu pripaziti da vam na taj zadnji stisak ne izlete klipici van jer cilj je da budu sto vise vani kako bi ih kasnije prstima izvukli
Sad odvrnemo zvjezdasta 4 sarafa kako bi odvojili celjusti po pola, kod mene je islo rukom na trzaj dok sam drzao celjust u ruci
Odvojimo celjusti i maknemo jednu polovicu sa strane(na kojoj su klipici skoro pa vani) - njih izvucemo prstima i ocistimo ih krpom da budu ko novi(wd,DOT,petrolej i sl), ako nesto ne ide moze i fina smirgla na vodobrusni ili polir pasta sa malo grubljom krpom, bitno je ne ostaviti riseve na klipicima.
Stapicem za usi ocistimo vanjsku gumicu od prljavstine(namociti stapic u DOT4 da nije suh i ne ostavlja mucice), ja sam potrosio 4,5 stapica po gumici dok nije bilo cisto.
Sada kad je sve cisto i uredno mozemo vratiti klipice na nacin da ih umocimo u dot 4 do pola ili cijele kako bi lakse kliznuli i podmazali gumice(obicno u cep od ulja nalijem i tamo umocim klipic) i lagano RAVNOMJERO ih stisnemo do kraja
Sada idemo na drugu polovicu celjusti kojoj cemo izvuci klipice na sljedeci nacin:
Zacepimo rupicu kroz koju prolazi ulje (medicinska rukavica i palac i stisak) te PUSTIMO RUCICU kocnice !
Ako ste sami malo nezgodno istovremeno zacepit rupicu i stiskat kocnicu da istjerate klipice van(pogotovo ako jedan steka pa ga morate blokirat) ali da se, ja sam glavom stisko rucico dok sam rukama pratio klipice van.
Pripremimo posudu ispod celjusti za ulje iz celjusti i tjeramo opet klipice paralelno skoro do kraja, cim krene jedan ispadat van opet stiscemo rucicu kocnice gumicom da ostane stisnuta(paziti da bude uvijek ulja u posudi) i okrenuti celjust da se iskapa iz nje, povuci i drugi klipic van prstima.
Nisam vise slika stavljao jer nisam planirao pisati, ali ako nekome treba pomoc neka javi

Ponoviti postupak ciscenja i njezno ih ravnomjerno vratiti natrag u celjust.
Bitno je da gumice nemaju ostecenja i da su klipici cisti i podmazani kad se vracaju unutra.
Spojimo celjusti (paziti da ne ispadne negdje onda mala gumica gdje se spajaju najbolje ju odmah sa strane staviti) i ravnomjerno vratimo 4 zvjezdasta sarafa.
Namjestimo plocice, vratimo limic, stavimo imbus 5 rukama koliko ide, stavimo celjust na disk, stegnemo celjust, stegnemo lagano imbus 5, vratimo sigurnosni ravni sarafic.

Preostaje odzracivanje sistema, ključ broj 8 i jedno prozirno crijevo koje nataknemo na odušak na čeljusti.

Maknemo gumicu/stipaljku/stegu sa ručice kočnice i polako stišćemo kočnicu nekoliko puta i nadolijevamo ulje.
Stisnemo kočnicu do kraja i odvrnemo na par sekundi šaraf odzračnika. Zavrnemo šaraf, pumpamo kočnicu par puta i opet odvrnemo šaraf i gledamo kako mjehurići izlaze van. To ponavljamo cca. dok ne potrošimo jednu posudu tekućine odnosno dok ne izađu svi mjehurići van. Pumpaj pumpaj - zadrži - odvrni - zavrni - pumpaj pumpaj

Ponoviti postupak na drugoj čeljusti, paziti da negdje ne kapne DOT, ako kapne odmah vodom isprati nikako utrljati suhom krpom jer sj%be lak, zato je pametno imati spremnu posudu sa vodom ili slauf te nekoliko krpi da se mogu brisati celjusti i ostalo

Laganini 2h vam treba ako sami radite i minimalno alata

Koliko sam primjetio diskovi su slične temperature što znači da je posao imao smisla :mrgreen: još ću izmjerit temperature diskova onim uređajem čisto da vidim koliko je i to je to.

Prvo sam odvojio čeljusti pa sam na vanjskoj kompresorom tjerao klipice van sto nije pametno jer klipic moze odletit kod susjeda u tanjur i pritom se oštetiti, a i ulje onda prska van u maglici što nije zdravo. Tako da je bolje tjerati pumpicom na motoru klipice van, zato ne skidamo lajtung kočnice i zato ručica kočnice ostaje stisnuta kad se vade klipići kako bi ulje ostalo u lajtunzima.

Evo ako nekome pomogne drago mi je, takve poslove je najbolje sam sebi odradit jer onda znaš da je tip top i uvijek provjeriti da je sve dovoljno stegnutno
 

Attachments

  • pixlr_20220326082602859.jpg
    pixlr_20220326082602859.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • IMG_20220325_213425.jpg
    IMG_20220325_213425.jpg
    1.5 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: MarK5 and singlica
Kasnije sam primjetio da je filter zraka malo ostecen, vidi se na slikama gore, kutija nije imala tragove oštećenja ali nešto je nagnječilo i stisnulo ovaj pamuk pa je i "konac" popucuo na jednom mjestu. A jbg, nije nista strasno ali bode u oci kad znas da je nesto novo.

Ceka se posljednja nadogradnja za suzu, posljednji detalj koji ce ga ucinit vizualno kompletnim i najbitnije malo udobnijim. Kad stigne stizu fotke 🙈
Krpama i sredstvima za glancanje sam se opremio, gume imam za dvije sezone u šteku, benga kolko bude da bude idemo nabijat kilometre:giggle:

edit: u meduvremenu jos jedan detalj rijesen, nisam gledao jel ima homologaciju 🤪
 

Attachments

  • pixlr_20220407193125153.jpg
    pixlr_20220407193125153.jpg
    2 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: frulex
Sretan Uskrs svima!
Uskrsnicu nisam dobio, ali sam bez nje ostao💸
Vi slobodno komentirajte, a ja ću vam kroz par dana i dok malo isprobam sjedalo opisat sto se i kako radilo i dali je ovo vrijedilo radit.
 

Attachments

  • IMG_20220416_185657.jpg
    IMG_20220416_185657.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185725.jpg
    IMG_20220416_185725.jpg
    2.5 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185751.jpg
    IMG_20220416_185751.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185756.jpg
    IMG_20220416_185756.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185732.jpg
    IMG_20220416_185732.jpg
    2 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185609.jpg
    IMG_20220416_185609.jpg
    1.7 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185619.jpg
    IMG_20220416_185619.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185612.jpg
    IMG_20220416_185612.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_185646.jpg
    IMG_20220416_185646.jpg
    1.9 MB · Views: 0
  • IMG_20220416_182346.jpg
    IMG_20220416_182346.jpg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: MarK5
Suzuki ima tvornicki dosta dobra sjedala, tako da nije bila stvar udobnosti nego vise estetike, ali ako se moze i napravit udobnije zasto ne.

Dosao kod gospodina kod kojega je u zadnje vrijeme trend modificirat sjedalo bilo potrebe ili ne, ja sam samo htio dodat na vozacevo plavi uzorak i na suvozacevo na sredini dolje gsx-s i gore na sredini isto 750, bude ubacio karbon sa strane i naprijed podigao suvozacevo tako da osoba iza ne pada lako na mene, protuklizno na sredini, plavi konac i to je zapisano na papiru. Cijena 950kn, odnosno 1000kn radi tih slova, placanje unaprijed.
Dosao po sic, brojke 750 sa strane, protuklizno mi je dosta sivo/svjetlo, sjedala mi ne djeluju upareno, i na prvu mi je tvrđe, mozda je to i bolje na duzu rutu ajd.
Sjedne suvozacica, njoj se problem sad malo i penjat, sjedalo joj ima manji pad i sad lakse leti iza, klize se kao i prije ako ne i vise.
Kazem da bi htio (da me se pitalo jos prije samih radova) smanjit 750 i ukosit ga, te plavi uzorak da je barem malo tanji jer mi je ovako dosta debelo i cudno izgleda, mozda bi mi i ljepse bio sa dvije tanje crte lijevo-desno, veli sef ja sam radio onako kako sam mislio najbolje vjeruj mi znam kaj radim, namjerno sam stavio debljji plavi uzorak i vece brojek da se istice. Pa nisam platio za tude ideje?
Uglavnom nisam skroz zadovoljan vise zbog tog pristupa i jer nemas opciju prije izrade da ti javi ili pokaze sliku gle ova traka ce bit ovako jel ti pase da nesto mjenjamo mozda, da vidis bar uzorak nekakav prije pa ono otprilike di bi sto islo pa da korigiras jos prije nego krene krojit sve. Veli sve se moze napravit kako god zelis, platis jos soma kn i to je to. Sad se tjesim da je dobro i da ja ne valjam u svemu tome :poop:
i na slici 4 i 6 ovaj spoj na trokutu nije bas simetrican al ajde
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DiscoVolante