Suzuki Intruder VZR1800 M1800R Generalna tema

Bandita kupio prvi koji ga je dosao pogledati, kao sto sam i predpostavljao. I jos uz to nas covjek ovamo u DE. Bas se iznenadio kako je dobro ocuvan i kako dobro uzivo izgleda. Ocito sam napravio dobar posao preko zime
biggrin.gif

Za razliku od zadnjeg Bandita za kojim sam mjesecima tugovao jer sam ga prodao, ovoga mi i nije nesto previse zao, objasniti cu kasnije zasto...
Dakle, otisao Bandit pa sam krenuo u potragu po oglasnicima za necim novim sto ce praviti drustvo Intruderu. Ovaj put sa htio neki maxi skuter jer sam se pozelio opustene voznje bez kvacila i saltanja brzina. Fokus je bio na necemu sa DCT-om pa sam gledao Integre 750, X-ADV 750 i Forze 750, ali bi tu i tamo bacio pogled i prema BMW C650GT, Kymco AK550, pa i T-Max 560. Cijene su u najmanju ruku brutalno prenapuhane trenutno, ali sam zapikirao jednu Integru 750 i htio sutra otici po nju tu nekih 200km od mene.
U medjuvremenu je dosao 1.3., pa sam prvi put nakon 11tog mjeseca sjeo na mog Intrudera M1800R sa sezonskim tablicama (3-10) i napravio evo danas nekih 100tinjak km. I eto, istopila se svaka zelja za bilo kakvim drugim motorom. Mozda ovakav power cruiser nije svaciji "djir", ali je meni definitivno motor koji mi najbolje lezi i koji mi budi najvise emocije kad ga vozim, a to je ono sto je kod motora vazno
smile.gif
 
jer sam se pozelio opustene voznje bez kvacila i saltanja brzina. Fokus je bio na necemu sa DCT-om pa sam gledao Integre 750, X-ADV 750 i Forze 750
smile.gif
ja to upravo gledam, samo da nema kvačila, njemačka gužva me izludila:mad:

sviđa mi se i novi gs900, i s1000rr, hayabusa, stalno gledam hoće li suzuki izbaciti novog gixera... nećemo selagati, novac vani stvarno nije problem, ali kad se sjetim ovih jebenih gužvi čim uđeš u grad, uvijek se vratim na hondinu web stranicu jer jedino imaju dct

ni sam neznam jel bi africu twin es dct, rebela 1100 ili xadv750, a za sva tri ipak nemam (mjesta) :ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: roberto
IMG_1044.jpeg

Napravio Tomosa APNca od njega 😄😄
Par modifikacija na kvacilu jer radi loseg tehnickog dizajna dosta cesto ostane suho. Sutra jos dolaze jace opruge potisne ploce pa cemo ga sastaviti :)
 
Molim prepopruku za servis u Zagrebu.
 
Znanje nije problem nego oprema i infrastuktura. Al sad kad vidim nick, mislim da smo mi to vec definirali preko whatsapp-a 😉
Hahaha, vid' vraga... da, jesmo :). To be in touch....
 
  • Like
Reactions: frulex
ja to upravo gledam, samo da nema kvačila, njemačka gužva me izludila:mad:

sviđa mi se i novi gs900, i s1000rr, hayabusa, stalno gledam hoće li suzuki izbaciti novog gixera... nećemo selagati, novac vani stvarno nije problem, ali kad se sjetim ovih jebenih gužvi čim uđeš u grad, uvijek se vratim na hondinu web stranicu jer jedino imaju dct

ni sam neznam jel bi africu twin es dct, rebela 1100 ili xadv750, a za sva tri ipak nemam (mjesta) :ROFLMAO:
Skuteri imaju automatski mjenjač. Ima lijepih, jakih i skupih. Ovakav motor se ne vozi po gradu.

To je motor za Jadransku magistralu (jednu od najljepših cesta u Europi), za Alpe s bilo koje strane se krenulo pa Karpate, i ostale planinske ceste ili pak duge ravničarske dionice po Mađarskoj, Poljskoj....

Za grad su motori do 750 ccm ili razni skuteri. Tako da je apsolutno bespredmetno imati motor tog tipa, ako je kvačilo patnja. Takav motor se vozi iz čistog gušta. Od laganini 80-100 km/h do toga da takav motor ne osjeti nikakvu uzbrdicu koliko god bio natovaren. Iz pete u treću pa za koju sekundu uvijek prijeđeš bilo koga. Istina je da zbog dužine i mase, neke oštrije zavoje na planinama trebaš ići u prvoj, ali zar je to problem? Transalpinu i Transfagarašan prošli suvozačica, ja i još dva kofera (ne ovi mali s fotke, već veliki od 50 l), tank torba i veeelika torba iza sissy bara. S težinom motora sigurno smo imali puuuno preko pola tone, ali dečko pod nama to nije ni osjetio. Svaki odgovor na gas je bio momentalan. Kako i ne bi kada mu je 0-100 km/h cca ispod 4 sekunde. Svašta sam vozio, ali Intruder 1800 R je the best!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: WraGG
VZR je stroj kume moj! :D
Jedini motor kojeg nisam nakon jedne sezone prodao, a kako je krenulo niti necu. Definitivno nesto sto se isplati imati u garazi i sto nije konfekcija.
Naravno, tko si moze priustiti, bilo bi dobro i nesto manje i voznije za po gradu, tipa neki skuter ili slicno, ali za muku moze on i u grad :)
Moj dobio prosli tjedan nove gume. Bilo je mucno nabaciti rucnom montirkom 260tku nazad, ali je popustila na kraju :)
 

Attachments

  • IMG_1149.JPG
    IMG_1149.JPG
    3.2 MB · Views: 0
  • 25385E73-3694-4563-B0EF-F56D3B1CDFE4.JPG
    25385E73-3694-4563-B0EF-F56D3B1CDFE4.JPG
    2.1 MB · Views: 0
Da stroj..... nema boljeg, tko ga jednom proba ne treba ništa drugo....
 
  • Like
Reactions: WraGG