Suzuki Van Van - uz izvinjenje

b69201

New member
Zdravo ljudi, ja sam novi i na forumu i u motociklizmu. Žao mi je što postavljam ovaj upit na mjestu koje je vjerovatno pogrešno ali pretražio sam sve forume u potrazi za informacijom koja mi treba i nisam je našao. Ukratko htio bih da kupim 125cc motocikl i nakon što sam razgledao i razmislio o stotinu nekakvih različitih motocikala zainteresovao sam se za Suzuki Van Van 125. Vani su komentari 95% super ali kod nas iz ex yu ovaj motocikl kao da i ne postoji. Jel ima neko bilo kakvo iskustvo s ovim motociklom i ako postoji neki pametan razlog tj. nešto osim "baš je ružan" i "ne sviđa mi se" bio bih vam zahvalan da mi kažete?

Ja imam skoro pa nikakvo iskustvo u vožnji motocikla i ne bih kupovao neke veće "mašine". Možda bih jedino razmislio o nekoj 250-ki ali bih najradije ostao kod 125cc. Ipak, sve prijedloge ću rado saslušati, a moguće i poslušati... Hvala unaprijed u svakom slučaju.  :)

Ispod su link prema stranici na kojoj se može saznati osnovno o ovom modelu i par slikica tog motocikla
http://www.suzuki.ba/cms/index.php?id=44
 
imam prijatelja koji ima yamahu tw 125,a to je ubiti identican motor. po meni odlican za pocetnika,ide sasvim solidno za 13ks. o kvaliteti i izdrzljivosti nema govora,njegov ima oko 50 000km i motor radi ko vurica,nikakvi kvarovi ni nista.on ga vozika po poljima,sumama i svakakim terenima,vozi ga ljeto-zima.  stim da je on jos ko zna koji vlasnik i pitanje dal je to prava kilometraza motora.mala potrosnja,jedino ga sirine guma jos usporavaju,ali po meni super motor za pocetnika (y)
a takoder mi je pricao i jedan drugi prijatelj da je imao bas ovog suzukia prije dok je bio mladi i isto kaze da je bio prezadovoljan,nikad nista a nije ga stedio (y)
 
125 ccm ces brzo prerasti ubrzo trazit nesto jace, bolje uzmi 250 ccm nije velika razlika u snazi al opet je jaci od 125 i trajat ce makar 2 sezone mada ces i 250 brzo prerast
 
sad sam vidio u predstavljanju da cete ti i zena da se vozite jos ako kontate ic na dalje relacije osim po gradu definitivno ces vrlo brzo traziti i nesto od 500 - 600 ccm cim semalo ustelis u voznju
 
Kresimir_Os said:
Imao sam 4t 125 cc, dosadit će ti isto popodne... vjeruj na riječ  (y)

(y)
 
heh...teško je reći jer sam u svojim počecima vozao, sredinom devedesetih, Cagivu Mito 125 i to je tak išlo i čupalo da mi nije dosadila sve dok mi je nisu maznuli...

I sad bi rado jednu  :mrgreen:
 
b69201 said:
Zdravo ljudi, ja sam novi i na forumu i u motociklizmu. Žao mi je što postavljam ovaj upit na mjestu koje je vjerovatno pogrešno ali pretražio sam sve forume u potrazi za informacijom koja mi treba i nisam je našao. Ukratko htio bih da kupim 125cc motocikl i nakon što sam razgledao i razmislio o stotinu nekakvih različitih motocikala zainteresovao sam se za Suzuki Van Van 125. Vani su komentari 95% super ali kod nas iz ex yu ovaj motocikl kao da i ne postoji. Jel ima neko bilo kakvo iskustvo s ovim motociklom i ako postoji neki pametan razlog tj. nešto osim "baš je ružan" i "ne sviđa mi se" bio bih vam zahvalan da mi kažete?

Ima jedna djevojka u selu takvu neman, bash joj dobro stoji! :mrgreen: (y)
 
Je OK motorić za klinca od 15-16 g...bez uvrede,ali...
Vidim da smo vršnjaci,znači da bi trebao imati soli u glavi,znači da motor neće voziti tebe nego ti motor....
Uzmi nešto od 500 ili više,pa polako  (y)
Tipujem na ER 5,GS 500 ili tako nešto,jer,kao što je netko spomenuo, 125-ca će ti isti dan dosaditi...a ovo su ipak pitomi motori s kojima se možeš i malo brže provozati..
Na kraju krajeva,odluka će biti Tvoja,pa nemoj ni odbaciti Kingov prijedlog i uzmi R1 ili K5 somaču hahah :mrgreen:
 
Motor za kruzing 80-90km/h sasvim dobar.
Na terenu po uzbrdicama stalno misliš da će stat, ali nikad ne stane.
Zbog širokih guma malo teže pada u zavoj, ali niti ne treba  :mrgreen:
Gume su relativno skupe, ali traju i predugo.
U blatu i pijesku ne možeš ostat zakopan sve da hoćeš.
Motor prvenstveno za vozikanje po voćnjaku i okolnim šumama, ali mirno možeš i na put (gorenavedenim brzinama).
 
moj kompa ima Van-Van-a i super je zadovoljan, za grad je beba i pol  8)
 
ADAM said:
Je OK motorić za klinca od 15-16 g...bez uvrede,ali...
Vidim da smo vršnjaci,znači da bi trebao imati soli u glavi,znači da motor neće voziti tebe nego ti motor....
Uzmi nešto od 500 ili više,pa polako  (y)
Tipujem na ER 5,GS 500 ili tako nešto,jer,kao što je netko spomenuo, 125-ca će ti isti dan dosaditi...a ovo su ipak pitomi motori s kojima se možeš i malo brže provozati..
Na kraju krajeva,odluka će biti Tvoja,pa nemoj ni odbaciti Kingov prijedlog i uzmi R1 ili K5 somaču hahah :mrgreen:

Ok, ubijedili ste me, uostalom upravo sam pričao sa dilerom suzukija i rekli su mi da odj.... i da se to više ni ne proizvodi  :D ....zato, natrag u fazu konstrukcije...

Imam prijatelja koji bi mi prodao VSTROM, od valjda 650cc iz 2008 koji je prešao samo 2000 km, bez ABS-a , za nekih 5000 EUR ...jel to puno? ... nov je valjda oko 7000 EUR?

Druga opcija mi je neki Derbi Cross City od 125 cc al sad više nisam siguran da mi se to kupuje, a ovaj suzuki san iz ovog salona me nagovara da kupim piaggio beverly za 4400 EUR....Meni je to kao da sam na biciklu...malo većem , bržem i debljem ali ipak na biciklu...jel griješim?

Ja stvarno više ne volim brzinu jer sam sve što se tiče brzine probao (a i žena bi me prebila da se još jednom slomim) i sad bih baš malo u penziju.
Kolima sam se vozio i po 260 km/h, na skijama sam blizu profesionalaca (i nažalost čest gost bolnice), biciklom idem 60-70 al j... ga vi sigurno znate bolje kad dođemo do motocikla. Sad znam da brzina nije za mene i samo bih htio pred večer ili ranim jutrom da se sa ženom provozam po gradu i odem na kafu preko puta US ambasade... dok me kakav taliban ne rokne...j... li im majku ludu. Hajde hvala vam svima za trud. Uvjek su mi govorili da su motoristi najbolja raja...sad vidim i zašto...
 
mg749ie said:
moj kompa ima Van-Van-a i super je zadovoljan, za grad je beba i pol  8)

Ma i meni je cool 100% i taj mi se baš svidio, onako je retro i ludilo sve skupa al ovi kazu da se vise ne proizvodi. Baš bez veze. A da ga ima, ja bih ga tvrdoglavo kupio!
 
Mislim da je novi baby Strom više od 7000 eura (bar u HR) a taj iz 2008 s 2.000 km je dobar izbor, ako je to tako kao što kažeš.

 
b69201 said:
Ma i meni je cool 100% i taj mi se baš svidio, onako je retro i ludilo sve skupa al ovi kazu da se vise ne proizvodi. Baš bez veze. A da ga ima, ja bih ga tvrdoglavo kupio!

pa onda kupi polovni (ili TW)
ali toliko šaraš sa idejama da očito nemaš pojma što bi
jesi siguran da zapravo ne tražiš kombi?
:mrgreen:
 
goodie said:
Imam ti ja karavana za prodati  8)

hahahahahah, bas super... Lako je vama kad sve znate, a ja sam samo mala neznalica .... sacekaj da provozam motocikl par mjeseci pa ĆU SVE ZNATI BOLJE OD VAS STARIH BAJKERA hahahahahahahaha  (y)
 
goodie said:
Mislim da je novi baby Strom više od 7000 eura (bar u HR) a taj iz 2008 s 2.000 km je dobar izbor, ako je to tako kao što kažeš.
A što ga ne vozi baš često? Podmazivanje mašine? Ima to veze kakve?