Tema za izradu auspuha

O ,hvala ,hvala , hvala do neba ., odmah mi je pri srcu lakše.  :LOL: :LOL: :LOL: :021: Bitno da ronda ! :biker:
 
Bravo, s tobom je zadovoljstvo komunicirati, toliko toga čovjek nauči da se nakon takvog poučka može i sam upustiti u vrlo zahtjevne zahvate. A da se javiš „nasi“, a i veliki vođa baš treba jednog takvog da mu raketu pošalje u nebo a da se ne raspadne.
Evo ti foruma, ovo je samo kutak za ubijanje dosade prije ili poslije objeda, nikako oboje, inače ti pozli.
 
Znači, nađe se par "inžinjera", popravljaju topove sa mrežama za komarce, fiberglasom, knauf izolacijom,... I sve znaju. Akrap, Yoshi i ostali najbolje da odmah stave ključ u bravu. Ja samo čekam da otkriju bubanj od vešmašine. Em je inox, em je perforiran...

Poslano sa mog 6055P koristeći Tapatalk

 
Kad se nezna drugačije može se i pametovat. Akrapovića je napravio vanzemaljac. Pitaj Boga kad i od čega. Već stoljećima ljudi pokušavaju isto i neuspjevaju :misli:
Nisam rekao da će ga netko napravit bolje od njega(možda i hoće) samo sam govorio da se po uzoru na taj auspuh može napraviti u kućnoj radinosti za par stotina kuna, a koji odprilike odgovara kvaliteti istoga, barem da ne šteti vrlo mašini, ne uzimajući u vidu estetiku. Kvaliteu vara itd itd. posebice što vidimo da razni proizvođači nude konkretne auspuhe za konkretan motor u sasvim različitim dimenzijama.
Eto upravo to koje si nabrojio. Pa ti kaži da jedan mivv Ili yoši ili netko treći ne valja zato što je pet centimetara duži od akrapa ili širi. Ja bi volio da se čita tema a ne ko grom iz vedra neba kao iz sna upadneš i prospeš mudroliju.Treba zaključat temu ili sa zainteresiranima pričat preko poruka da se ne istresa netko ako već nema šta pametna za reć, a ja više neću ni slova a nisam ni trebao. Ovo ako kolega misli na moje komentara između ostalih.
 
Fronius said:
... Ja samo čekam da otkriju bubanj od vešmašine. Em je inox, em je perforiran...

E onda đabe čekaš...to smo već otkrili.  :D

Treba samo malo pročitati par strana prije nego se upadne u neku diskusiju.
 
A nekad je ovo bila baš ok tema. Ljudi koje ovo zanima i koji se ne boje malo zaprljati da svojim rukama nešto stvore...
A onda nakon 6 godina se pojave spasitelji, mesije koje će nas prosvijetliti...naučiti pameti.
Jer mi smo svi glupi i samo smo njih čekali. Još bi nam i temu zaključali jer postoje neki Mivi, Akrapi Joški i još neki za koje mi jadni glupi nikada nismo čuli pa se samo blamiramo sami sebi radeći nešto za SVOJ motor...
Baš smo jadni i glupi.  :?

P.S. U stvari nikada nisam uspio skužiti potrebu ljudi da se uključe u  neku temu koja ih uopče ne zanima i tu ostave svoj glupi komentar, kontra svih koji tu sudjeluju. :neznam:
 
Da, u pravu si . Osjećam se prozvanim ,stoga se ispričavam onima koji o auspusima, topovima i izradi pristupaju na drugačiji način . Ima nas svakakvih ,eto ponešto znam o tome iz vlastitog iskustva . Bez brige ,itekako znam zaprljati ruke ,režući i zavarivajući razne cijevi ,koljena, nosače ...Eto ,ja sam glup što ljudima pokušavam dočarati kako to ide u praksi ( nekima koji samo teoretiziraju ). Iako Akrapović ne radi ništa bez  hidroforminga ,bori se plasirati svaki proizvod i kvaliteta je neupitna .Home made auspuh je jako teško napraviti ,možemo mi pričati što hoćemo.Za motocikle sa rasplinjačima još nekako ,za generacije s modernim ubrizgavanjima nikako ,ali nikako ! Pozdrav svima !  (y) (y) :mrgreen:
 
Gdje ima u ZG il RH za kupit brtva/adapter promjera cijevi auspuha?
https://m.louis.de/artikel/auspuffdichtungen-endtopf-und-kruemmer-verschiedene-groessen/10042960?list=309024109
10042960_920_ANW2_08.JPG

 
Danijel 23 said:
Gdje ima u ZG il RH za kupit brtva/adapter promjera cijevi auspuha?

Mislim da će biti po sistemu "Uradi sam". :mrgreen:
 
Pa ako nema u Zg, naruči preko Bocejakog u temi Louis.
on će ti donijeti iz Austrije, samo mu po katalogu treba naći kataloški broj tog komada.
Bar ne može ispasti loša improvizacija.
 
Ljubo_051 said:
A nekad je ovo bila baš ok tema. Ljudi koje ovo zanima i koji se ne boje malo zaprljati da svojim rukama nešto stvore...
A onda nakon 6 godina se pojave spasitelji, mesije koje će nas prosvijetliti...naučiti pameti.
Jer mi smo svi glupi i samo smo njih čekali. Još bi nam i temu zaključali jer postoje neki Mivi, Akrapi Joški i još neki za koje mi jadni glupi nikada nismo čuli pa se samo blamiramo sami sebi radeći nešto za SVOJ motor...
Baš smo jadni i glupi.  :?

P.S. U stvari nikada nisam uspio skužiti potrebu ljudi da se uključe u  neku temu koja ih uopče ne zanima i tu ostave svoj glupi komentar, kontra svih koji tu sudjeluju. :neznam:
Bravo
Sjedi 5 (y)
 
Danijel 23 said:
Bi uradio, al mi je tupa turpija!  :D
Našo sam u A.Kreši 69kn
To je ustvari grafitni prsten, najjeftiniji kojeg sam našao je ovaj sa donje slike, inače su u nas po 200 i više kuna. Odlično ako si ga uspio nać za toliko novaca.
 

Attachments

  • Screenshot_2017-04-19-15-20-15.png
    Screenshot_2017-04-19-15-20-15.png
    343.6 KB · Views: 141
Ima li u topu od 2t cross motora kakve pregrade, može li se kak malo prigušiti db ?
 
Koliko ja znam, 2T motori imaju drugačiji auspuh. Onako debeli, pa na kraju na usko. Moraju imati volumen. Ne znam baš dali imaju pregrade. ovi što sam ih ja do sada kopao, nisu imali...
A prigušivači im obično idu nakon toga ... kao dodatak.  :misli:
 
Napred znam da ne smijem dirati, ali otraga u topu, naime htjel bi ga prigušiti malo da ni tak bučan.
 
Ne znam kako ti točno izgleda. Ali ja bi mu ubacio onaj prigušivač, na lulu (da radim sebi). Kao što je kod skutera...da šta ne userem previše.
 
Bučnost 2t spuha ovisi o debljini lima od kojega je napravljen, načinu kako je pričvščen, količini i promjeru "rupica" u prigušivaču i količini ugurane mase za prigušenje (vuna itd..)!

Pogledaj na FB Boško Tomeković, album Novi projekti, radi većinom za AML Tomose i sad je počeo MZ...možda dobiješ ideju. A možeš ga i kontaktirati. Auspusi su mu tihi!
 
ajmo znalci

Sto znaci Seconda scelta(second choice ili drugi izbor) kod auspuha..