Tema za izradu auspuha

Hm...nije mi baš jasno, kakav ti to auspuh imaš da vadiš i stavljaš unutarnje cijevi kako ti se svidi.  :misli:
Može kakva slika toga?
 
Pa nije to neki problem.
Raznitaš kape, sve izvućeš van, staviš cijev s većom perforacijom i izolaciju po zelji, sve uguraš nazad, zanitaš ponovo i eto ga. (y)
 
Ma znam ja to...ali on mi to nekako lagano radi ... kao da mu je to db killer.
Pa me baš zanima kako je dobio te cijevi (kakve) i od koga.
 
Pa kao što Gato reče raznitaš staviš novu ispunu složiš i gas

a na slici se vidi da je ova 3mm perforacija bila unutra i zvuk je bio super samo je jebiga glasno, sa Db ok
e sad kad je počeo biti preglasan znam da je vuna pri kraju a kako imam ovu drugu perforaciju sa 6mm koja je
kako se i vidi nova rekoh idem probat ali prije nego složim ajd da pitam što se dobije-gubi jer se do sad nisam baš
previše susretao sa tolikom razlikom u promjeru, pa da ne raskapam nanovo prepakiran spuh pitam pa da znam otprilike što očekivati

perforirane cijevi su napravljene od pocinčanog lima kod jednog dede u Maksimirskoj koji se bavi e sad neznam jel još uvijek
izradom zračnih filtera za sve i svašta

a u konačnici i nije niš komplicirano raskopati nitani auspuh...

i na originalu sam izvadio katalizator pa se ništa nevidi da je dirano...

 

Attachments

  • IMG_20170322_213048.JPG
    IMG_20170322_213048.JPG
    824.5 KB · Views: 158
  • IMG_20170322_213008.JPG
    IMG_20170322_213008.JPG
    1.1 MB · Views: 205
  • IMG_20170322_212910.JPG
    IMG_20170322_212910.JPG
    708.2 KB · Views: 166
Zna li tko gdje najpovoljnije nabaviti samo 2 ovalna inox plašta za auspuhe? :misli:
 
Gato said:
Zna li tko gdje najpovoljnije nabaviti samo 2 ovalna inox plašta za auspuhe? :misli:

Mislim da ti ne trebaju ovalni plaštevi.
To ti može biti obični okrugli, koji kasnije oblikuješ po kapama.
Tako sam bar ja sebi zamjenio plašta na jednom akrapoviču.
 

Attachments

  • Akrapović Slip on .jpg
    Akrapović Slip on .jpg
    518.1 KB · Views: 212
Ljubo_051 said:
Mislim da ti ne trebaju ovalni plaštevi.
To ti može biti obični okrugli, koji kasnije oblikuješ po kapama.
Tako sam bar ja sebi zamjenio plašta na jednom akrapoviču.

Moram priznati da mi to nije palo na pamet... pokušat ću. (y)
 
Majstori moj komentar.
Ja sam za versysa radio auspuh od originalnog lonca nekakve jamahe uličara600.
Sada se igram sa nekom vunom i raznim preinakama. U prvoj verziji sam izbacivanjem komore dobio fantastičan zvuk ali na višim okretajima motor nije imao dovoljnu snagu. Odmah je skinut i sada radim otvoren auspuh..
Znači radio sam perforiranu cijev  a koja je imala promjer cijevi koja u originalu ulazi u lonac odmah poslije sonde. Dužina oko 30cm. Oko te cijevi sam namotao inox vunu,tek toliko da začepi rupice od perforirane cijevi. Oko toga je išla žuta vuna, a nju sam skinuo sa starog špakera. Ista je bila omotana oko rerne/pećnice. To je vuna koja je postojana i trpi visoke temperature. Takva sigurno nije ona od knaufa ili nekakva građevinska. Preinačio izlaz da idu nitne umjesto da sam ga cijelog zavario. Rezultat je izvanredan ali preglasan. Nakon što sam napravio db kiler dobio sam puno tiši zvuk ali meni iritantan, kao traktor radi(a takvi su po mom sudu i svi koji su brendirani) E sada, kvaka je kojim materijalom obmotati perforiranu cijev obzirom ova inox vuna spriječava da vibracije dolaze do staklene vune kojoj je osnovni zadatak da upija zvuk. Ja sam nabavio platno što se koristi u izradi kada, preko kojega ide poliester smola. Na opip nema veze sa staklenom vunom, previše su glatke niti. Na slikama možete vidjeti o čemu se radi. Ovu tanju planiram usitniti kao ispunu, a sve bih to umotako u ovu krupniju i zarolao oko perforirane cijevi. Znam da se vodila priča oko toga, ja sam malo kompliciran tip i perfekcionist, mada znam da ne mogu imat i zvuk i smagu u svim režimima a usput sačuvati mašinu. Ovo sve radim iz hobija i dosade a mogu voziti i sa originalmim, nije nikakav problem. Na slikama će te sve vidjeti. Ostavit ću i video uskoro auspuha kojeg sam ponovno radio neki dan a sada bih ga otvorio i pokušao sa obvim platnom. Ključno je pitabje na kraju ima li netko iskustva sa ovim platnom i koji je to uopće materijal pošto na opip nema veze sa staklenom vunom
 
Pokušavam slike stavit, inače perforirana cijev je smotana od originalnog auspuha sa sitnim rupicama, neki specijalan materijal teško se vari čak i sa rosfrai elektrodama, mislim da je titan.
 

Attachments

  • IMG_20170429_094758-972x1288.jpg
    IMG_20170429_094758-972x1288.jpg
    264.6 KB · Views: 130
  • IMG_20170429_094820-972x1288.jpg
    IMG_20170429_094820-972x1288.jpg
    242.1 KB · Views: 136
  • IMG_20170429_094852-972x1288.jpg
    IMG_20170429_094852-972x1288.jpg
    244.9 KB · Views: 195
  • IMG_20170422_180831-1288x972.jpg
    IMG_20170422_180831-1288x972.jpg
    484.9 KB · Views: 153
Da budem precizan, auspuh je rađen od originala sa fz6 starijeg modela
 

Attachments

  • 2000-Yamaha-FZ6FazerFZS600b.jpg
    2000-Yamaha-FZ6FazerFZS600b.jpg
    227.8 KB · Views: 102
Dakle... perforiranu cijev sam omotao u jastuk, a on je napravljen na način da sam staklenu vunu umotao u stakleno platno sa gornje slike i kako kažem sve skupa zarolao oko cijevi.
Provozao se desetak km i nakon što sam izvadio db kiler odmah primjetio da je dio vune već krenou vani. Posebno me čudi zato što su rupice na cijevi od 3mm ako ne i manje. Očito dva cilindra prebrutalna za običnu vunu i to platno koje se inače koristi u brodogradnji i sl. i nemogu tu vunu sačuvat ukoliko nije prvo cijev umotana u nekakvu mrežicu ili inox vunu, ali tada vuna ne upija dovoljno buke. Ponovno ću ga složit kad uhvatim vremena najedan od načina kako sam ovdje vidio da ljudi rade, ako ne ide original natrag ipak je to versys a ne nekakva jurilica koja stvarno treba dobar auspuh.
A i nedaje mi se puno novaca za lonac, a i on nakon određenog vremena zahtjeva izmjenu vune i opet priča iznova.
 
Najprije stavi inox mrežicu za komarce a onda ostale priloge :mrgreen:
Ja sam par topova leovince i akrap skraciva...i kod svakoga bude perforirana cjev, inox mrežica i vuna...ja sam nedavno original auspuhe radio u full protocne al problem je nac kvalitetnu vunu...proba sam s kamenom al kruta je i puca kad se omotava i brzo je izbaci
 
knego7 said:
Dubravčić?
Nevjerujem da bi puno tražio samo za plašt  :misli:

Ufff...ne spominji mi ga. Skup, a o prodaji dijelova za auspuhe nije htio ni čut prije nekoliko godina. :palacdolje:
Mislim da je najjeftinija i najbolja opcija Jebaj, Ali i sl, pa preko njih nesto iz Kine. Cijene su smijesne... :wink:
 
suspenzija said:
Najprije stavi inox mrežicu za komarce a onda ostale priloge :mrgreen:
Ja sam par topova leovince i akrap skraciva...i kod svakoga bude perforirana cjev, inox mrežica i vuna...ja sam nedavno original auspuhe radio u full protocne al problem je nac kvalitetnu vunu...proba sam s kamenom al kruta je i puca kad se omotava i brzo je izbaci
Logički je zaključiti ako se obmota inox mrežica da će propusnost perforirane cijevi biti manja obzirom ona prekrije ili barem djelomično suzi protok plinova. Ja sam baš jutros kupio pola kvadrata inox mrežice ali ta koju sam našao je dosta kruta, ne znam koje su debljine niti, a rupice su 1x1mm.
Planirao sam oko perforirane cijevi staviti inox vunu a onda inox mrežicu i po tom nekakvu staklenu vunu. Da ne ponavljam cijeli postupak, prije par dana sam stavio inox vunu i onda staklenu i plinovi su tu inox vunu razmotali i došli do vune. Dio je ispario kroz auspuh već nakon dvatesetak km.
 
Gato said:
Ufff...ne spominji mi ga. Skup, a o prodaji dijelova za auspuhe nije htio ni čut prije nekoliko godina. :palacdolje:
Mislim da je najjeftinija i najbolja opcija Jebaj, Ali i sl, pa preko njih nesto iz Kine. Cijene su smijesne... :wink:
AliExpress majka, od fejk Akrapoviča do ostalih po 20$ i 15$ shipping. Vidio sam da ih prodaju po Njuškalu za 900kn a ima neki lik koji ih prodaje i za 2k :eek:

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk

 
boobdy said:
Logički je zaključiti ako se obmota inox mrežica da će propusnost perforirane cijevi biti manja obzirom ona prekrije ili barem djelomično suzi protok plinova. Ja sam baš jutros kupio pola kvadrata inox mrežice ali ta koju sam našao je dosta kruta, ne znam koje su debljine niti, a rupice su 1x1mm.
Planirao sam oko perforirane cijevi staviti inox vunu a onda inox mrežicu i po tom nekakvu staklenu vunu. Da ne ponavljam cijeli postupak, prije par dana sam stavio inox vunu i onda staklenu i plinovi su tu inox vunu razmotali i došli do vune. Dio je ispario kroz auspuh već nakon dvatesetak km.
Stavi prvo inox mrežicu pogotovo ako perforirana cijev ima velike rupe...ja sam isto isao sa inox vunom al rastalilo je...a i inox vuna je zapaljiva pa nebi s njom isa...ja cu kad budem sljedeci put raznitava auspuhe ic sa prvo par krugova inox mrežice...iza toga mozda stakleno platno ili vlakna i na kraju neku kvalitetnu vunu
 
miljcha said:
AliExpress majka, od fejk Akrapoviča do ostalih po 20$ i 15$ shipping. Vidio sam da ih prodaju po Njuškalu za 900kn a ima neki lik koji ih prodaje i za 2k :eek:

Poslano sa mog 6045K koristeći Tapatalk

Upravo tako. Jedino nikako naći tamo nekakve topove normalne dužine. 99 % su cca 35 cm i relativno malog promjera, (iako za te pare izgledaju i vise nego dobro). Malo mi je to presitno za TDM gabarite.  :wink:
 
Gato said:
Ufff...ne spominji mi ga. Skup, a o prodaji dijelova za auspuhe nije htio ni čut prije nekoliko godina. :palacdolje:
Mislim da je najjeftinija i najbolja opcija Jebaj, Ali i sl, pa preko njih nesto iz Kine. Cijene su smijesne... :wink:

Kina obično znači koliko para toliko muzike, bar je u mom slučaju tako bilo  :?