TGB R50X

malaga said:
a nemas kit? mozda ti nije trebao taj duzi sekundar ili je serijski stvarno toliko kratak?


vjeruj mi serijski je prekratak i to baš od 2008 nadalje, a moj 2009 još ima i zablokiran serijski cdi...sa skinutom blokadom variomata skuter je išao 55-58km/h...još je imal zablokirani cdi kojeg sam se rješio, međutim i sa odblokiranim cdi-em nije krajnja bila puno veća...tek sa sekundarom sam prešao 70 ali start je doslovno duplo lošiji...sa kraćim prijenosom skuter je bio živahan i u startu je odskakao dosta drugim skuterima, ali krajnja je bila koma...


jedan frend mi je preporučio da se poigram sa lakšim rolicama i federima kvačila...prvo budem stavio rolice pa vidjel kaj sam dobil  (y)


što se kita tiče...ode mi potrošnja odma gore, a i radilice na tgb-u su čujem za kurac tako da nebi i njoj ginula zamjena ubrzo a to me već baca u veči trošak...  (y)
 
nikako kit na serijsku radilicu....kit i radilica te izadu cca 200e,to nije neki trosak,ali nebi ni preporucio na kilometrazu koju radis

sto se tice laksih rolica,vise ce se vrtit i ici ce bolje,ali nece to biti bas nesto,probaj u kombinaciji sa tvrdim pa i najtvrdim susticama (y)
 
malaga said:
nikako kit na serijsku radilicu....kit i radilica te izadu cca 200e,to nije neki trosak,ali nebi ni preporucio na kilometrazu koju radis

sto se tice laksih rolica,vise ce se vrtit i ici ce bolje,ali nece to biti bas nesto,probaj u kombinaciji sa tvrdim pa i najtvrdim susticama (y)


za opruge sam dobio preporuku crne 107mm od malossija za piaggio ... kad vidim kakva bude situacija sa rolicama onda se odlučim za njih...


sa lakšim rolicama bolji start al krajnja opet nekaj manja...
 
bez brige za krajnju brzinu,mozda se iznenadis pa se i poveca,jer se mozda sad nemoze ni posteno zavrtit,naravno ako ne pretjeras sa opako laganim rolicama

a te sustice za piaggio,dal ti pasu? i crne kazes? za minarelli su crvene najtvrde,a za piaggio su plave najtvrde,nisam siguran,kao sto rekoh,slabo sam vise u tom svijetu :mrgreen: ali crne bi bile najmekse,a to ti nikako netreba,tebi trebaju trde sustice da kvacilo odvaja na visljim okretajima i bolje ispaljuje
 
malaga said:
bez brige za krajnju brzinu,mozda se iznenadis pa se i poveca,jer se mozda sad nemoze ni posteno zavrtit,naravno ako ne pretjeras sa opako laganim rolicama

a te sustice za piaggio,dal ti pasu? i crne kazes? za minarelli su crvene najtvrde,a za piaggio su plave najtvrde,nisam siguran,kao sto rekoh,slabo sam vise u tom svijetu :mrgreen: ali crne bi bile najmekse,a to ti nikako netreba,tebi trebaju trde sustice da kvacilo odvaja na visljim okretajima i bolje ispaljuje


rolice su 6,7 gramske...tako mi je preporučio čovjek šta je imao 303r-a na kojem je testirao sve i kaže da su ove najbolje...a za opruge mi je on te crne preporučil...sad stvarno neznam koje su tvrdoće, veli da je njemu tako skuter najbolje išao...jbg vjerujem čovjeku kad je isprobal sve kombinacije...


moraju pasat ako ih je on imao na skuteru...ista je mašina na r50x-u i 303r-u  (y)
 
malaga said:
koje tezine su original rolice?


ubi me al neznam...kad izvadim van budem ih izvagal...imam na stolu digitalku za jutarnje žitarice  :mrgreen:
 
neznam koliko grama si imao prije,kad sad stavljas 6.7,mislim da to nece biti dovoljno lagano i da su te crne sustice premekane :misli:
 
malaga said:
neznam koliko grama si imao prije,kad sad stavljas 6.7,mislim da to nece biti dovoljno lagano i da su te crne sustice premekane :misli:


a bumo vidli  ;)
 
malaga said:
probaj pa vidi,uvijek je sve lako slozit,ali postelat je vec muka :mrgreen:

jel ima nešta na šta trebam posebno obratit pozornost kod izmjene rolica?
 
ne,tesko da ces ih okrenut kontra :mrgreen: kad budes skidao variomat,provjeri i klizace i po potrebi promijeni i sve ocisti,posebno utore za rolice (y)
 
malaga said:
ne,tesko da ces ih okrenut kontra :mrgreen: kad budes skidao variomat,provjeri i klizace i po potrebi promijeni i sve ocisti,posebno utore za rolice (y)

ak si mislio da zamjenim apscisu i ordinatu...to će bit malo teže  :mrgreen:
 
Na prvoj slici su 6,7g, a na drugoj slici su 8,4g orginalni...


skuter je dobio nešto malo na startu, ali je krajnja pala za dobrih 10km/h...po cajgeru ide 60km/h , a okretaji su 12.500 u blokadi...prije je na tim okretajima išel 70...zasad su unutra lakše rolice ali prvom prilikom ih vadim van...


i remen sam zamjenio (preventivno na 12.400km)
 
uh,puno si izgubio na krajnjoj :( a da probas i primar zamijenit :misli:
 
malaga said:
uh,puno si izgubio na krajnjoj :( a da probas i primar zamijenit :misli:


jbg to je oko 500-600kn


bemti tgb-ov prijenos  :?
 
a stvarno katastrofa prijenos,tko zna kako bi se sa primarom ponasao :? mozda ipak stavit neki variomat :misli:
 
malaga said:
a stvarno katastrofa prijenos,tko zna kako bi se sa primarom ponasao :? mozda ipak stavit neki variomat :misli:


kak ti mene prcaš  :LOL:  :mrgreen: