Tracer 700

Pozdrav ljubitelji motora, bikeri i ostali.
Novi sam na forumu, također i kao vozač Tracera 7, 2022 godiơte.

Nakon prijeđenih cca 1300 km u dva dana voĆŸnje imao sam problem na motoru tijekom voĆŸnje točnije s udarima bočnih vjetrova koji su nenormalni tako ĆĄto ispada da me skoro i odbace s asfalta. Zanima me vaĆĄe iskustvo na koji način ste rijeĆĄili taj problem?

Za navedeno sam dobio svakakvih načina rjeĆĄenja, od načina odijevanja, znači da obučem koĆŸnu jaknu a ne tkaninu, stavljanje "Givi" vjetrobrana koji je neĆĄto ĆĄiri i drugačije oblikovan od originalnog. Dok jednom prilikom sam imao djevojku kao suvozačicu prilikom vjetra te tada nisam osjetio udare bočnog vjetra da me zanose, tako da mi je u tom trenutku voĆŸnje proĆĄlo kroz glavu kao da vozim BMW '98 godiĆĄte sa blokovima u prtljaĆŸniku na snijegu (malo ĆĄale) :)

Mogu reći da nisam vozio motor oko 10 godina, pa je moĆŸda i u meni problem s načinom upravljanja i sjedenja a moĆŸe biti i borbom s vjetrom. Prije sam vozio Yamahu Fazera S2 s koji nisam imao problema nikakvih oko bilo kakve spomena vjetra kao da nije ni postojao.
Svaki savjet mi je dobro doĆĄao i unaprijed zahvaljujem.

Nisam skuĆŸio....
Pričaơ o vjetrovitom danu ili općenito te bočni vjetar zeza ? Bez obzira jel "vani" puơe.
 
Kad puse ne treba biti opusten, nego krut
:mrgreen:(y)

BTW
za M@t@

bilo je prije viĆĄe posebenih tema o tom pitanju ;) ali zaista bez zezancije;
prije par godina vraćam se po noći iz Omiơa prema Makarskoj i frend mi
javlja, jer nam je obojici dojadilo koliko je nosilo pijesak na plaĆŸi kod Gusara,
kako je i ơator otpuhalo :mrgreen: (rekoh 'ajd dobro joơ mi je samo trebalo izvlačiti motor)

zaista ako voziĆĄ sporije; nije dobro,
ako malo zanosi nije frka, samo po gasu (y)
 
Nisam skuĆŸio....
Pričaơ o vjetrovitom danu ili općenito te bočni vjetar zeza ? Bez obzira jel "vani" puơe.
o vjetrovitom danu pričam.... točnija lokacija kretanja je bila između Trpinje prema Osijeku, ravna otvorena cesta nigdje nikakvog zaklona osim gdje koje drvo i grmić uz cestu....
kod krutosti bočnog vjetra jednostavno ne prolazi, koliko god ga lomio kontra vjetra kao da sam na klizaljkama, nema kontrole nad motorom točno gdje mu je maska prednji kraj ode.....
 
kod Osijeka inače ima viơe vjetrova u Slavoniji,
u poljima, na otvorenom - pogotovo

ako stalno piri nije to niĆĄta, neugodniji su oni udari vjetra, kad te "iznenadi" (y)
 
kod Osijeka inače ima viơe vjetrova u Slavoniji,
u poljima, na otvorenom - pogotovo

ako stalno piri nije to niĆĄta, neugodniji su oni udari vjetra, kad te "iznenadi" (y)
Ovo nije bilo iznenadno nego čak je bio izdan alarm za jake udare vjetra, ali eto kao i svi prve zrake sunca motor ide na cestu nakon odmora od proơle sezone, a meni tek nakon 10-ak godina, tako da meni je čak bilo kakva naznaka sunca motor na cesti 😂😂😂😂
 
dok sam bio sa ĆŸenom na kavici, vidio ovog
i pitam čovjeka; od kuda ide?

kaĆŸe iz Grčke i čeka trajekt za Brač, malo
obilazi naĆĄe otoke, ĆŸao mu jedino ĆĄto imamo
toliko poĆŸara ove godine u Hrvatskoj (y)

IMG_20240902_074721.jpg
 
Jel zna netko gdje probati Tracer 7 u HR ?

Zvao sam Novemu; nemaju, ProBike Ivanovec; nemaju.... Zvao sam distributera (Yamaha TM), oni naravno nemaju ali je čovjek bio susretljiv i provjerio kod distributera i kaĆŸe da je zadnja imala Novema, ali je prodan....


Troumim se između Svetog Trojstva:
1. V-Strom 650 - pitao u Antaresu, čekam odgovor za testni
2. Versys 650 - to je izgleda nemoguća misija za isprobati
3. Tracer 7 - isto tako

Znam da je to sve tu negdje ali ne bih htio kupovati na slijepo... Iako i tih sat vremena probe nije baĆĄ dovoljno za neki dojam.
 
taj motor ti je čista konfekcija, hoću reći; ima ih puno (y)
(ne mislim niĆĄta loĆĄe pod tim :cool: )

nađi nekog u blizini tko prodaje polovni,
ostavi polog, dogovorite se i piči :mrgreen:

ali, čisto sumnjam da budeơ to istestirao kako inače voziơ ;)


:unsure: barem ja tako sudim po sebi:
čovjek mi da motor u cjenovnom rangu kao tri ta navedena,
nekad i provozam, ali obično – odbijem,
jer znam; ako budem vozio kao da je moje i slučajno puknem ...onda je kupljeno
:mrgreen:(y)
 
Jel zna netko gdje probati Tracer 7 u HR ?

Zvao sam Novemu; nemaju, ProBike Ivanovec; nemaju.... Zvao sam distributera (Yamaha TM), oni naravno nemaju ali je čovjek bio susretljiv i provjerio kod distributera i kaĆŸe da je zadnja imala Novema, ali je prodan....


Troumim se između Svetog Trojstva:
1. V-Strom 650 - pitao u Antaresu, čekam odgovor za testni
2. Versys 650 - to je izgleda nemoguća misija za isprobati
3. Tracer 7 - isto tako

Znam da je to sve tu negdje ali ne bih htio kupovati na slijepo... Iako i tih sat vremena probe nije baĆĄ dovoljno za neki dojam.
Ima u Zagrebu jedan Triumph Tiger 660 za 9400, sa full opremom. Dodaj ga u presveto trojstvo.. vjerojatno je zabavniji i ljepĆĄi od ova tri.. ne bih se mislio ni sekunde..