Tricikl samo s B kategorijom ?

Udvoje je super, ali utroje je još bolje (i nemojte mi sad pederske fore, zna se na kaj mislim).
:)
 
Tricity uopće nije dobar za voziti po kiši, prevozio sam pice 3 mjeseca s time i znam kako su loše za manevre, treba biti oprezan dok se ne navikne na njih !
 
Tricity uopće nije dobar za voziti po kiši, prevozio sam pice 3 mjeseca s time i znam kako su loše za manevre, treba biti oprezan dok se ne navikne na njih !

Vjerujem onda da smo vozili skutere od istog gazde... A pokusao sam aktivirat abs da vidimo kako radi..uzas skoro se polomio xD Ne znam, ne vidim smisao...
 
Probao sam nekih 500km vozit Nikena, u početku se treba naviknut ali onda kad sam se opustio je čisto uživanje. Drži krivine odlično,,preko bijele crte nema straha a kad zadnja malo prokliže srce poskoči od veselja. Da je mašina malo jača bilo bi još bolje
 
Probao sam u četvrtak neki od 900 kubika prijatelj kupio veli L5 ide na B kategoriju i nije me se dojmilo, ne vidim svrhu tog vozila u ZG, nemožeš nikamo kad su gužve, kočnica samo na desnoj nozi. Meni je motor svakodnevno prijevozno sredstvo upravo zbog gužvi i parkinga, pogotovo po kiši u Zagrebu je kaos ako si u autu jer kad počne kiša tada auto koriste i oni koji inače nejdu autom nego npr biciklima ili električnim prometalima.
 

U Zakonu o sigurnosti prometa na cestI koji je na snazi od 01.01.2023. dodana je točka g) koja glasi:

»g) vozačke dozvole izdane za kategoriju B vrijede za motorne tricikle, a iznimno motornim triciklima snage veće od 15 kW smije upravljati vozač kojem je izdana vozačka dozvola kategorije B i koji je navršio 21 godinu.«.
U medijima na temu tricikla i izmjene zakona spominju se isključivo modeli s dva prednja kotača.

Vjerujem da pod trickle koji se mogu voziti B kategorijom spadaju i tricikli s dva zadnja kotača čija snaga nije ograničena.
Ukoliko je netko upoznat, molio bih za mišljenje.
Zahvaljujem.

 
Prvo pogledaj što se smatra triciklom, kladim se da je definirano dosta toga, pogotovo razmak stražnjih kotača i ukupna dozvoljena masa vozila po kategorizaciji vozila. Ako vozilo spada u L kategoriju ide pod mopede i motocikle.
 
Smatra se triciklom i onaj Yamahin skuter koji ima dva kotača napred, frend mi ga vozi na B kategoriju.
 
Tumačenje novinara mi se čini logično a brijem da je i provjerio prije objave tako da smatramo službenim. :mrgreen:
 
što rade sa romobilima i biciklama, ne znam čemu drama sa ovim trokolicama... ko to voli nek vozi i sa ribičkom dozvolom...
a mi sa A kategorijom ćemo završit u nekom rezevatu ka indijanci ili kavezu ka tigri i lavovi...dolaziti će nas gledati i majke će nas pokazivati djeci i govoriti im "znaš oni ti voze neka čudna vozila na 2 kola"
 
Fora je u tome da cim nije jasno definirano, podlozno je tumacenju, ali i NN (narodne novine) se par puta godisnje apdejtaju po pitanju prometa pa je moguci scenarij da se zaletis kupovinom, budes prije moguce izmjene na cesti zaustavljen i ne kaznjen jer kako sada (naglasak na sada) stvari stoje, nije dobro deifnirano pa ne moze biti ni prekrsaja. Ali, ako i kad se to u NN definira, mogao bi se nac u problemu. A mozda i ne. Divota ove drzave je u tome da puno toga nije jasno :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Luke